Młodzi zawodnicy Hetmana zagrali w dwóch turniejach

Czwartek, 04 kwietnia 2019 o 11:04, aktualizacja Poniedziałek, 08 kwietnia 2019 o 10:01, autor: 0

Pod koniec marca zawodnicy sekcji szachowej Hetman Wschowa, działającej przy CKiR, wzięli udział w dwóch turniejach – Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Juniorów i w turnieju we Włoszakowicach. W pierwszych zawodach Igor Michalski zajął dobre, 16 miejsce, a we Włoszakowicach Jakub Podgórny zdobył 3 miejsce.

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów w szachach  szybkich oraz klasycznych.odbyły się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze w dniach 23 – 24 marca.

- W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 156 zawodników podzielonych na 6 grup wiekowych. Igor Michaski jako zawodnik sekcji szachowej Hetman przy CKIR we Wschowie po 7 rundach (kategoria wiekowa do lat 10) uplasował się na 16 miejscu zdobywając 4 punkty – mówi Janusz Trusewicz z Hetmana Wschowa.

Tydzień później trzech zawodników Hetmana wzięło udział w turnieju we Włoszakowicach.

Jakub Podgórny, Igor Michalski i Przemysław Knieć zmagali się z zawodnikami w poszczególnych grupach wiekowych. Świetny debiut Jakuba Podgórnego, który zdobył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i IV kategorię szachową. Równie dobrze zaprezentował się Igor Michalski, który uplasował się tuż za Jakubem – mówi Janusz Trusewicz.

Jak mówi Janusz Trusewicz gratulacje należą się wszystkim młodym zawodnikom Hetmana Wschowa.

(rak/foto: Hetman Wschowa)