Mecze rozegrały Dąb i Korona

Wtorek, 18 kwietnia 2017 o 11:41, aktualizacja Piątek, 21 kwietnia 2017 o 16:05, autor: 0

Podczas świątecznego weekendu swoje mecze piłkarskie rozegrały Dąb Sława Balcerzak i Spółka oraz Korona Wschowa. Pozostałe ligi, w których grają drużyny z terenu powiatu miały przerwę. Tak Dąb, jak i Korona rozegrali mecze na wyjeździe, przegrywając z silnymi drużynami z czuba tabeli.

Dąb wyjechał do wicelidera IV ligi - Ilanki Rzepin. Zawody popsuły obfite opady deszczu. Drużyna gospodarzy grała od 40 minuty spotkania w osłabieniu. Pomimo tego, to właśnie zawodnicy Rzepina obejmują w I połowie meczu prowadzenie, by pod koniec drugiej połowy przypieczętować zwycięstwo drugą bramką strzeloną z rzutu karnego. Warto dodać, że bramkarz Dębu wyczuł intencje zawodnika gospodarzy i obronił rzut karny, niestety dobitkę zamieniono na bramkę.

Po 22 kolejkach Dąb zajmuje 11 miejsce z dorobkiem 22 punktów. Najbliższy mecz rozegra na własnym boisku ze Spójnią Ośno Lubuskie, które obecnie znajduje się na 7 miejscu z dorobkiem 32 punktów.

Piłkarze Korony Wschowa również rozegrali mecz na wyjeździe z Odrą Nietków. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Nasi piłkarze mieli co najmniej dwie stuprocentowe okazje do objęcia prowadzenia, ale niestety gospodarze za każdym razem zwycięsko wychodzi z opałów. Druga połowa zaczyna się od bramki samobójczej, gospodarze obejmują prowadzenie i do końca meczu strzelają jeszcze trzy bramki. Ostatecznie Korona przegrywa 4:0.

Po 20 meczach Korona Wschowa zajmuje 10 miejsce z 24 punktami. Najbliższy mecz rozegra u siebie z wiceliderem ligi okręgowej Promieniem Żary.

Drużyny z klasy A i klasy B  nie rozgrywały meczów w świąteczny weekend.