TworzymyGłos Regionu

Najciekawsze trendy w aranżacji ogrodu na 2018 rok

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 o 16:30, autor: 0 1064
Najciekawsze trendy w aranżacji ogrodu na 2018 rok

Podobnie jak w aranżacjach wnętrz, również w przypadku ogrodów pojawiły się trendy, które obowiązują w 2018 roku. Niektóre z propozycji są kontynuacją tendencji zaprezentowanych już wcześniej, co oznacza, że moda na te elementy jest nadal aktualna.

Kontakt z naturą

Podobnie jak w ubiegłym roku, obecnie również ważne jest obcowanie z naturą. Ogród ma być przestrzenią do odpoczynku, relaksu i odprężenia. Dlatego powstają projekty zawierające drzewa, krzewy i kwiaty. Często wyznacza się również miejsce dla warzyw i owoców. Bardzo popularne są rośliny mało wymagające, jak dalie, czy irysy. Bestsellerem są w tym sezonie również sukulenty. Do tej pory najczęściej można je było spotkać na skalnym podłożu, ale łatwość uprawy spowodowała, że z powodzeniem zaczęto je sadzić w ogrodzie. Te rośliny nadają niebywały walor estetyczny aranżowanej przestrzeni. Dodatkowo pożądanym elementem w ogrodzie są obecnie rośliny miododajne np. żelaźniak, jeżówka czy werbena patagońska. Jest to zapewne związane z trendem zdrowego i ekologicznego odżywiania.

Oryginalne dodatki

Ogród w zamyśle ma być nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy. Designerzy proponują wiele oryginalnych dodatków i ozdób. Modne są nie tylko tradycyjne gliniane donice, ale podświetlane, rzeźbione produkty, które dodatkowo budują atmosferę, dodają przestrzeni szyku i elegancji.

Ważne jest również odpowiednie oświetlenie ogrodu. Dobrze dobrane lampy, kule i promienniki widocznie wyeksponują rośliny, wprowadzą miłą atmosferę i uprzyjemnią wieczory na tarasie.

Niewątpliwie oryginalną ozdobą jest również ogród w słoju. Specjalnie przygotowana flora, nie wymaga pielęgnacji i jest ciekawym dodatkiem, który można ustawić nawet w domu.

Meble ogrodowe

Bez wątpienia, modny w tym sezonie jest eko-designe, który łączy się z trendem umiłowania natury. Urządzając taras, najlepiej zdecydować się na meble ogrodowe drewniane, które będą idealnie współgrały z otaczającym krajobrazem. W zależności od dostępnej przestrzeni można wybrać duże ławy z kilkoma krzesłami, albo mniejsze kwadratowe stoły. Poza podstawowymi meblami: siedziskami i blatami, na rynku dostępne są również inne funkcjonalne produkty, które świetnie nadają się na taras i do ogrodu. Przykładem jest np. drewniany barek, ławka ze skrzynią, albo leżanka. Alternatywą dla drewnianych mebli są przedmioty pokryte naturalnymi tkaninami. Takie produkty można z powodzeniem wykorzystań również w salonie.  

W tym sezonie nie przywiązuje się tak dużej wagi do geometrycznej dokładności. Ważniejszy staje się naturalny nieład, prostota i fantazja. Istotne jest, by elementy aranżacji harmonijnie ze sobą współgrały. Pożądany efekt osiągnie się dzięki komponowaniu ze sobą naturalnych elementów – zieleni, drewna i  kwiatów. 

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWe Wschowie wygrał Konrad Antkowiak. W II turze zmierzy się z Miłoszem Czopkiem
22.10.201846 4469
Według wciąż nieoficjalnych danych w I turze w wyborach na burmistrza Wschowy wygrał Konrad Antkowiak. Drugie miejsce zajął Miłosz Czopek. Trzeci wynik wyborczy zdobył Przemysław Gliński.

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl