Mamy wyniki Sławskiego Budżetu Obywatelskiego

Środa, 11 października 2017 o 13:27, aktualizacja Sobota, 14 października 2017 o 12:33, autor: 6 1156
Mamy wyniki Sławskiego Budżetu Obywatelskiego

Wpłynęło niemal 7 tys. głosów. Nieco mniej niż przed rokiem, ale przypomnijmy z głosowania wykluczyliśmy dzieci. Zaskakująco duża była liczba nieważnych głosów, bo udzielano poparcia więcej niż jednemu projektowi, a to nie jest zgodne z regulaminem SBO.

Po wstępnym przeliczeniu i posortowaniu kart do głosowania, dane wszystkich „wyborców” trafiły do komputerów. Dzięki temu udało się ustalić, że spora grupa nie jest mieszkańcami gminy, a na przykład ościennych Wielkopolski i Dolnego Śląska. Sporo było także osób, które zagłosowały nie na jeden, a na dwa lub trzy projekty. Te głosy musieliśmy unieważnić. Unieważniane były także te, które oddały osoby zbyt młode oraz karty mające znaczące braki danych.

Spośród 6959 oddanych głosów nieważnych było aż 762! Podstawowy grzech to głosowanie więcej niż na jeden projekt. Weryfikacja trwała dłużej niż planowano, a to ze względu na ogromne zainteresowanie SBO oraz psikusami orkanu Ksawery i brakiem dostaw prądu.

Wyniki:

W pierwszej strefie (miasto Sława), gdzie do podziału było 132 tys. zł. Zwyciężył projekt dotyczący budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego – 515 głosów ważnych, realizacji doczeka się także wniosek OSP Sława i OSP Śmieszkowo na zakup motopomp – 510 głosów. Szansę ma jeszcze trzeci projekt, na który pozostało około 22 tys. zł. Jest to plac zabaw przy ul. Jaśminowej – 444 głosy.

W drugiej strefie (duże wsie) zwycięski wniosek złożyła koalicja Radzyń, Kuźnica Głogowska i Tarnów Jezierny, poparło go 524 osoby. Drugie miejsce wieś Krzepielów – 477 głosów, a trzecie, także uzyskujące dofinansowanie Krążkowo – 457 ważnych głosów. Do podziału było 180 tys. zł.

W kategorii małych wsi wygrał Wróblów z poparciem na poziomie 286 głosów, Bagno zgromadziło 268 głosów i te dwie wsie mogą liczyć na dofinansowanie. Do podziału było 88 tys. zł i szanse na częściowe dofinansowanie uzyskała wieś Lubogoszcz z poparciem na poziomie 238 głosów.

W załączniku szczegółowe wyniki. Zwycięzcom gratulujemy, a poszczególne zadania doczekają się realizacji w 2018 roku.

(slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar
~Observer
12.10.2017 08:37

"W pierwszej strefie (miasto Sława), gdzie do podziału było 132 tys. zł. Zwyciężył projekt dotyczący budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego – 515 głosów ważnych" [...] Oby tylko ten pomnik był WIELKI - na miarę Jego dokonań!

avatar
~maciek
12.10.2017 19:33

Wielki Polak, 100 lecie odzyskania niepodległości, piękny pomnik W Sławie do tej pory świętowano pod Kamieniami . Komentarze znawców historii są żenujące, odsłaniające stosunek młodzieży do tego co się liczy w życiu : konsumpcja, tu i teraz, BRAWO TY . Historia najlepszą nauczycielką ale nie dla młodej suwerenki Gmina Sława i innych. Codziennie budujecie swoje pomniki i nikt was nie krytykuje . Jakie są wasze pomniki ? Rozrywka ,zabawa, chlanie i ćpanie w dniach Sławy . Moją "rozrywką" jest kultywowanie tradycji, pamięci o przodkach . Ale suwerenka się nabija ona jest przecież z miasta, nowoczesna . Ona popiera oświetlenie, siłownię i pewnie Afromental . Hej to też mój budżet.

avatar
~wschowianin
12.10.2017 20:42

spieszcie się, żeby wam Kaczyńskiego nie postawili

avatar
~Bolek stoczniowiec i Rysiek swetru
13.10.2017 07:20

Postawcie nasze wschowianinie

avatar
~ext7
14.10.2017 14:19

Ok. Sławianie wybrali pomnik Marszałka, ale z całym szacunkiem ta lokalizacja dziwna jest- Marszałek na parkingu. Hmm.. mam rozumieć że „DZIADEK” ma robić za parkingowego ciecia?? Czy na NOWYM RYNKU nie znalazłoby się kilka m2 coby pomnik postawić?

avatar
~ext7
23.10.2017 19:03

Może to trochę spóźnione jest pytanie, ale chyba dość zasadne. Czy aby w Sławie nie zdarzył się „cud nad urną”?? Ponad pięćdziesięto procentowa frekwencja, a głosów nieważnych 10%. Oczywiście to wydawało się mnie trochę dziwne, ale uznałem ,że choć mało prawdopodobne ,to jednak możliwe. Moje wątpliwości pogłębił spotkany przypadkowo kolega(mieszkaniec sławskiej gminy) Ot tak na odchodnym powiedział: A co ty, nie wiesz ,że nieważne jest kto i jak głosuje, ważne jest kto głosy liczy!! Przyznaję, trochę mnie zawstydził, bo faktycznie w swej naiwności ,że w Sławie wszystko jest OK. pobiłem rekord.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl