Musimy szanować naszą historię

Piątek, 29 września 2017 o 15:05, aktualizacja Poniedziałek, 02 października 2017 o 15:56, autor: 4 1857
Musimy szanować naszą historię

Dzisiaj, 29 wrzesnia, w Szkole Podstawowej w Łysinach miała miejsce bardzo ważna uroczystość - obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Uczniom szkoły przybliżono postać autra hymnu naszego kraju, Józefa Wybickiego, a także podkreślano jak ważnym aspektem w życiu każdego obywatela Polski powinna być dbałość o naszą wspólną historię. 

Józef Wybicki urodził się 29 wrzesnia 1747 roku, stąd właśnie tego dnia obchodzny jest Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Łysinach. Podczas uroczystej akademi przypomniano o tym jaką rolę w życiu młodego człowieka powinna odgrywać historia naszej ojczyzny.

- Dla nas, Polaków, bardzo ważny jest patriotyzm. Musimy dokładnie znać historię naszego kraju, ale przede wszystkim musimy ją szanować. Musimy również przekazywać ją sobie z pokolenia na pokolenie, aby nigdy pamięć o korzeniach naszego kraju nie zanikła. Dlatego właśnie spotykamy się z okazji ważnych świąt państwowych, czy z okazji Dnia Patrona naszej szkoły. Właśnie w taki sposób, przekazując sobie wiedzę i pamiętając o histori naszego kraju, ukazujemy nasz patriotyzm - mówiła Leonarda Usielska.

Postać patrona szkoły, Józefa Wybickiego, przybliżyła starsza cześć uczniów przedstawiając scenę spotkania Józefa Wybickiego z gen. Henrykiem Dąbrowskim. Na zakończenie uroczystoście odśpiewano hymn, a po nim młodsi zaprezentowali układ taneczny. Poniżej prezentujemy zdjęcia z całej uroczystości oraz finałowy taniec, już wkróce zamieścimy przedstawienie. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~eslq
29.09.2017 23:14

Gdzie są przedstawiciele UMiG, organu nadzorującego szkoły podstawowe? Pani Patalas i pan Czopek mają najwyraźniej w ............ szkoły, którymi w pewnym sensie zarządzają. Skandaliczny brak kultury...

avatar
~do kom 1
30.09.2017 09:02

Ale nowy, nigdy prawie dotąd nie widziany na uroczystościach przewodniczący, jest. Nie zdziwię się, jak zobaczę go w kościele w pierwszym rzędzie.

avatar
~do - "do kom 1"
30.09.2017 10:56

Taka hipokryzja którą masz na myśli, która jest na co dzień we wszystkich szeregach władzy i partii dotyczy każdego który się o nią otarł .... nic nowego .

avatar
~Widz
30.09.2017 09:23

Napisał bym kogo widzę na zdjęciach ale i tak nie drukujecie(ruszyła kampania wyborcza ale nie dla was chłopaki i dziewczyno)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl