TworzymyGłos Regionu

Mikołaj, elfy, śnieżynki i renifery w Sławie

Środa, 06 grudnia 2017 o 16:08, aktualizacja Wtorek, 12 grudnia 2017 o 09:33, autor: 0 1992
Mikołaj, elfy, śnieżynki i renifery w Sławie

6 grudnia Święty Mikołaj wraz z reniferami przybył do Sławy. Już w godzinach przedpołudniowych spotkał się ze sławskimi dziećmi. Po południu natomiast wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał prezenty najmłodszym. Organizatorem Mikołajek w Sławie jest Urząd Miejski.

Od wielu już lat 6 grudnia na sławski rynek przybywa Święty Mikołaj wraz z elfami. W tym roku niespodziewanie zabrał ze sobą renifery, które wywołały wśród najmłodszych ogromne zainteresowanie.  Zwierzęta można było podziwiać od godziny 11:00 w miejscu, gdzie Mikołaj rozdawał dzieciom słodycze. Była okazja zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z przybyszem z Laponii.

- Wydział Promocji w sławskim Urzędzie zaproponował, aby w tym roku do Sławy wraz z Mikołajem przyjechały renifery - mówi wiceburmistrz Sławy Krzysztof Gruszewski - dzięki temu mikołajkowa tradycja stała się bardziej żywa i atrakcyjna. Okazuje się, że dla naszego Wydziału Promocji nie ma rzeczy niemożliwych. Renifery przyjechały wraz z Mikołajem i myślę, że dzięki temu tegoroczne Mikołajki w Sławie będą długo pamiętane przez najmłodszych.

Mikołaja nie zabrakło również w godzinach popołudniowych, kiedy to zgodnie ze sławską tradycją, na scenie wystąpiła młodzież ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, zapalono świąteczne iluminacje i rozdano prezenty dzieciom.

Na uwagę zasługuje w tym roku choinka na sławskim rynku. Mierzy ponad 10 metrów, została podarowana przez państwo Kutrys z Krążkowa. Drzewo nie zostało specjalnie wycięte by ozdobić sławski rynek. Dużo wcześniej zostało wytypowane do wycinki, ponieważ rosło blisko zabudować i dla bezpieczeństwa należało je usunąć.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl