TworzymyGłos Regionu

Matury odbędą się zgodnie z planem

Czwartek, 25 kwietnia 2019 o 11:05, autor: 11 932
Matury odbędą się zgodnie z planem

Tegoroczni maturzyści ze Wschowy mogą przygotowywać się do matur. Strajk nie wpłynął na zakończenie roku szkolnego. Rady klasyfikacyjne  odbyły się planowo.

 W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica oraz w I LO im. Tomasza Zana we Wschowie odbyły się rady klasyfikacyjne,  a więc został spełniony warunek konieczny, aby uczniowie mogli przystąpić do egzaminów maturalnych.

Egzaminy maturalne  rozpoczną się po długim weekendzie majowym, czyli w poniedziałek 6 maja i potrwają do 23 maja 2019 r.

 

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~asd
26.04.2019 08:26

Strajk zawieszony, epokowa porażka nauczycieli. Terroryzm nie przejdzie!

avatar
~do stajkujących i ich sympatyków
26.04.2019 10:00

Tacy ytelygentni i wykształceni a nie wiedzą, że historia nie jest nauczycielką życia i lubi się powtarzać. W tym roku przypada 910-ta rocznica obrony Głogowa. Tam też zakładnikami najeźdźców były dzieci. Niżej już upaść nie mogliście. Nie mówcie mi o szacunku do nauczycieli, którzy nie mają za grosz szacunku dla swoich uczniów.

avatar
~Dokładnie
26.04.2019 18:03

Zgadzam się . Kto nie szanuje dzieci nie otrzyma poparcia .

avatar
~ext7
27.04.2019 20:23

Oj, oj !! Panie Kolego, to że Historia kołem się toczy, to nic nowego(tu pełna zgoda) ale z tezą ,że Historia nie jest nauczycielką życia zgadzam się tylko częściowo, pod warunkiem, że teza ta dotyczy leni, tych co to Historii nie znają, a logiczne myślenie grzechem dla nich jest. Ci dla ,których Historia ważna jest, tych co ją poznali(czy poznać pragną) i pokochali, Ona bardzo wdzięczną jest NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA .Ja chyba rozumiem Twoje intencje, być może dlatego ,że podobnie myślę. Ponieważ i mnie, też ten nauczycielski strajk, ot tak z automatu przywołał Pomnik Dzieci Głogowskich. Co prawda dziś dzieciaków nikt nie przytwierdzał do oblężniczych machin i na śmierć nie narażał, ale faktem jest ,że padły ofiarą sporu (podobno odpowiedzialnych) DOROSŁYCH. I nie mnie tu rozsądzać, kto winien jest. Tą sprawę niech zainteresowani zważą. we własnym sumieniu. Oczywiście smutne jest to ,że wielu uważa ,że Historia nikogo ,niczego nie nauczyła. Co oczywiście jest wierutną bzdurą ,a wręcz nielogicznym kretynizmem. Przecież gdyby nie HISTORYCZNE odkrycia ,empiryczne doświadczenia zjawisk fizycznych, chemicznych etc. człowiek XXI w tkwiłby w czarnej d...Hmm.. Dziwne to ,bo jak chodzi o nauki „ścisłe” tzn matematyka, fizyka, chemia, biologia i cała ta reszta ,to człowiek XXI wieku bardzo chętnie sięga do tych jakże „anachronicznych” naukowych zdobyczy lat minionych, a w dziedzinach humanistycznych uważa ,że to co kiedyś, dziś już niepotrzebne jest. Mam nadzieję ,że niepotrzebne tylko niewielkiej grupie narcystycznych „intelektualistów”, kreatorów „nowego” człowieka, oderwanego od kulturowych korzeni - niczym świąteczna choinka.

avatar
~Uczeń
26.04.2019 19:02

Jak zwykle !, na wstępie każdego artykuł "SZCZUJNIA" moherów i trolli pisowskich poszła w ruch !!!!!. Ich "Przekaz Dnia" !: - Szczuć, szczuć, szczuć.......do oporu w myśl starego powiedzonka ...Opluć, nawyzywać......, a coś się z tego do Nauczycieli przyklei....". I ci ludzie ponoć; ponoć nazywają się chrześcijanami , a miłosierdzie wobec drugiego człowieka u nich TO JEDNA TABULA RAZA !!!!. Żenujące, że to coś/ktoś wyszło z pod reki Naszych Nauczycieli. Jeśli tu ktoś miał za "zakładników uczni" ty nie kto inny jak pisowski rząd i pisowscy doradcy !!!!. Moja babcia wychowana w okresie międzywojennym powiadał swoim dzieciom, że SZANUJ NAUCZYCIELA JAK MATKĘ I OJCA SWEGO - TO JEST ŚWIĘTA PRAWDA !!!!, powiadała również, że MĄDRY I INTELIGENTNY jest ten kto PRZED GŁUPCEM I FURIATEM PIERWSZY USTĘPUJE !!!!!!. Jak widać tym powyżej trollom daleko do takiego wychowania .......!!!!. Wstyd i żenada to mały pikuś wobec ich postawy do Naszych Nauczycieli !!!!!!

avatar
~Gościu
26.04.2019 22:26

Komentarze których się uczepiłeś są napisane z sensem , porostu komentują słusznie sprawę w artykule. Natomiast to co ty napisałeś, "uczniu" , to właśnie jest szczucie i plucie ....

avatar
~Perpetuum mobile ...
27.04.2019 10:33

Premier tego rządu planując na "kolanie" tzw. "okrągły stół" na stadionie Narodowym, który na wstępie nazwał KWADRATOWYM, a następnie po namyśle szachisty nazwał go prostokątnym ( to jak panie premierze jaki to jest stół....?) poczynił również starania aby dobrać do niego kworum odpowiednich uczestników i w tym celu wymyślił coś takiego jak dobór wg " OBIEKTYWNEGO ALGORYTMU"..., Pytanie do czytelników naszego zw.pl : - Co to za figura matematyczna ten " OBIEKTYWNY ALGORYTM???". P drugie : - Jak można własna ustawę szkolnictwa uchwaloną ok. 3 lata temu, ogłoszona jako ich "flagowy sukces" reformować w tak krótkim czasie i to na stadionie z udziałem wybrańców pisowski wg premiera tzw. "Obiektywnego algorytmu" ?????. - kto tu kogo ma za durnia .....???. - co tu jest grane, czy my wszyscy w tym kraju jesteśmy kierowani wg pisowskiego "Obiektywnego ALGORYTMU" ???. Pewien poseł wmawiał nam, ze BIAŁE to CZARNE , a CZARNE to BIAŁE !. Teraz ich premier mówi nam, że OKRĄGŁE to KWADRAT, a następnie jest to de facto PROSTOKĄT !!!!. Wg jakich logarytmów ci z pisu dobierają sobie ludzi i grupy społeczne do dyskusji?, wg jakiego matematycznego logarytmu ?. Kto i gdzie ich tego uczył....???. Czy wielcy matematycy z pisu są w stanie nam to wyjaśnić...?. Bo ja prosty chłop z Polskiej Ziemi podejrzewam, iż ich edukacja stoi na obiektywnych algorytmach doboru ludzi ( Pisiewiczów i Misiewiczów), tj. - jest to " CZAPKA z NUMERKAMI, no może z NAZWISKAMI " - to są te premiera i pisu "obiektywne algorytmy" !!!!!!!!!.

avatar
~Gościu-bis
27.04.2019 11:46

Gościu! cytaty z twoich "pupilków" jak wyżej: ..." * epokowa porażka nauczycieli, * terroryzm nie przejdzie, * porównanie zakładników( czytaj dzieci) do najeźdźców Głogowa..?, itd.""" , albo jesteś tak zaślepiony jak oni, albo Gościu nie rozumiesz sensu tego co sam piszesz? -" szczucie i plucie" to domena obecnie rządzących, a jeśli ci to odpowiada to nie dziwota, że ich takim wpisem wspierasz i próbujesz odwracać kota ogonem !!!. To wam wychodzi najlepiej, np. "okrągły stół jest u was albo kwadratem, albo prostokątem...". Ja UCZEŃ jeszcze nigdy w tym Kraju nie byłem tak poniżony - podkreślam tak poniżony i to nie przez moich byłych i obecnych Nauczycieli, byłych i obecnego wychowawcę JAK PRZEZ TEN RZĄD , PRZEZ TĄ PARTIĘ, PRZEZ TĄ MINISTER, PRZEZ ICH SYSTEM OŚWIATOWY, który wydał TĄ KURIOZALNĄ USTAWĘ ( ustawę w obronie maturzystów), + abstrahując - Ustawy, która zrównuje mnie z Plus dla Krowy i Tucznika !!!!. DZIĘKI Wam Szanowni, Kochani Nauczyciele i Wychowawcy, ze wykazaliście się swoja nadwrażliwością, swoja wysoka mądrością i postanowiliście Zawiesić Wasz jakże słuszny Strajk i Protest przeciwko temu butnemu rządowi Ja i Moi Koledzy i Koleżanki tegoroczni maturzyści NIE będziemy musieli się WSTYDZIĆ Naszych tegorocznych Matur, że nie będziemy porównywani, iż zawdzięczamy je, a to : - wójtom, strażakom. Siostrom Zakonnym, Sołtysom, Zalewskiej, Premierowi, jakiemuś tam posłowi, itd. itp, !!!!. Co za ulga i to dzięki Wam Szanowni , Kochani Nauczyciele !!!! . Boże! Daj Wam Zdrowie i Cierpliwość , Siłę i Moc na wznowienie Waszego Strajku we wrześniu 2019r ze zdwojona siłą - My Wam w tym pomożemy !!!!. Z Bogiem ! . UCZEŃ !

avatar
~@--Gościu--
27.04.2019 16:42

A ty w co się teraz bawisz ...?. Wpis o Dzieciach ( bohaterach) Głogowskich to nie przypomina ci szczujni w temacie tego co wypowiadał się wasz vice minister Jaki, czy nie wpisuje się w to co mówił o Polskich Sędziach wasz premier Morawiecki porównując ich do skorumpowanych sędziach z czasów II Wojny Światowej we Francji ...???. Co z tobą jest NIE TAK >>>?.

avatar
~UCZEŃ
28.04.2019 11:00

A my UCZNIOWIE i MATURZYŚCI takie wywody jak tych od pseudo historii i porównań na etapie "Dziadów....." ( typu "ext7" i "do stajkujących i ich sympatyków" ) mamy głęboko - wiecie gdzie..... -. A temu od słowa "stajkujacych..." mogę powiedzieć tylko tyle, że pisać i mówić to potrafi w XXI wieku każdy - nawet analfabeta -, a już o historii i porównań typu " historia kołem się toczy" tow widzimy co wygaduje wasz premier i wasz prezydent którzy historię relacjonują pod swoje partyjne fakty im i ich partii wygodnych, np. słynne porównanie Polskich Sędziów których średni wiek wynosi ok. 45 - 50 lat do Sędziów Francuskich lat II w.ś, co do uzasadnienia słynnej już Ustawy o IPN, o porównaniach koła - okrągłego stołu do kwadratu/prostokąta, nazywanie Flagi UE do "szmaty", porównywanie Naszych Polskich Nauczycieli do "szpalerów hitlerowskich"... itd.,itp. wasze osiągnięcia w pojmowaniu wiedzy i historii to jeden WIELKI obciach Dla Waszych Nauczycieli i Nauki !!!!. Do szkoły wam wrócić i uczyć się i uczyć się, a nie pouczać takich jak my UCZNI XXI wieku !!!!!. Wstyd, wstyd, wstyd, ....... wam !!!!

avatar
~ext7
28.04.2019 12:59

Szanowny „Uczniu” napisałeś ,że masz „gdzieś” opinie starych zgredów. Ok., to rozumiem, ale nie rozumiem po co czytasz i odnosisz się do nich?? Przecież mój komentarz miał innego adresata i bynajmniej nie byłeś to Ty. Uważam bowiem ,że dyskusja z ludźmi ,których najlepiej scharakteryzował Andrzej Sikorowski (Polonista,Bard) w piosence „Tokszoł” nie ma sensu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl