TworzymyGłos Regionu

Literacka Jesień w Bibliotece

Środa, 11 września 2019 o 10:17, aktualizacja Piątek, 20 września 2019 o 21:54, autor: 0 513
Literacka Jesień w Bibliotece

Literacka Jesień w Bibliotece to cykl spotkań autorskich, które realizowane będą w najbliższych miesiącach w Bibliotece Publicznej we Wschowie. Spotkamy się z Dorotą Schrammek, Wojciechem Kondusza i Katarzyną Janus. Po każdym ze spotkań będzie możliwość zakupu książkek autorów. 

18 września, w środę, zapraszamy na spotkanie z Dorotą Schrammek, autorką wielu powieści obyczajowych pisanych życiem m.in. bestsellerowej trylogii pobierowskiej czy serii „Winne Wzgórze”, której akcja rozgrywa się wśród malowniczych drawskich jezior. Wszystkie tytuły tej poczytnej pisarki dostępne są w księgozbiorze wschowskiej książnicy, niektóre również w formie audiobooków - książek czytanych przez doskonałe lektorki Joannę Gajór, Ilonę Chojnowską.

Natomiast w piątek, 20 września gościem Biblioteki będzie Wojciech Kondusza, polonista, publicysta, nauczyciel akademicki. Autor wielu artykułów i książek „Legniccy Cyganie-Romowie”, „Mała Moskwa. Rzecz o Radzieckiej Legnicy”. Prezes Stowarzyszenia „Pamięć i Dialog”. Jest badaczem historii stacjonowania wojsk radzieckich w Polsce. Ten temat zaciekawi osoby  interesujące się współczesną historią Polski oraz tych mieszkańców naszej gminy, którzy pamiętają czasy funkcjonowania lotniska w Łysinach, w 1956 „podarowanego” Armii Radzieckiej.

Z  kolei w poniedziałek, 23 września naszym gościem będzie Katarzyna Janus autorka powieści z gatunku literatury kobiecej: "Nigdy nie jest za późno", "Życie za życie", "Mam na imię Walentyna", "Światło kryje się w mroku”. Książki zostały przychylnie przyjęte przez czytelniczki i zyskały pozytywne recenzje. Pani Katarzyna jest mieszkanką Leszna, gdzie pracuje od wielu lat jako lekarz pediatra, pulmonolog dziecięcy i specjalista w rehabilitacji medycznej. Pracuje również w Centrum Rehabilitacji w Górznie, gdzie toczy się akcja „Pięknych ludzi”. Lubi podróżować więc w swoich książkach przenosi akcję także za granicę, do miejsc, które zwiedziła.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 17.00, na każdym będą do nabycia książki. Serdecznie zapraszamy. 

Biblioteka Publiczna we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl