Międzynarodowy projekt Erasmus+ w SOSW

Czwartek, 05 października 2017 o 10:44, aktualizacja Poniedziałek, 09 października 2017 o 15:50, autor: 1 551
Międzynarodowy projekt Erasmus+ w SOSW

Drugi rok projektu Erasmus+ Inclusion in Motion „Integracja w inicjatywie” rozpoczął się międzynarodową wizytą projektową w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie. W dniach 24-30 września 2017 roku gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Finlandii, Estonii i Niemiec.

 W czasie wizyty przeprowadzono szereg działań związanych z aktywizacją uczniów poprzez edukację w ruchu. Każda ze szkół przedstawiła program artystyczny związany z najwybitniejszym kompozytorem danego kraju. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć  w różnego rodzaju grach i zajęciach sportowych, przygotowanych przez grupy z krajów partnerskich – boccia, baseball, jazda rowerem po torze przeszkód. Aktywnie poznali najciekawsze miejsca we Wschowie zaplanowane w specjalnie przygotowanej grze miejskiej. Na terenie szkoły powstały mandale wykonane wspólnie z naturalnych materiałów (szyszki, kasztany, drewno, liście itp.). Ponadto przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne, kulinarne, muzyczno- taneczne oraz „Taniec z Izą”.

27 września wykorzystując przepiękną pogodę udaliśmy się do leśniczówki  Koczury, gdzie spędziliśmy czas na sportowych zajęciach integracyjnych oraz nauce polskiego tańca krakowiaka. Wieczorem natomiast odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka w klubie Metafora. W czwartek wyruszyliśmy na wspólną wycieczkę do Afrykarium do Wrocławia, gdzie spędziliśmy czas na podziwianiu niezwykłych gatunków roślin i zwierząt . Kulminacyjnym punktem wizyty naszych gości był wyjazd do Krakowa, gdzie oprócz zwiedzania przepięknego grodu wspólnie zatańczyliśmy krakowiaka na rynku starego miasta wzbudzając zainteresowanie i uśmiech na twarzach mieszkańców i turystów.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej wizyty, a w szczególności: Nadleśnictwu Włoszakowice, Urzędowi Miasta i Gminy Wschowa, Starostwu Powiatowemu we Wschowie, Pełnomocnikowi ds. Profilaktyki i Młodzieży we Wschowie, Piekarni Gierczak we Wschowie, Bibliotece Publicznej we Wschowie, firmie Osoweks, Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, firmie Dino, Panu Tomaszowi Grzelakowi, Kacprowi Oborskiemu, oraz Izabelli Piwowar.

Joanna Pawłowska, Sylwia Morawska

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Teżbymtakchciała
11.10.2017 12:14

Super, że macie nauczycieli , którym się chce i tylu przyjaciół, którzy ich wspierają. A wspierają pewnie dlatego, że widzą zaangażowanie i efekty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 159
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl