TworzymyGłos Regionu

Nadanie awansów uczniom klas mundurowych

Piątek, 01 grudnia 2017 o 16:31, aktualizacja Piątek, 08 grudnia 2017 o 15:11, autor: 17 3956
Nadanie awansów uczniom klas mundurowych

1 grudnia w auli I Zespołu Szkół im. St. Staszica we Wschowie odbyła się uroczystość awansu dla klas mundurowych, klas II i III oraz akt nadania stopnia dla klasy I. Podpisane zostało również porozumienie  między I ZS, reprezentowanym przez dyrektora Damiana Janowicza, a 19 Samodzielnym Oddziałem Geograficznym w Lesznie, reprezentowanym przez pułkownika Zbigniewa Nowaka.

W uroczystości wzięli udział: pułkownik Zbigniew Nowak, dowódca 19 Samodzielnego Oddziału Geograficznego w Lesznie, major Wojciech Frydrych, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zielonej Górze, Małgorzata Gośniowska-Kola radna sejmiku województwa lubuskiego, Wojciech Kuryłło wicestarosta powiatu wschowskiego, Tomasz Kłosowski Komendant Powiatowy Policji we Wschowie, Maciej Olejniczak I zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie, Maja Piwowarska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, Krzysztof Piasecki zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz Damian Janowicz dyrektor I Zespołu Szkół, wychowawcy klas: Jakub Ślipko i Arkadiusz Prętki oraz klasy mundurowe. Uroczystość prowadził Krzysztof Rękoś.

Łącznie 48 uczniów otrzymało stopnie awansów na super kadeta, starszego kadeta, młodszego kadeta oraz kadeta. Całość uroczystości zamieściliśmy w materiale filmowym. 

(rak/foto: martyna)

REKLAMA

Komentarze (17)

avatar
~widz
01.12.2017 16:55

Zdjęcie grupowe - super pamiątka :)

avatar
~rezerwista
01.12.2017 17:33

Kto to widział!, kto to słyszał!, jaki przepis mówi o tym, że cywil nadaje stopnie?, a w dodatku taki, który nigdy nie był w wojsku?,. Czy to nie wygląda na ośmieszanie tych niby szkolnych awansów?????

avatar
~Ja
01.12.2017 19:14

Do rezerwisty. Nie wiem w czym ma Pan problem. Na tej uroczystości były osoby, które pochwaliły cały przebieg tej uroczystości i nie mieli żadnych uwag, wiec kim Pan jest zeby to oceniac? Jeśli ma Pan problem to proszę spojrzeć w lustro i zająć się sobą! Moim zdaniem młodzież wypadła świetnie, jak i zdaniem przybyłych gości, którzy ewidentnie się znają na rzeczy, ponieważ jak można wyczytać na uroczystość przybyli pułkownik, major, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zielonej Górze, a nie zaprzeczy Pan ze to nie są ważne osobistości. Więc jeszcze raz, proszę nie krytykować uroczystości, jeśli byłoby coś nie tak, wiedzieliby o tym :)

avatar
~Do rezerwaty
01.12.2017 19:19

Proszę przeczytać uważnie regulamin nadawania awansów w klasach mundurowych ;)

avatar
~Marcin
01.12.2017 20:26

Dziewczyny mają talent głosowy, pięknie śpiewają!

avatar
~MW
05.12.2017 22:16

to do chóru, a nie w mundur się pchają

avatar
~QIII
01.12.2017 22:28

Z góry przepraszam, ale do dupy z tymi klasami mundurowymi. Dzieciaki marnują się ucząc w klasach o takich profilach. Nic im to nie da w przyszłości. Pewnie wciskają im, że później będą mieli szanse zostać kimś w np. wojsku. Kto im etaty nowe porobi w tym wojsku?? Może jedna osoba na klasę dojdzie do czegoś, jak będzie miała szczęście i dobre kontakty z wujkiem w sztabie.

avatar
~do dxj
02.12.2017 09:28

Zauważyliście, "kwiatowy" nie zabrał bukietu ?

avatar
~@QIIIIII...
02.12.2017 10:42

Niesamowite, że tego typu klasy tak masowo zostały opanowane przez dziewczęta... I nie dziwota, że już na dzień dzisiejszy tym co udało się załapać na etat w jednostkach mundurowych "masowo" zgłaszają coś w rodzaju molestowania ( ostatnie informacje medialne donoszą to w policji to w wojsku tego typu incydenty). Nie mówiąc już o tym, że armie zachodnie/amerykańskie walczą z tym problemem bez skutecznie już od kilkudziesięciu lat. W policji nadmiar kobiet w ich szeregach spowodował, że w dużych miastach brak patroli z ich udziałem w godzinach wieczorowo-nocnych - zwiększa to zagrożenie dla ich partnera w służbie...... Max zostały zapchane paniami w mundurach etaty logistyczne ( tam są bezpieczne) - w mniejszym już stopniu piony patrolowo - operacyjne. Nadmiar kobiet w jednostkach mundurowych to" naturalny sabotaż" tych jednostek..............

avatar
~anonim z okolicy
02.12.2017 14:29

Drogi Panie, informacje dokładnie się sprawdza przez przekazaniem ich dalej. Nie neguję obecności przypadków molestowania, ale pańska wypowiedź traktuje to w taki sposób, jakby postępowały tak wszystkie kobiety. Czyżby jedna z takowych zwinęła Panu etat sprzed nosa? Polecam dla lektury odezwę Rzecznika prasowego Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej. :) I proszę się nie dziwić, że kobiety wzięły sprawy w swoje ręce, podczas gdy większość mężczyzn do służb mundurowych się nie garnie...

avatar
~kk
02.12.2017 11:22

Gratuluje awansów

avatar
~@anonim...
02.12.2017 18:43

Najwyraźniej brak czytania ze zrozumieniem - to TYLKO jest wykazanie problemu jaki jest i narasta obecnie w służbach mundurowych z przewagą pracy kobiet i jakie to niesie zagrożenie - o tym wszystkim coraz częściej podają media TV i prasowe( wystarczy czytać i wyciągać wnioski a nie zamiatać pod dywan). "lektura" tzw. rzecznika KG ŻW jest tego dowodem, iż informacja do mediów idzie wówczas jak nagłościom to media cywilne - I TAK JEST ZE WSZYSTKIM / podobnie w Policji - że by nie przecieki to nigdy by się pan nie dowiedział jak w komisariatach i komendach traktuje się CZŁOWIEKA !!! / - tyle i tylko tyle..........

avatar
~Sławek
02.12.2017 23:31

Szopka!

avatar
~...
04.12.2017 10:43

Jeśli chce Pan szopkę zobaczyć, proszę pójść do Franciszkanów ;) osiołki czekają na swoich! :)

avatar
~Weteran
03.12.2017 23:13

Brawo uczniowie, brawo wychowawcy klas mundurowych !!! Przy okazji ostatniej podobnej uroczystości skrytykowałem Was nieco, ale nie miało to nic wspólnego z krytykanctwem (czyt. hejtem), lecz było konstruktywną krytyką. Jak widać można przygotować się do takiej uroczystości- berety zdjęte w pomieszczeniu, a na głowach już lepiej ułożone ( nawet ten jeden na lewym uszku nie zmienia oceny- w ferworze walki i przy stresiku pomyłki się zdarzają). Ze zdjęć widać, że uroczystość świetnie przygotowana :) Obserwuję wasze poczynania i widać, że nauka nie idzie w las. Równie dobrze wypadliście na Święto Niepodległości. Szacuneczek :) A dla przedmówców. Proszę nie wiązać nadawanych stopni z wojskowymi czy policyjnymi. Są to stopnie przewidziane dla klas mundurowych- widać to nawet po odległości na jaką rozsunięte są belki na pagonie, i wynikają ze stosownych porozumień i regulaminów. Dlatego też nic zdrożnego w tym, że awanse wręcza cywil- dyrektor szkoły czy starosta (organ samorządu prowadzący szkołę), a obecność mundurowych wynika właśnie ze wspomnianych porozumień i nadaje prestiżu uroczystości. PS. Ciekaw jestem komentarza pana JK- rzadko się zdarza, że komentarze są usunięte :P Pewnie nic mądrego. PS. Szanowni uczniowie- nie zawsze ten, co komentuje negatywnie, robi to tylko dla hejtu, ale czasem by pokazać co jest nie tak :) I nie zawsze musi mieć problem ze swoim... ego ( to odnośnie waszych rozmów po negatywnych komentarzach po ostatniej uroczystości)

avatar
~Jan Kotwicki
08.12.2017 19:18

Ten cały Weteran to musi mieć nosa nie od parady skoro wywęszył że mój komentarz został usunięty /używa moich inicjałów/. Mógłbym opisać o co mi wtedy chodziło ale obawiam się że moderator z wysokości swego urzędu potraktuje mnie podobnie. Otóż nic mądrego Weteranie! Skrytykowałem ujęcia fotoreportera, który polityków fotografował z przodu co dawało taki efekt że główni bohatrrowie, czyli młodzież prezentowała plecy i potylice. No i dodałem że to są kiepskie pamiątki dla kadetów. Nic mądrego Weteranie m masz rację!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl