TworzymyGłos Regionu

Najciekawsze trendy w aranżacji ogrodu na 2018 rok

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 o 16:30, autor: 0 1228
Najciekawsze trendy w aranżacji ogrodu na 2018 rok

Podobnie jak w aranżacjach wnętrz, również w przypadku ogrodów pojawiły się trendy, które obowiązują w 2018 roku. Niektóre z propozycji są kontynuacją tendencji zaprezentowanych już wcześniej, co oznacza, że moda na te elementy jest nadal aktualna.

Kontakt z naturą

Podobnie jak w ubiegłym roku, obecnie również ważne jest obcowanie z naturą. Ogród ma być przestrzenią do odpoczynku, relaksu i odprężenia. Dlatego powstają projekty zawierające drzewa, krzewy i kwiaty. Często wyznacza się również miejsce dla warzyw i owoców. Bardzo popularne są rośliny mało wymagające, jak dalie, czy irysy. Bestsellerem są w tym sezonie również sukulenty. Do tej pory najczęściej można je było spotkać na skalnym podłożu, ale łatwość uprawy spowodowała, że z powodzeniem zaczęto je sadzić w ogrodzie. Te rośliny nadają niebywały walor estetyczny aranżowanej przestrzeni. Dodatkowo pożądanym elementem w ogrodzie są obecnie rośliny miododajne np. żelaźniak, jeżówka czy werbena patagońska. Jest to zapewne związane z trendem zdrowego i ekologicznego odżywiania.

Oryginalne dodatki

Ogród w zamyśle ma być nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy. Designerzy proponują wiele oryginalnych dodatków i ozdób. Modne są nie tylko tradycyjne gliniane donice, ale podświetlane, rzeźbione produkty, które dodatkowo budują atmosferę, dodają przestrzeni szyku i elegancji.

Ważne jest również odpowiednie oświetlenie ogrodu. Dobrze dobrane lampy, kule i promienniki widocznie wyeksponują rośliny, wprowadzą miłą atmosferę i uprzyjemnią wieczory na tarasie.

Niewątpliwie oryginalną ozdobą jest również ogród w słoju. Specjalnie przygotowana flora, nie wymaga pielęgnacji i jest ciekawym dodatkiem, który można ustawić nawet w domu.

Meble ogrodowe

Bez wątpienia, modny w tym sezonie jest eko-designe, który łączy się z trendem umiłowania natury. Urządzając taras, najlepiej zdecydować się na meble ogrodowe drewniane, które będą idealnie współgrały z otaczającym krajobrazem. W zależności od dostępnej przestrzeni można wybrać duże ławy z kilkoma krzesłami, albo mniejsze kwadratowe stoły. Poza podstawowymi meblami: siedziskami i blatami, na rynku dostępne są również inne funkcjonalne produkty, które świetnie nadają się na taras i do ogrodu. Przykładem jest np. drewniany barek, ławka ze skrzynią, albo leżanka. Alternatywą dla drewnianych mebli są przedmioty pokryte naturalnymi tkaninami. Takie produkty można z powodzeniem wykorzystań również w salonie.  

W tym sezonie nie przywiązuje się tak dużej wagi do geometrycznej dokładności. Ważniejszy staje się naturalny nieład, prostota i fantazja. Istotne jest, by elementy aranżacji harmonijnie ze sobą współgrały. Pożądany efekt osiągnie się dzięki komponowaniu ze sobą naturalnych elementów – zieleni, drewna i  kwiatów. 

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl