TworzymyGłos Regionu

Na czym polega ubezpieczenie posagowe?

Środa, 09 czerwca 2021 o 09:25, autor: 0 65
Na czym polega ubezpieczenie posagowe?

Starasz się każdego dnia zapewniać dziecku wszystko, co najlepsze? Gotujesz domowe obiady, wybierasz dla malucha ubrania z naturalnych materiałów, dbasz o jego wszechstronny rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny? To nie wszystko, co możesz zrobić, aby ułatwić mu start w przyszłość. Dobrym pomysłem jest także zabezpieczenie dziecka finansowo. Poznaj polisę posagową i dowiedz się, na czym polega.

Towarzystwa ubezpieczeniowe dokładają wszelkich starań, aby zapewnić pomoc w najtrudniejszych sytuacjach w życiu. Ale to nie wszystko. W ich ofertach znajdują się także produkty, które pomagają zabezpieczyć przyszłość najbliższych w wygodny sposób. Jednym z nich jest właśnie polisa posagowa.

Co to jest polisa posagowa?

Ubezpieczenie posagowe to produkt, który ma wspomóc rodziców, opiekunów prawnych dzieci, a nawet dziadków w odkładaniu pieniędzy na dorosłość najmłodszych członków rodziców. Dzięki temu, po zakończeniu umowy pociecha otrzyma zgromadzone środki i będzie mogła je wykorzystać w dowolny sposób, np. na zakup samochodu, pokrycie kosztów kursu prawa jazdy czy wyjazd za granicę.

Polisa posagowa może być zawarta na co najmniej 5 lat i trwać nawet 25 lat. Zakres umowy można dowolnie rozszerzać, a w ramach ubezpieczenia dziecko może liczyć także na pomoc na wypadek:

  • doznania uszczerbku na zdrowiu,

  • pobytu w szpitalu,

  • poważnego zachorowania,

  • śmierci rodzica w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Jeśli odejdziesz przed zakończeniem umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe przejmie obowiązek opłacania składki i będzie ją kontynuować, aż do ustalonej daty. Niektórzy ubezpieczyciele zobowiązują się również do wypłaty renty dla osieroconego dziecka.

Czy istnieją ograniczenia w ubezpieczeniu posagowym?

Umowa polisy posagowej, tak jak te podpisywane w przypadku pozostałych produktów ubezpieczeniowych, zawiera listę sytuacji, w których towarzystwo jest wyłączone od odpowiedzialności. Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do odmowy wypłaty świadczenia, jeśli:

  • ubezpieczony zataił ważne informacje na temat zdrowia swojego lub pociechy,

  • do zdarzenia doszło w okresie karencji wskazanej w umowie,

  • śmierć nastąpiła na skutek samobójstwa ubezpieczonego lub w wyniku popełnienia albo próby popełnienia przestępstwa.

Warto pamiętać, że lista wyłączeń od odpowiedzialności może się różnić w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i wybranego zakresu ochrony. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. tutaj: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-posagowe.

Gdzie kupić polisę posagową?

Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem najlepszego produktu pozwalającego zabezpieczyć przyszłość dziecka, kup ubezpieczenie na życie na rankomat.pl. To porównywarka internetowa, w któr`11ej znajdziesz wszystkie aktualne oferty TU wraz ich ogólnymi warunkami umowy oraz propozycją wysokości składki. Aby poznać szczegóły, wystarczy tylko uzupełnić formularz na stronie, wybrać korzystne ubezpieczenie i umówić się na rozmowę z doradcą. Porównując oferty, z łatwością znajdziesz propozycję, która spełni Twoje oczekiwania, będzie dopasowana do możliwości finansowych i będzie mieć szeroki zakres ochrony. To nie tylko oszczędność czasu, ale także i pieniędzy.

Pomyśl o ubezpieczeniu dla dziecka już dziś, aby po latach móc wesprzeć je podczas stawiania pierwszych kroków w dorosłość.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl