Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej zwiedza małe miasto wielkich przeżyć

Poniedziałek, 09 października 2017 o 13:43, aktualizacja Czwartek, 12 października 2017 o 18:57, autor: 0 249
Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej zwiedza małe miasto wielkich przeżyć

Już drugi raz, tym razem na dobre, obudziliśmy Lwa! W 2015 r. Muzeum Ziemi Wschowskiej zorganizowało konkurs pn. „Obudźmy Lwa” na logo edukacji MZW. Wybraliśmy wtedy znak autorstwa Laury Głąb. W tym roku, od maja, realizowany jest projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie”. Powstała książeczka – przewodnik dla dzieci i wersja dla osób z niepełnosprawnościami. Bezpłatny przewodnik w nakładzie 5 000 egzemplarzy będzie promować historię i dziedzictwo kulturowe ziemi wschowskiej. Jego wydanie poprzedzały warsztaty twórcze skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych.

14 października, w sobotę, zapraszamy na godz. 15:00 na finał projektu. Będzie to spotkanie, na którym pojawią się wszyscy zaangażowani w działanie animatorzy: Izabela Matuszewska, która prowadziła warsztaty fotograficzne, zaprezentuje wystawę prac uczestników zajęć; Kalina Patek przyjedzie z teatrem ilustracji Kamishibai, a Bartol Metelson z tajemniczą typografią. Jednak przede wszystkim będzie to okazja, aby poznać Lwa z Muzeum Ziemi Wschowskiej. Zapraszamy wschowian i gości, dzieci i dorosłych – w tym dniu otwieramy drzwi muzeum dla wszystkich!

Projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach IX edycji programu „Patriotyzm Jutra”. Jest to ogólnopolski program, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Muzeum Ziemi Wschowskiej realizuje projekt przy wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego we Wschowie, Starostwa Powiatowego we Wschowie i Gabinetu Kosmetycznego EVA.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPytania bez odpowiedzi. List od Czytelnika
22.10.201710 1057
Mam 37 lat, urodziłem się tu i całe życie mieszkam we Wschowie. Kocham to miasto, zawsze kochałem choć ostatnio coraz mniej. Moja Żona, pochodząca z innej miejscowości w przeszłości zadała...
nazwa
Żarty się skończyły
20.10.201719 1191
nazwa
Nie ma obowiązku
20.10.20176 544
nazwa
Areszt za rozbój
20.10.20170 1678

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl