Najlepsi akrobaci są ze Wschowy!

Środa, 18 stycznia 2012 o 14:13, autor: 5

14 stycznia w Zielonej Górze odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Akrobatyki Sportowej połączone ze spotkaniem trenerów i sędziów. Z wyłączeniem klubu UKS,,As” z Zielonej Góry – klasy mistrzowskiej, która startuje na Mistrzostwach Świata i jest punktowana dodatkowo, w podsumowaniu roku 2011 w województwie lubuskim sekcja akrobatyki sportowej Korony Wschowa zajęła I miejsce, zdobywając 24 pkt.!

W ostatnich miesiącach Emilia Sąsiadek zdobyła srebrny medal w skoku na ścieżce, a Michał Tkacz i Tymoteusz Łeszczyk brązowy w dwójkach męskich na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zielonej Górze. Na Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim dwójka chłopców Tkacz – Łeszczyk zdobyła złote, a trójka dziewcząt, Nicola Strapagiel, Laura Bursztyn i Alicja Wasińska srebrne medale. W zeszłym roku odbyły się zawody w liczbie pięciu, z których sekcja akrobatyki sportowej Korony Wschowa przywiozła 26 medali. Powyższe znakomite wyniki pozwoliły na tak wielkie wyróżnienie w podsumowaniu roku 2011 w województwie lubuskim. Kolejne miejsce w klasyfikacji zajęły Żary z 15 punktami. Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom i trenerce Annie Strapagiel. Następne zawody w marcu w Zielonej Górze, a będą to Mistrzostwa Młodzików. http://zw.pl/sekcja-akrobatyki-sportowej-korony-wschowa (admu)