TworzymyGłos Regionu

Na czym polega praca dziennikarza?

Czwartek, 08 lutego 2018 o 15:44, aktualizacja Środa, 14 lutego 2018 o 11:18, autor: 4 1403
Na czym polega praca dziennikarza?

Dzisiaj część naszej redakcji na zaproszenie pań prowadzących świetlice w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie wzięła udział w zajęciach z doradztwa zawodowego dla najmłodszych. Staraliśmy się pokazać uczniom na czym polega praca dziennikarza.

Chociaż wydaje się to może dziwne w dzisiejszych czasach prawie każdy może być dziennikarzem. Wystarczy smartfon, dostęp do Internetu i już możemy tworzyć wiadomości czy to na Facebooku, własnym blogu lub możemy ćwierkać za pomocą Twittera. Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 pokazywaliśmy uczniom na czym polega nasza praca, jakiego używamy sprzętu i na co w gęstwinie informacji musimy zwracać uwagę. Przypomnieliśmy też, że dostęp do sieci to również odpowiedzialność za to co zamieszczamy, bo jak powszechnie wiadomo żadna wiadomość z Internetu nie ginie. Dzieci miały możliwość zapoznać się z aparatami, dyktafonem, a także stanąć przed mikrofonem i opowiedzieć o swoich planach na dorosłe życie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkanie z nami nie było tylko niewdzięczną koniecznością.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Jan
09.02.2018 10:01

Fajnie tam mają dzieciaki. A w SP3 nic takiego się nie dzieje. Żadnych spotkań, wyjazdów na basen czy gdziekolwiek. Żadnego placu zabaw dla maluchów. Żadnych zajęć dodatkowych itp.

avatar
~Mama...
09.02.2018 21:32

Co za bzdury pan opowiada

avatar
~Zzz
09.02.2018 22:47

To zasługa Pań z świetlicy. Organizują super cykl spotkań z różnymi zawodami

avatar
~Gal Anonim :D
11.02.2018 18:16

Jakich Pań?? Bo z tego co Mi wiadomo to jednej Pani :D

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 134
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl