Musimy szanować naszą historię

Piątek, 29 września 2017 o 15:05, aktualizacja Poniedziałek, 02 października 2017 o 15:56, autor: 4 1291
Musimy szanować naszą historię

Dzisiaj, 29 wrzesnia, w Szkole Podstawowej w Łysinach miała miejsce bardzo ważna uroczystość - obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Uczniom szkoły przybliżono postać autra hymnu naszego kraju, Józefa Wybickiego, a także podkreślano jak ważnym aspektem w życiu każdego obywatela Polski powinna być dbałość o naszą wspólną historię. 

Józef Wybicki urodził się 29 wrzesnia 1747 roku, stąd właśnie tego dnia obchodzny jest Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Łysinach. Podczas uroczystej akademi przypomniano o tym jaką rolę w życiu młodego człowieka powinna odgrywać historia naszej ojczyzny.

- Dla nas, Polaków, bardzo ważny jest patriotyzm. Musimy dokładnie znać historię naszego kraju, ale przede wszystkim musimy ją szanować. Musimy również przekazywać ją sobie z pokolenia na pokolenie, aby nigdy pamięć o korzeniach naszego kraju nie zanikła. Dlatego właśnie spotykamy się z okazji ważnych świąt państwowych, czy z okazji Dnia Patrona naszej szkoły. Właśnie w taki sposób, przekazując sobie wiedzę i pamiętając o histori naszego kraju, ukazujemy nasz patriotyzm - mówiła Leonarda Usielska.

Postać patrona szkoły, Józefa Wybickiego, przybliżyła starsza cześć uczniów przedstawiając scenę spotkania Józefa Wybickiego z gen. Henrykiem Dąbrowskim. Na zakończenie uroczystoście odśpiewano hymn, a po nim młodsi zaprezentowali układ taneczny. Poniżej prezentujemy zdjęcia z całej uroczystości oraz finałowy taniec, już wkróce zamieścimy przedstawienie. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~eslq
29.09.2017 23:14

Gdzie są przedstawiciele UMiG, organu nadzorującego szkoły podstawowe? Pani Patalas i pan Czopek mają najwyraźniej w ............ szkoły, którymi w pewnym sensie zarządzają. Skandaliczny brak kultury...

avatar
~do kom 1
30.09.2017 09:02

Ale nowy, nigdy prawie dotąd nie widziany na uroczystościach przewodniczący, jest. Nie zdziwię się, jak zobaczę go w kościele w pierwszym rzędzie.

avatar
~do - "do kom 1"
30.09.2017 10:56

Taka hipokryzja którą masz na myśli, która jest na co dzień we wszystkich szeregach władzy i partii dotyczy każdego który się o nią otarł .... nic nowego .

avatar
~Widz
30.09.2017 09:23

Napisał bym kogo widzę na zdjęciach ale i tak nie drukujecie(ruszyła kampania wyborcza ale nie dla was chłopaki i dziewczyno)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 159
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl