TworzymyGłos Regionu

Mierz narzędzia na zamiary, a nie zamiar podług narzędzi

Wtorek, 14 listopada 2017 o 13:45, autor: 0 642
Mierz narzędzia na zamiary, a nie zamiar podług narzędzi

Urządzenia pomiarowe: lasery krzyżowe, niwelatory, tachimetry i im podobne są używane w wielu branżach. I choć budowniczy dróg i murarz mogą używać dalmierza, na pewno będzie im potrzebne inne urządzenie. Prawidłowy dobór zależy od wielu czynników i warto przynajmniej mieć świadomość źródeł podstawowych różnic.

Warunki użytkowania

Inny sprzęt pomiarowy będzie potrzebny do pracy wewnątrz pomieszczeń, inny na zewnątrz i to co najmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim wewnątrz odległości są mniejsze, a na zewnątrz sięgają nawet kilkuset metrów. Po drugie, wewnątrz, nawet w trudnych warunkach, ryzyko zamoczenia urządzeń jest niewielkie, natomiast prace na zewnątrz wykonuje się też w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych.

Dokładność

Zwykło się uważać, że dokładność im większa, tym lepsza. Jednak powyżej pewnych poziomów niepewności pomiarowych zwiększanie dokładności w wybranych zastosowaniach mija się z celem – przy dużych odległościach, w zastosowaniach geodezyjnych, będzie to parametr znacznie bardziej istotny niż tam, gdzie pomiarów nie dokonuje się z 400 metrów tylko z 40. Czynników wpływających na dokładność dalmierzy, laserów i teodolitów jest zresztą tak wiele, że często trudno jednoznacznie orzec, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej.

Liczy się nie tylko producent

Nawet najsolidniejszy sprzęt wyprodukowany z myślą o budowniczych, drogowcach, geodetach czy leśnikach jest tak dobry, jak jego podzespoły, a te zwykle bazują na delikatnej elektronice i niezwykle precyzyjnych układach optycznych. Dlatego punktem wyjścia przy poszukiwaniu właściwego sprzętu jest wybór marek, które mogą zapewnić odpowiednią jakość narzędzi.

Równie ważne jest jednak to, aby sprzęt był ostrożnie transportowany i przechowywany we właściwych warunkach. Sklep https://pomiar24.pl/, ceniony przez klientów od chwili powstania, gwarantuje, że żadne z urządzeń nie zostanie uszkodzone w czasie magazynowania lub pakowania przed wysyłką do klienta.

Na to warto zwracać uwagę przy zakupie, ponieważ spora część urządzeń nie jest tak precyzyjna, jak deklaruje producent, właśnie dlatego, że w czasie transportu uległy uszkodzeniu. Wybór narzędzi pomiarowych należałoby więc zacząć od wyboru dobrego dostawcy. Przy okazji nie trzeba będzie się przejmować zbytnio marką sprzętu, bo w dobrym sklepie nie będzie kiepskich narzędzi.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1081
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl