Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej zwiedza małe miasto wielkich przeżyć

Poniedziałek, 09 października 2017 o 13:43, aktualizacja Czwartek, 12 października 2017 o 18:57, autor: 0 505
Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej zwiedza małe miasto wielkich przeżyć

Już drugi raz, tym razem na dobre, obudziliśmy Lwa! W 2015 r. Muzeum Ziemi Wschowskiej zorganizowało konkurs pn. „Obudźmy Lwa” na logo edukacji MZW. Wybraliśmy wtedy znak autorstwa Laury Głąb. W tym roku, od maja, realizowany jest projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie”. Powstała książeczka – przewodnik dla dzieci i wersja dla osób z niepełnosprawnościami. Bezpłatny przewodnik w nakładzie 5 000 egzemplarzy będzie promować historię i dziedzictwo kulturowe ziemi wschowskiej. Jego wydanie poprzedzały warsztaty twórcze skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych.

14 października, w sobotę, zapraszamy na godz. 15:00 na finał projektu. Będzie to spotkanie, na którym pojawią się wszyscy zaangażowani w działanie animatorzy: Izabela Matuszewska, która prowadziła warsztaty fotograficzne, zaprezentuje wystawę prac uczestników zajęć; Kalina Patek przyjedzie z teatrem ilustracji Kamishibai, a Bartol Metelson z tajemniczą typografią. Jednak przede wszystkim będzie to okazja, aby poznać Lwa z Muzeum Ziemi Wschowskiej. Zapraszamy wschowian i gości, dzieci i dorosłych – w tym dniu otwieramy drzwi muzeum dla wszystkich!

Projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach IX edycji programu „Patriotyzm Jutra”. Jest to ogólnopolski program, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Muzeum Ziemi Wschowskiej realizuje projekt przy wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego we Wschowie, Starostwa Powiatowego we Wschowie i Gabinetu Kosmetycznego EVA.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl