Mażoretki wróciły z Mistrzostw Europy we Włoszech

Wtorek, 27 czerwca 2017 o 11:34, aktualizacja Piątek, 30 czerwca 2017 o 16:26, autor: 8 1399
Mażoretki wróciły z Mistrzostw Europy we Włoszech

Szczęśliwie udało nam się powrócić z XIV Mistrzostw Europy Tańca Mażoretkowego, które odbywały się w Gulianovie w terminie 22-25.06.2017 we Włoszech. Było to niesamowite przeżycie dla dziewcząt z zespołu mażoretek ,,Finezja".

Na imprezie tej rangi większość z nich jeszcze nie uczestniczyła. Po raz pierwszy miały one okazję reprezentować Wschowę i nasz kraj na imprezie tej rangi. Szkoda tylko, że kategorie w jakich występowały, na które zdobyły nominację na Mistrzostwach Polski okazały się Polską specjalnością. Pomimo to, właśnie one zaprezentowały swoje układy na arenie europejskiej. Dzięki nim i pozostałym zespołom z Polski( którym gratulujemy występów i sukcesów) mogliśmy z dumą wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Dla niektórych to pewnie nic wielkiego zdobywać laury w tak niewielkim gronie, ale dla tych młodych dziewcząt to niezapomniana przygoda i wspomnienia na całe życie.

Całe to przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu i pomocy ludzi o wielkim sercu, stąd szczególne podziękowanie dla Władz naszego Miasta Wschowy, które wsparły nas w znacznym stopniu finansowo. 

Dziękuję w imieniu dziewcząt wszystkim sponsorom za wsparcie i umożliwienie realizacji tego wyjazdu. Szczególne podziękowania dla rodziców i wspaniałych opiekunów oraz trenerki - Kamili Rzepieli Drgas za opiekę i przygotowanie dziewczyn do tych zawodów. Szczególne podziękowania dla Błażeja Drgasa za pomoc w organizacji wyjazdu. Taka bezinteresowność jest już dzisiaj rzadkością dlatego jeszcze raz w imieniu wschowskiego zespołu mażoretek ,,Finezja" oraz Zarządu Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej wszystkim ludziom o wielkim sercu Dziękuję.

Wyniki:

Trzy srebra - scena buława seniorki

Srebro Vice Mistrzynie Europy -  mini formacja buława seniorki

Srebro Vice Mistrzynie Europy - trio buława seniorki Natalia Wierzbicka, Magda Grygiel, Natalia Skoczylas

Srebro Vice mistrzynie Europy duet Karolina Gurgulewicz, Alicja Chilarska

4 miejsce - seniorki buława solo Karolina Gurgulewicz

6 miejsce - seniorki buława 

Najmłodsza uczestniczka kadetka Kalina Wilk została nagrodzona za udział w konkurencji z  dwoma batonami gdyż przez nieuwagę organizatorów została wpisana do grupy najstarszej seniorek gdzie rywalizowała z dziewczynami które mają po 17- 20 lat i wcale się ich nie wystraszyła zaznaczyła na równi z nimi natomiast grupy kadetek w tej konkurencji nie było.

Paweł Grygiel
Prezes SKZW

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~xyz
27.06.2017 22:41

Gratulacje!!!!!!!!!!!

avatar
~wschowianin
28.06.2017 08:22

W jaki sposób gmina pomogła finansowo? Ma ktoś informacje? Czyżby znowu jakieś ochłapy? Swoją drogą gratulacje dziewczyny! Z dumą na piersi reprezentujcie naszą małą i wielką Ojczyznę!

avatar
~ja
28.06.2017 08:31

Brawo dziewczyny!

avatar
~:)
28.06.2017 09:38

Gmina z tego co wiem w dużej części pomogła! Do tego rodzice i inni życzliwi ludzie! Redakcja ZW też zawsze jest blisko ze Stowarzyszeniem, to dzięki nim wiele osób może dowiedzieć się o ich istnieniu! Cieszmy się, że mimo złej atmosfery...mamy radosne chwile we Wschowie??? Przestańmy wzajemnie się negatywnie nakręcać i cieszmy się z nawet małych rzeczy.... Dziewczyny GRATULACJE!

avatar
~kili
28.06.2017 12:38

Gratulacje dla dziewczyn naprawde pięknie ? a do osoby zainteresowanej ile dala gmina to zapytam wprost a ty ile ? Sobie tego nie wzięli tylko dla dziewczyn dali .

avatar
~janinkak
28.06.2017 15:34

Super/brawo brawo

avatar
~Xxx
28.06.2017 17:10

I tak dalej.Zdolne dziewczyny ,zaangażowani społecznicy,hojni sponsorzy,dobrzy trenerzy i poparcie wladz gminy to duma dla Wschowy. Redakcja ZW niech też nie chowa sie ,myślę że wiele wcześniejszych publikacji pokazało nam że Mazoretki Wschowskie to nie tylko zabawa. To ostatnie zdjęcie z flagą Polski i flagą Wschowy nad Adriatykiem powinno być pierwsze i na stronie tytułowej najbliższego numeru.

avatar
~aro
01.07.2017 19:56

a gdzie jest Ania!!?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl