TworzymyGłos Regionu

Ludzkie serca jak puste pudełka zapałek

Środa, 10 stycznia 2018 o 13:46, aktualizacja Piątek, 19 stycznia 2018 o 15:05, autor: 24 2227
Ludzkie serca jak puste pudełka zapałek

Dzisiaj w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się spektakl przygotowany przez społeczność Domu Pomocy Społecznej we Wschowie. Na scenie zobaczyliśmy znaną historię Dziewczynki z zapałkami, okraszoną ważnym przesłaniem.

Na spektakl w wykonaniu społeczność DPS zaproszenie dostały przedszkola i szkoły z ternu Wschowy. Punktualnie o godzinie 10.00 sala wypełniona była po brzegi, a oczy wszystkich skupione były na scenie, gdzie przedstawiono znaną baśń H.C. Andersena Dziewczynka z zapałkami. Tragiczne losy dziewczynki, która w wigilijny wieczór sprzedawała zapałki i nie dożyła ranka okraszono ważnym przesłaniem.

- Otwórzcie swe serca i oczy szeroko, bo chociaż to stare dzieje, takich dziewczynek jak dziewczynka z zapałkami jest naprawdę wiele. Pomóż im jeśli tylko potrafisz. Zrób co w Twojej mocy, może Ty także kiedyś będziesz potrzebował pomocy. Okrutnie kończą się te bajki o ludzkich sercach bez miłości, one są jak puste pudełka zapałek, w których ciepło nigdy nie zagości.

Polecamy serdecznie nagranie występu.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (24)

avatar
~"Wesoła Trójeczka"
10.01.2018 14:07

Dziękujemy za zaproszenie na przepiękne przedstawienie. Dostarczyliście Nam wielu wrażeń, wywołaliście wiele emocji. Obiecujemy wdrażać przesłanie wypowiedziane przez s. Weronikę (sceniczny i nie tylko Anioł) Naszym przedszkolakom. Marcinowi, gratulujemy występu!

avatar
~ ,,Złota Rybka"
10.01.2018 14:45

Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania za piękny i wzruszający występ, na który zostały zaproszone nasze przedszkolaki. Praca jaką włożyły Panie w rozwijanie wrażliwości i aktywności artystycznej wychowanków jest misją, której mogą sprostać tylko wyjątkowi ludzie. Gratulujemy Panią sukcesu osiągniętego przez podopiecznych i życzymy zapału do dalszej twórczej pracy . Z życzeniami dalszych sukcesów Dyrekcja, nauczyciele i dzieci z Przedszkola ,,Złota Rybka u Dula"

avatar
~Kotwicki Jan
10.01.2018 18:45

Bajeczka Andersena a nie jakaś "znana historia"! Zamiast biczować dzieci "okraszaniem wrażliwością" należało przeprowadzić szkolenie z dziedziny marketingu i umiejętności promocji. Inaczej zamiast twardzieli ekonomicznych, wychowamy rozmemłanych niezdarów, klientów ośrodków pomocy społecznej.

avatar
~Kasia
10.01.2018 19:32

Czasem jak czytam Pana komentarze to mi Pana szkoda.

avatar
~Słoneczne Przedszkole
10.01.2018 18:56

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same" (Phil Bosmans) Taką właśnie piękną chwilę przeżyliśmy dziś podczas oglądania przepięknego występu. Były to chwile pięknych emocji i wzruszeń , za które bardzo dziękujemy. Stokrotki z Przedszkola nr5

avatar
~:)
10.01.2018 19:00

Gratulacje dla sióstr i pracowników, spektakl był tak dobry, że Pan Kotwicki nie zauważył , że występują dzieci niepełnosprawne. Piękny spektakl !!!

avatar
~Jan Kotwicki
10.01.2018 19:29

Dzieci specjalnej troski należy z większą starannością prowadzic w kierunku jaki zaproponowałem!

avatar
~Autor
10.01.2018 19:43

Nie wiem w jakim kierunku szło Pańskie wychowanie ale napewno się nie powiodło.

avatar
~do J.K.
11.01.2018 10:51

Jestem zdziwiony, że tym razem nie było tam ciebie z promocją Brauna ? czyżby już zabrakło darmowych płyt ?

avatar
~Do Kotwickiego
10.01.2018 20:56

Janie Kotwicki dziwny z Ciebie człowiek.

avatar
~Pytam Pana Kotwickiego
10.01.2018 21:47

Chyba Pan żartował, napisał to z ironią, odnośnie obecnego pędu do sukcesu i pieniędzy. Czy dobrze myślę?

avatar
~Kraina Tęczy
10.01.2018 22:37

To już kolejny raz nasi przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej zaprosili nas na tak piękny spektakl. Po raz pierwszy na dużą scenę, a nie w swoim Domu. Za każdym razem żałowaliśmy, że nikt więcej poza nami nie może docenić ogromu pracy, aktorstwa, artyzmu oraz wielkiego zaangażowania. Każde przedstawienie niosło ze sobą mądre i głębokie przesłanie. Tak było i tym razem. Cieszymy się, że szersza publiczność mogła przeżyć dzisiaj wspaniałe chwile, za które w teatrze w dużym mieście trzeba zapłacic niemałe pieniądze. Gratulujemy i prosimy więcej.

avatar
~Agata
11.01.2018 00:02

Droga redakcjo dlaczego komentarze P KOTWICKIEGO SA PUBLIKOWANE PRZECIEŻ ZAL JE CZYTAC POZDRAWIAM

avatar
~do~Agata
12.01.2018 15:33

żartuje Pani ? To jedyne , które czytamy :)

avatar
~Zen
11.01.2018 11:12

Redakcjo Zw , czas najwyższy podjęć tą decyzję , prymitywnego i aroganckiego Kotwickiego nie rozpowszechniać i zamknąć mu drogę w propagowaniu za Waszym pośrednictwem ksenofobi i nienawiści do ludzi

avatar
~do~Zen
12.01.2018 15:35

a czy komuś ubliżył czymś ?. Zdrowa krytyka i porządna teza . Więc o co kaman ?

avatar
~DPS
11.01.2018 13:14

Dziękujemy serdecznie za wszystkie miłe i życzliwe słowa:) To nasz wspólny sukces. Przede wszystkim dzieci, które przełamują swoje lęki i wychodzą na dużą scenę. Dla nich bycie wśród swojej społeczności lokalnej jest niezmiernie ważne, buduje to ich poczucie własnej wartości i godności. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie, wszystkim, którzy nam pomagali. Dziękujemy Redakcji za upublicznienie tego wydarzenia. Dzieci z ogromną radością oglądały nagranie. Pokazywały paluszkami, że to one są w "telewizji":) To sukces, także Was, którzy przyszliście. Sala była wypełniona:) przyszliście zobaczyć efekty "ciężkiej" pracy naszych podopiecznych, opiekunów, terapeutów i rehabilitantów dokonującej się każdego dnia w DPS. To Wy dajecie osobom niepełnosprawnym zapewnienie, że mimo swoich ograniczeń, są ważni w lokalnej społeczności, że ich życie jest wartościowe i może innych ubogacać:)

avatar
~O..o
11.01.2018 17:41

Nie wiem czy ten KOTWICKI się dobrze czuje, ale ewidentnie musi zapisać się do jakiegoś specjalisty. Komentowanie w taki sposób tak pięknie przedstawionej baśni jest conajmniej nie na miejscu ,.Widać co Pan swoją osobą reprezentuje, pusty umysł i wyrachowanie, oj czułości chyba Pan w życiu nie zaznał , sądząc po tonie w jakim Pan ciągle komentuje .

avatar
~O..o
11.01.2018 17:44

A DPS włożył tyle trudu i serca w tak śliczne przedstawienie, że chce się napisać ...Prosimy częściej. Dziękuję Wam pięknie

avatar
~O..o
11.01.2018 17:49

I Panie KOTWICKI a co to za stwierdzenie " klientów pomocy społecznej " Pan nie wiem chyba co pisze ..życie różne rzeczy nam niesie i oby Pan w swym życiu nie był nigdy w taki sposób traktowany jak Pan traktuje innych.Dziś mamy zdrowie , jutro nie wiemy czy nas coś nie spotka .

avatar
~pitupitu
12.01.2018 15:45

Panie Janie to są wychowankowie szkoły Marksa , tu młotek nawet nie ogarnie . Ale kropla drąży skałę . A tak przy okazji bezdomnych, wykluczonych, biednych, bezrobotnych ect ect no więc w niektórych krajach wprowadzany jest obrót walorami pieniężnymi tylko bezgotówkowymi . Wykluczy to grupę najbiedniejszą . Sprowadzi do rynsztoka i wręcz odbierze całkowite prawo do wolności . Będzie to uwięczony sukcesem pełnym plan socjalistyczny - prawa do lenistwa- czyli do leżenia na śmietnisku . (ciekawe czy to cenzura puści ) xd

avatar
~?
12.01.2018 17:37

Myślę, że w Polsce mamy duży problem z dostępem do psychiatry i tego efektem jest ten wpis. Cóż powiem, w skrócie, nawet niektóre gatunki zwierząt chronią i pomagają słabszym członkom stada. Zdaje się, że posiadanie mózgu najbardziej rozwiniętego wśród istot żywych (obawiam się, że wpisujący go ma skoro nauczył się pisać) nie wystarczy żeby zasłużyć sobie na określenie człowiek. TTo zdolność do kreacji tworzenia i empatii o tym decyduje, tu twórca tego komentarza problemu nie ma, daleko mu do określenia człowiek. Dodam, że w psychiatrii mamy takie określenia jak socjopatia i najlepiej tu pasuje. Tak czy siak kolejki długie ale radzę zapisać się do psychiatry już dziś.

avatar
~Jan Kotwicki
12.01.2018 16:51

Na wstępie przepraszam wszystkich Państwa, którzy poczuli się zgorszeni moimi wpisami. Nie było i nie jest moim zamiarem dokuczenie komukolwiek jak również podchodzenie do spawy bezdusznie i bez serca. Moja odmienna od innych reakcja wynikła z /może błędnego?/ zrozumienia podejścia do sprawy przez większość z Państwa. Wystawiono sztukę, na której można płakać i tylko płakać - nic więcej. Odniosłem wrażenie że wystawiono ja na potrzeby organizatorów a nie dla dzieci. Jako konserwatywny liberał proponuje wystawienie sztuki wg wiersza Jana Brzechwy pod tytułem "Opowiedział dzięcioł sowie". Jak ktos nie zna to proszę poszukać w internecie. tam to przynajmniej jest konkretny temat, konkretna nauka i przeżycie estetyczne bezłzowe. Dodam jeszcze że jest to wiersz mego dzieciństwa. Jeszcze raz przepraszam najmocniej!

avatar
~O..o
13.01.2018 00:38

Grunt to przyznać się do popełnionego błędu. ..jednak uwazam ze takie właśnie baśnie mimo finalnego wylewania łez uczą choćby wrażliwości, a ta cecha jest niestety rzadko w dzisiejszych czasach odnajdywana w ludziach.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaczytelniaKiedy i jak robić świąteczne zakupy?
22.10.20180 50
Już niebawem grudzień, a z nim Boże Narodzenie i niekończące się przygotowania i zakupy. Nieodłącznym elementem tego okresu są również niezwykłe prezenty, które wręczamy nasz...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl