TworzymyGłos Regionu

Mądrzy Cyfrowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie

Piątek, 03 kwietnia 2020 o 07:52, aktualizacja Piątek, 03 kwietnia 2020 o 12:32, autor: 0 399
Mądrzy Cyfrowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej uczniów z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych.  Program ten uczy, jakimi wartościami kierować się w świecie online i offline, oraz jak zmieniać świat na lepsze, realizując projekty społeczne z zastosowaniem wartości i nowych technologii.

Uczniowie „Zaciszówki” odbyli kilkanaście warsztatów na temat takich wartości jak: szacunek, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność oraz odwaga cywilna. W trakcie warsztatów szóstoklasiści uczyli się tworzenia oraz edycji grafik i zdjęć, podstaw montażu wideo, posługiwania się narzędziami do pracy w chmurze, oraz utrwalali zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. 

Młodzież naszej szkoły przygotowała i zrealizowała projekt „Żyj zdrowo i kolorowo”, który można zobaczyć na kanale youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=2MKI3zOuHOQ&t=1s
Zrealizowanie  projektu nie było  łatwym zadaniem. Wymagało od uczniów pomysłowości, cierpliwości i zaangażowania. Tym bardziej jesteśmy dumni, że dzięki swojej pracy  uczniowie klasy szóstej spróbowali zmienić kawałek świata na lepsze.

Nauczyciele realizujący program: Aneta Gierus, Bożena Holewczyńska, Hanna Szcześniewska, Renata Wicherek.

Szkoła Podstawowa nr 3 we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl