TworzymyGłos Regionu

Marek Ast: Warto tworzyć na terenie powiatu atmosferę współpracy

Środa, 09 stycznia 2019 o 14:18, aktualizacja Niedziela, 13 stycznia 2019 o 13:15, autor: 31 1899
Marek Ast: Warto tworzyć na terenie powiatu atmosferę współpracy

- Warto skorzystać ze środków na infrastrukturę sportową - mówi poseł Marek Ast - nasz piękny stadion miejski we Wschowie pewnie wymagałby kolejnych nakładów finansowych. Warto o tym pomyśleć, ponieważ środki są w dyspozycji ministerstwa, a ministerstwo czeka na projekty (...) Przed nami pięcioletnia kadencja samorządu, jesteśmy po pierwszych rozmowach z nowo wybranymi burmistrzami z naszego terenu i ze starostą. Myślę, że warto byłoby, abyśmy stworzyli tutaj atmosferę współpracy. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z posłem Markiem Astem.

REKLAMA

Komentarze (31)

avatar
~mieszkaniec
09.01.2019 16:29

Może pan poseł wreszcie coś zrobi dla swojego środowiska i napisze odpowiedni projekt dla pozyskania pieniędzy ze środków na infrastrukturę sportową . Sam pan przyznajesz że mamy piękny stadion miejski a i może zawiśnie tabliczka komu to zawdzięczamy .

avatar
~ASt
09.01.2019 17:48

Mieszkańcu! Jako kto ma napisać projekt Ast? O pieniądze dla sportu może wystąpić burmistrz ,starosta lu jakiś klub ,stowarzyszenie. Z tego co wiem to Ast owszem pogrywa ale jako amator.

avatar
~kiero
19.01.2019 10:52

zgadzam się stadion miejski to ruina miał być remont nie ma już byłem w tej sprawie u burmistrza i będe monitorował ten remont

avatar
~Qwerty
09.01.2019 17:06

Może zamiast tworzyć atmosferę współpracy spróbować choć raz współpracować i w końcu coś zrobić innego niż twarzowanie przed wyborami przy okazji jakichś uroczystości. Proszę się w końcu wykazać jakimiś czynami nie obietnicami. Życzę na tym polu wielu sukcesów.

avatar
~Misia
09.01.2019 19:05

Tytuł artykułu powinien brzmieć "Przedwyborcze przebudzenie Marka Asta". Skoro tej współpracy nie ma, nie było i pewnie nie będzie, to dla marketingu politycznego stwarza się pozory, czyli atmosferę współpracy. Nie licz Panie Ast na głosy mieszkańców, bo nie nabierzemy się kolejny raz... Wybory na Burmistrza doskonale Panu pokazały jak poważa Pana społeczeństwo, Pana prośby o poparcie Czopka przerodziły się w klęskę nieurodzaju. Tak, tak czeka Pana teraz kolejnych 7 chudych lat.

avatar
~czytelnik
09.01.2019 19:27

@ Misia Widać, że nie wysłuchałaś wywiadu. Wyraźnie poseł Ast mówi, że byla współpraca i wymienia konkretne rzeczy. Proszę zapytać księdza proboszcza z fary, dyrektora domu kultury itp. Pan Ast w wywiadzie mówi też, że jako rząd będą wspierać każdą władzę w regionie bez względu na barwy polityczne. Niepotrzebne te złośliwości. W dodatku po nieobejrzeniu programu. Zgadzam się z p. Astem, że trzeba składać projekty, bo tego nikt za burmsitrzów nie zrobi. A jak już się złoży, to można liczyć na to, że poseł będzie wokół tego chodził. Wschowa jest dla wszystkich i każdy dobrze życzy Wschowie, również poseł Ast.

avatar
~wojciech
09.01.2019 21:25

naczelny (...) sejmu i sławny poseł sprawozdawca przebudził się! no cóż czas kampanii się zaczyna, " Wyraźnie poseł ast mówi, że była współpraca i wymienia konkretne rzeczy." To troszkę jak z panią radną sejmiku Małgorzatą G-K wzrosła aktywność jak swoi są przy korycie. Gdzie były te mądre rady o współpracy w poprzedniej kadencji? "Przed nami pięcioletnia kadencja samorządu... " poprzednich nie było.

avatar
~CUD !
09.01.2019 21:52

CUD nad CUDAMI !. Pan Poseł ponownie wyszedł z krainy ciemności / Krainy zwanej Warszawka/, On i jemu podobni posłowie w Kraju otrzymali partyjne polecenie o "nowym otwarciu się na lokalne samorządy" , bowiem! - bowiem mamy przed sobą ROK WYBORCZY i trzeba walczyć o każdy głos tzw. nowymi obiecankami bo stare spaliły na bańce....., a ty pokusa wielka na nowe stołki w Unii Europejskiej/Parlamencie Europejskim - trzeba kolegą i koleżanką zapewnić ciepełko na kolejne lata.... itd. ....itd. . Teraz troszkę po obiecujemy, a później niech się dzieje Wola Boska p- Ty - Ja - My możemy o nich i ich obiecankach zapomnieć. Taka jest prawda z tym jakże wytartym przedwyborczym apelem o "przyjaźni i sympatii pisowskiej". Poczekamy i zobaczymy co oni wymyślą przed wyborami jesiennymi do naszego Parlamentu - chyba, że je przeniosą na marzec / ponoć takie mają ukryte zamiary/ i może to jest ten główny powód "przyjaźni" Pana Posła ......!?. Cuda się jednak jak widać zdarzają .....!?. Pytanie: - z cytatu pisowskiego klasyka..." a czy ten ciemny lud to kupi...." ?.

avatar
~@ CUD
09.01.2019 22:27

Jest to cud, ma rację czytelnik, wypowiadacie się, ale nie wysłuchaliście wywiadu, nie wiecie, co Ast mówi. Więc posłuchajcie, bo po co się kompromitować. Jaki marzec? jakie przedwczesne wybory? Wróć tutaj w kwietniu i dalej powtarzaj w kółko, że w marcu będą wybory. Odpowiedź jest w wywiadzie. Jeżeli tak na wszystko reagujesz, nie czytasz, nie wysłuchasz, tylko klepiesz swoje, to nie lepiej coś zrobić na ogródku albo drewna narąbać na opał?

avatar
~wschowianin
09.01.2019 22:28

a ja proponuje otworzyć stronę sejmu i zobaczyć ile razy poseł interpelował w naszych sprawach. Dla wygodnych podpowiem, że w tej rubryce napisane jest brak aktywności. Wystarczy?

avatar
~wehikuł
09.01.2019 22:39

a ja proponuję obejrzeć sesje jakiejkolwiek rady miejskiej i sprawdzić jak często radni w różnych miastach z ugrupowania burmistrza interpelują. Jeżeli myślisz, że interpelacje to jedyny rodzaj aktywności, to gratuluję dobrego samopoczucia i wiedzy o życiu

avatar
~R8
09.01.2019 23:37

A czy zgłosił "wschowianin" do posła Asta jakąś naszą sprawę do załatwienia? Takie małe co nieco do poczytania. - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/515EC59C - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/61975983 - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0B6C6B02 - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/67CD3236 - http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=POSELIZL&NrKadencji=7&Nrl=013&Typ=INT&Czyb=T - http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=7442.

avatar
~Adaś
09.01.2019 23:02

Ja oniemiałem, jak w dzisiejszych Wiadomościach TVP prowadząca podała wyniki sondażu - czego i kogo najbardziej boją się Polacy ? Odpowiedź - Polacy boją się panicznie wygraj w zbliżających się wyborach opozycji ! Ja mam duszę na ramie jeszcze do tej pory, jaki to szarlatan mógł ułożyć tego typu pytanie ....... jaki cel temu przyświecał ? No niestety, to że warto atmosferę kreślić (słowami) ...... to my już od lat wiem , trochę gorzej z tą "współpracą" p. pośle. Chyba czasy "pudrowania" hasłami poważnych celów i konkretnych, jasnych zadań do wykonania zdecydowanie są za nami ? Pewna wyuczona złotoustość przy każdorazowych zbliżających się wyborach naprawdę stała się już zbyt nużącą i monotonną karmą napełniana głów wyborcy frazesami. Cyklicznie wciąż to samo, ......... sterta obietnic, "strefa" wyobraźni i magii, gotowości do współdziałania i partnerstwa ale do dnia "ostatecznego" i rozstrzygającego o losie posła (każdego). A już po, ...... wiatr zapał porwał, biuro czasami otwarte, obietnice zapomniane, a samą bramę od "STODOŁY" domknięto i gwoździem zabito . No nie wiem, ilu zwolenników Pana weźmie do ręki kartę wyborczą na europosła mając w pamięci tylko chęci i pragnienia, czy hurapatriotyzm stanie się "twardą" walutą wyborczą ........ wątpię ? Adaś

avatar
~do Adasia
10.01.2019 15:30

Panie Adaś przestań pan oglądać to badziewie w państwowym wydaniu bo to szkodzi tak na mózg jak i na niestrawność a może i jeszcze na żołądek . Mój rekord oglądalności tvp info to zaledwie pięć minut bo dalej się nie da . Przecież oni w tej propagandzie przebijają wszystkich poprzedników .

avatar
~Prawy Polak
10.01.2019 07:26

Ludzie boją się wygranej opozycji w wyborach i bardzo słusznie ponieważ jedynym celem tej opozycji jest dorwanie się do koryta.A ponadto zlikwidują 500+, podniosą wiek emerytalny, podniosą ceny prądu i jeszcze wiele innych . Co do Pana Asta to spokojnie zostanie europosłem bez względu na to co myśli o tym Misia , Wschowianin czy komuch Adaś

avatar
~do Prawy Polak .
10.01.2019 11:00

Panie " Prawy Polak " módl się pan o pieniądze bo o rozum już za późno . Od kiedy z komucha zrobił się pan prawym polakiem i w jakim wieku . A za młodu co pan wygadywał o jedynie słusznej swojej partii ? . Panu zaszkodziły te wybuchy na Słońcu które miały swoje epicentrum latem tego roku . I jak tu nie wierzyć w zmianę klimatu na tej planecie . Żeby to jeszcze szło na lepsze .

avatar
~Słuchacz
10.01.2019 08:24

Ja widzę że Poseł Ast chciałby coś zrobić dla naszego miasta ,ale jak zwykle znajdzie się tech paru opluwaczy które zniechęcają człowieka . Co kolwiek nie zrobi i tak go dotknie krytyka i niechęć ,więc po co wyciąga rękę ? Kolejne lata widzę jeszcze gorzej ,tak wybraliśmy i tak będziemy mieli niestety . Dla tych co chcą coś zrobić mówi się Nie ,a potem się po nich jeździ że nic nie robią ???? A co Burmistrz na to bo pewnie się nie dowiemy tak prędko ,słyszałem że kolejka do audiencji jest dłuższa niż w NFZ ? Mam nadzieję że wypowie się ???? Czy będzie milczał ?

avatar
~do czytelnika
10.01.2019 08:40

Panie czytelnik jest pan bardzo naiwnym człowiekiem . Może zacznie pan oceniać ludzi po ich czynach a nie po tym jak dużo mówią . To jest dobra papuga i dużo mówi a jak wiem to z zawodu jest z niego mały fachowiec , wykazał się przy Sądzie Najwyższym swoimi wiadomościami . Patrz pan na człowieka to co robi a nie to co mówi bo pismo święte mówi wyraźnie " poznacie go po czynach " . Takich doradców nam nie potrzeba bo jest ich aż za nadto potrzeba nam ludzi czynu .

avatar
~Odpowiedz
10.01.2019 12:07

Ma PanPani rację z tą naiwnością ,chyba czas przestać wierzyć ludziom ,szczuć i być zaszczutym przez innych to jest metoda ? W którym to wersecie jest oko za oko ,ząb za ząb ? Jeżeli na tym ktoś chce coś zbudować to bardziej mi pasuje słowo mobing . Ja mam tylko jedno pytanie co chcecie pozostawić po Sobie w tej Wschowie ? Może właśnie rozmowa władz wniesie coś nowego właśnie . Jak sobie nie podadzą ręki to znowu 5 lat psu na budę tego chcecie ???? Po cholerę te wybory skoro nikt nie ma zamiaru coś robić dla Wschowy ??? Ja nie byłem za Panem Antkowiakom ale daję Mu szansę ,zamiast Mu nogi podkładać . Jeśli ktoś wyciąga do mnie rękę ,to ją podaję bo to coś oznacza .I trzeba wierzyć trochę w ludzi czego serdecznie życzę

avatar
~do R8
10.01.2019 08:44

A jaki jest efekt tych spraw ? . Krótko mówiąc żaden .

avatar
~wschowianin
10.01.2019 08:45

niestety to wehikuł nie zna charakteru pracy parlamentarzysty. Interpelacje są jedną z wielu, ale bardzo ważną, formą aktywności. Odszukaj co odpowiedział poseł, zdziwionemu dziennikarzowi na temat całkowitego jej braku. Nie do uwierzenia! Kolejny kom niech nie odsyła mnie do linków, znam je doskonale. Na miejscu prawego polaka nie byłbym pewny wygranej, ponieważ euro wybory rządzą się innymi prawami niż te na Wiejską, dalej doszukaj w internecie o co mi chodzi.

avatar
~Przyjdzie Pan?
10.01.2019 11:44

W takim razie zapraszamy na WOŚP

avatar
~Przyjdzie Pan?!
10.01.2019 14:29

Jak Pan przyjdzie będzie hejt że przypomniał sobie przed wyborami, jak nie przyjdzie będzie jazda że................. . /Totalna opozycja już coś wymyśli na każdą okoliczność/.

avatar
~R8
10.01.2019 17:11

Tak się gościu nie rozpędzaj z tym zapraszaniem. Przecież to wy, jak pieski z podkulonymi ogonkami przylecicie do nas. Obstawicie wszystkie wyjścia z kościołów i będziecie wyciągać łapki, żebrając od "moherów" datków dla owsika.

avatar
~@/@-słuchacz
10.01.2019 15:01

Za nim zaczniesz wierzyć w te bzdury co ty i tobie podobni wypisują po kontach - bo nie stać was na mówienie tych bzdur człowiekowi w oczy - postaraj się nie opluwać swoim jadem innych, mów po woli i spokojnie, a rozum sam do ciebie dotrze i zrozumiesz jaką krzywdę twoja partia przynosi naszemu krajowi....., nawet głupi zrozumie, że ta aktywność i wysyp ps. projektów i ps. dobroci ma związek z nadchodzącymi wyborami......!, to takie proste do zrozumienia..!. Człowieku - ci ludzie już nie potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie, nie potrafią normalnie pracować, normalnie uczciwie zarabiać na chleb powszedni....Oni!, są uzależnieni, uzależnieni chorobliwie od polityki, od darmowego życia na koszt wyborców - Suwerena, na wszystkim co im łatwo i darmowo partia podaje na tacy, darmowych przejazdów, diet, darmowych telefonów no i zarobków, gdzie normalny człowiek, uczciwie pracujący może tylko pomarzyć...! To ich pcha w tych dniach do Ciebie, do nas .....Kasa...kasa,kasa i lęk, że mogą to stracić...!!!!. To takie trudne do zrozumienia, że ich byt zależy teraz od twojego głosu....!, bowiem ich powrót do świata normalności jest dla nich katastrofą......, teraz zrobią, zapewnią cię, będą obiecywać wszystko, aby Cie POZYSKAĆ - KUPIĆ, jak wolisz !

avatar
~@-"przyjdzie pan"
10.01.2019 21:52

Zwracam uwagę, że to nie tvp......!, i nawet tego typu propaganda ma swoje granice dobrego smaku i wymaga szacunku do przyszłego wyborcy... ! - cynizm-obłuda-fałsz już się nam przejedli.

avatar
~Adaś
10.01.2019 22:11

Ad. R8 forumowiczu........., przegiąłeś tym razem i to mocno drogi Panie. Obrażasz Polaków chorych i w potrzebie zdrowia . W tych okolicznościach nie ma podziału na sympatie do partii, teraz chodzi o zdrowie, o najważniejszą wartość człowieka - ŻYCIE ! To, że Ty zdrowia innych nie szanujesz, to, że zwiesz to żebractwem i obracasz w straszne chamstwo swą personę wobec ludzi którzy wręcz konają ........ lepiej zamilcz !! Dobro wraca, obyś nigdy katoliku nie musiał być położonym na łóżku ze znaczkiem - WOŚP . Lepiej na korytarzu, prawda, ale honorowo ? Tak skandalicznego wpisu Zw powinniście nie zamieszczać ..... ten człowiek zniżył się do poziomu plugawego . A ja dam, specjalnie wyjdę na przeciw skarbonce p. Owsiaka i nie pod kościół . Adaś

avatar
~Prawy Polak
11.01.2019 08:15

Do kom. Adaś. Kto chce niech daje lub nie daje na WOŚP ale niech się z tym nie obnosi bo to nie jest nic wielkiego i nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś jest katolikiem czy komuchem. No i kompletnie odleciałeś z tym szpitalnym korytarzem. Przez wszystkie lata działalności WOŚP zebrał kwotę która stanowi 0,001 procenta tego co płacą obywatele więc pomyśl jak to się ma do ilości sprzętu w szpitalach. Ja nie mam nic przeciwko zbiórkom tylko proponowałbym nie gloryfikować tego.

avatar
~do prawego
11.01.2019 10:48

Szlak trafia jak się czyta tego typu komentarze. Zapewne wiesz, że to obowiązkiem państwa z naszych składek jest utrzymywanie służby zdrowia - Owsiak tylko wspomaga i to jak!!! Stąd te dysproporcje , zapewne to wiesz, bo szeroko było wyjaśniane w mediach. Ale co szkodzi pomącić, no nie?

avatar
~lechwoj
12.01.2019 09:40

panie ast bardzo chętnie będę budował z panem "atmosferę współpracy". Może zaczniemy razem jutro na WOŚP? Staniemy razem a pan wzniesie się ponad podziały. Chce pan budować "atmosferę" osobiście wolałbym rzeczywistą, realną współpracę.

avatar
~Jan Kotwicki
17.01.2019 21:29

Zanim dojdzie do jakiejś współpracy trzeba będzie odpowiedzieć na wiele, wiele pytań. Bo to co PiS zrobił z zaufaniem Polaków, wprost w głowie się nie mieści.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl