Magic 5 ze Wschowy oraz Zespół Pieśni i Tańca z Krzepielowa w wojewódzkim finale

Czwartek, 11 maja 2017 o 16:43, aktualizacja Wtorek, 16 maja 2017 o 16:53, autor: 0 1105
Magic 5 ze Wschowy oraz Zespół Pieśni i Tańca z Krzepielowa w wojewódzkim finale

Eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej wygrały grupa Magic 5 z Gimnazjum nr 2 we Wschowie oraz Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie. Zwycięzcy tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Żarach. 

11 maja 2017 w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej, realizowanej w ramach Programu Promocji Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017. Organizatorami Gali było Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.


Do konkursu zgłosiło się 10 grup tanecznych z powiatu wschowskiego.
Rada artystyczna obradowała w składzie: Weronika Osowiec – specjalista ds. edukacji tanecznej RCAK w Zielonej Górze, oraz Adrian Rolla z Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy w Urzędzie Miejskim w Sławie.


Po zakończeniu pokazów tanecznych wszystkich grup i burzliwych obradach, rada postanowiła nominować do finału wojewódzkiego: w kategorii wiekowej 13-16 lat grupę "Magic 5" z Gimnazjum nr 2 we Wschowie oraz w kategorii wiekowej do 12 lat Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie.


Zostały przyznane również nagrody finansowe, ufundowane przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę. I tak: nagrodę 500 złotych przyznano dla grupy "Magic 5" ze Wschowy, nagrodę w wysokości 300 złotych otrzymał Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie, nagrodę 200 złotych otrzymała "Grupa My" ze stowarzyszenia "Przy szkole" w Łysinach.
Wyróżnienia otrzymali: grupa taneczna "Śmieszki" oraz grupa taneczna "Zuzie" działające w Domu Kultury w Śmieszkowie, Mała Grupa Taneczna I i Mała Grupa Taneczna II – obie działające przy Szkole Podstawowej w Łysinach, Formacja taneczna "TUTU" z Domu Kultury w Sławie, zespół "Małe kroczki" oraz "Iluzja" z Domu Kultury w Ciosańcu. Każdy zespół otrzymał upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za nominowanych do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2017 roku w Żarach.

(SCKiW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl