Najlepsi kucharze w województwie

Wtorek, 16 maja 2017 o 15:59, aktualizacja Poniedziałek, 22 maja 2017 o 11:22, autor: 2 2118
Najlepsi kucharze w województwie

28 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie-Bezpieczny w Pracy”. Nasi wschowscy kucharze w składzie Joanna Woźniak kl. III ZSZ
i Kacper Duda kl. I ZSZ zajęli I miejsce. Nagrodą było 200 złotych dla każdego oraz wyjazd i udział w Konkursie Ogólnopolskim, który w dniach 9-12 maja odbywał się w Wasilkowie (województwo podlaskie). 

Wschowa reprezentowała województwo Lubuskie. Ponadto brało udział jeszcze 15 województw. Uczestnicy mieli za zadanie ugotować: zupę krem z białych warzyw z prażonymi pestkami słonecznika i kindziukiem oraz eskalopki z indyka z sosem kurkowym, placki ziemniaczane i surówkę coleslaw. Dwuosobowe zespoły musiały przygotować potrawy w ciągu 90 minut.

Nasi uczniowie ciekawie spędzili czas. Mogli podziwiać pokaz  pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiedzili Podlasie - dzięki wycieczce szlakiem  tatarskim, który prowadzi do Kruszynian przez dawne folwarki tatarskie (Nietupę i Talkowszczyznę), nadane w XVII w. Tatarom przez Jana III Sobieskiego.

Była to okazja do zwiedzenia uzdrowiskowego Supraśla i Parku Megalitów, wizyty w Silvarium w Poczopku oraz spróbowania tradycyjnych podlaskich kartaczy i pierogów w „Gospodzie pod Modrzewiem” w Krynkach. Młodzież wróciła zadowolona. Jednym z głównych celów konkursu było stworzenie młodzieży możliwości sprawdzenia poziomu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności w zawodzie kucharza w związku ze zbliżającymi się egzaminami zewnętrznymi na tytuły kwalifikacyjne.

Autor tekstu : 4 – 9 HP Wschowa

Autor zdjęć: 4 – 9 HP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~isia
17.05.2017 15:41

Gratulacje dla wschowskiej młodzieży. Tak mistrzowsko gotować, żeby zająć pierwsze miejsce w województwie nie każdy potrafi, więc egzamin zawodowy chyba nie będzie problemem. Chyba, że jeszcze dodatkowym bonusem z Ogólnopolskiego Konkursu będzie zwolnienie z niego. Brawo Ania i koledzy.

avatar
~Błażej Rajman
21.05.2017 14:32

Gratuluję :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1367
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1048

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl