TworzymyGłos Regionu

Na co zwrócić uwagę wybierając kasę fiskalną?

Czwartek, 19 marca 2020 o 22:15, autor: 0 2114
Na co zwrócić uwagę wybierając kasę fiskalną?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma zdecydowana większość firm, która świadczy swoje usługi na rzecz osób fizycznych. Przedsiębiorstwa mogą między sobą rozliczać się na podstawie wystawianych faktur, jednak w przypadku osób fizycznych, to właśnie paragon jest dokumentem poświadczającym sprzedaż. 

1.   Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej?

2.   Jakie kasy fiskalne można dostać na rynku?

3.   Co wziąć pod uwagę wybierając kasę fiskalną?

Jeżeli właśnie jesteś na etapie zakładania firmy, która będzie obsługiwała osoby prywatne, to doskonale trafiłeś! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, które rozwiązania w zakresie kas fiskalnych będą w twoim przypadku najbardziej odpowiednie.

Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej?

Kasy fiskalne są obowiązkowe dla sporej grupy przedsiębiorców. Kwestia ta została dokładnie wyjaśniona w ustawie o podatku od towarów i usług. Według jej zapisów kasy fiskalne są obligatoryjne dla każdej firmy, która osobom fizycznym lub rolnikom ryczałtowym sprzedaje jakiekolwiek towary albo usługi. Oczywiście, jak w każdym przypadku, tak i tu można znaleźć nieliczne wyjątki, choć z każdym rokiem jest ich mniej. Do grupy wyjątków można zaliczyć między innymi te podmioty, które sprzedając towary lub świadcząc usługi na rzecz osób fizycznych, nie przekroczyły obrotu w wysokości 20000zł.

Jakie kasy fiskalne można dostać na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, które różnią się między sobą nie tylko ceną czy wielkością, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można wymienić między innymi kasy fiskalne stacjonarne oraz kasy fiskalne mobilne - przykłady można zobaczyć na https://www.escsa.pl/Kasy_fiskalne. Duża różnorodność sprawia, że osoba, która z tą branżą do tej pory nie miała w ogóle styczności, może mieć dosyć duży problem z wyborem najlepszego dla siebie rozwiązania. Poniżej podpowiadamy, jakie parametry kas fiskalnych warto wziąć pod uwagę, dokonując wyboru.

Co wziąć pod uwagę wybierając kasę fiskalną?

Jest kilka czynników, którym warto przyjrzeć się nieco dokładniej. Oczywiście, to jest tak, że rodzaj kasy fiskalnej należy dobrać odpowiednio pod kątem prowadzonej działalności gospodarczej, a nie odwrotnie. Wiele osób przede wszystkim sprawdza rozmiar, wagę oraz wytrzymałość kasy fiskalnej. Dobrze jest zwrócić uwagę na takie aspekty jak długość rolki, szybkość drukowania czy łatwość wymiany papieru. Są to z pozoru drobne kwestie, jednak mogą mieć pewne znaczenie przy codziennym, częstym użytkowaniu tego sprzętu. Niemal każdy przed zakupem urządzenia zapozna się także z jego ceną oraz warunkami serwisowymi.

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl