TworzymyGłos Regionu

Młodzież w UMIG

- żywa lekcja WOS

Wtorek, 03 grudnia 2019 o 09:18, aktualizacja Wtorek, 03 grudnia 2019 o 13:32, autor: 7 1616
Młodzież w UMIG

Uczniowie klas VIII SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej uczestniczyli "żywej lekcji" wiedzy o społeczeństwie. 28 i 29 listopada wraz z nauczycielką Krystyną Felińską - radną Rady Miejskiej i przewodniczącą Komisji Oświaty i Kultury, przyszli do Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa. Dla młodzieży była do doskonała okazja do poznania jak funkcjonuje samorząd lokalny.

W sali konferencyjnej uczniowie zostali przywitani przez burmistrz Jolantę Wielgus. Przedstawiła struktury samorządu terytorialnego. Dodała, że urząd jest jednostką organizacyjną gminy, która pomaga wykonywać zadania burmistrzowi. Jolanta Wielgus oprowadziła młodzież po Referatach. Mogli porozmawiać z pracownikami, byli ciekawi jakie zadania realizują.

Dowiedzieli się, że potrzeba wielkiej wiedzy do podejmowania decyzji kształtujących przestrzeń publiczną, pozyskiwania środków zewnętrznych i organizowania przetargów na roboty budowlane. Pracownik Referatu Inwestycji i Planowania Przestrzennego powiedział, jak należy realizować zadania z gospodarki nieruchomościami.

Kierownik USC powiedziała jakie dokumenty trzeba przedłożyć celem zawarcia związku małżeńskiego, zaprowadziła uczniów do sali ślubów. O podatkach, budżecie gminy, o dochodach i wydatkach dowiadywali się w Referacie Finansów. Burmistrz Jolanta Wielgus i zastępca Błażej Rajman pokazali swoje gabinety. Wizyta w ratuszu pogłębiła wiedzę uczniów o samorządzie.

(Foto: Gmina Szlichtyngowa)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Ciekawe
04.12.2019 07:55

Super inicjatywa, niech młodzi widzą jak wygląda praca urzędu. (...). Można było chociaż otwartych stron internetowych na zdjęciach nie pokazywać... Czy gmina szykuje się do odkupienia nieruchomości od sąsiadów?

avatar
~do Ciekawe
04.12.2019 17:45

Eeetam umig Szlichtyngowa. zobaczyć UMiG we Wschowie - to dopiero byłaby atrakcja..

avatar
~Młody#
04.12.2019 10:13

Czy tym moim koleżankom i kolegom ktoś wytłumaczył, że lepiej byłoby zwiedzić Urząd zwany ZUS, bowiem tam by się dowiedzieli, iż ich przyszła emerytura ma wynosić ok. 920 złotych miesięcznie!###. To jest informacja, która by ich najwyraźniej bardziej zainteresowała niźli te oglądanie nudnych dyrektorskich biurek i pomieszczeń UMiG !##. A ponadto dowiedzieli by się kto do takiej sytuacji ich doprowadził, a doprowadziły do tego ostatnie cztery lata rządów pisowskich, które skróciły wiek emerytalny naszych dziadków i babć !###. Bo nawet jak my młodzi będziemy zarabiać miesięcznie w granicach 4 tysięcy złotych miesięcznie to nasza emerytura nie przekroczy tej kwoty 920 złotych miesięcznie. Co mi tam takie oglądanie biurek Wschowskiego burmistrza jak na starość będziemy otrzymywać głodowe emerytury !###. A co na to się składa?, a no ta tzw. pisowska polityka skracania wieku emerytalnego naszych dziadków i rodziców, dzisiejsze rozdawnictwo tzw. premii do dziadkowych emerytur zwanych przez pis # trzynastkami z nowogrodzkiej#, rozdawanie 500 plus dla rodzin zarabiających dzisiaj w granicach ponad 500 - a nawet jeden milion miesięcznie!###. A w tym samym czasie rośnie ubóstwo naszego społeczeństwa w zastraszającym tempie do innych państw w UE!###. Co mi tam takie zwiedzanie dyrektorskich pomieszczeń naszego UMiG !##. Narka !

avatar
~do Młody#
04.12.2019 15:11

Obyś takie długie elaboraty pisał na teście ósmoklasisty... A może nudzi Ci się na emeryturze i udajesz ucznia?

avatar
~Gienia
04.12.2019 15:42

Do - Młody Oby tak Tobie , jak już się zestarzejesz dołożyli do tego" wieku emerytalnego " z pięć lat pracy ...

avatar
~DO-do-Młody#
04.12.2019 16:52

Czy u Ciebie czasami nie wystąpił syndrom agenta ???. Musisz pamiętać, że dzisiejsi gimnazjaliści wielokrotnie przerastają wiedzą i wyobraźnią takich jak ty. Twoja wiedza o współczesnym społeczeństwie jak widać nie dorasta im do pięt .... . Narka !.

avatar
~@/doMłody#/
04.12.2019 21:40

A ty zapewne jesteś uczniem i udajesz emeryta.... jeśli już dziadku dorwałeś się do komputera swojego wnuczka to pisz tematyczne i merytorycznie...jak nie potrafisz, bo masz zaległości w tym temacie to poproś o to swojego wnuczka to ci pomoże i nauczy jak rozmawiać z takimi jak My !!!. Narka dziadku !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl