Las to nie tylko komary

Środa, 19 lipca 2017 o 11:47, aktualizacja Poniedziałek, 24 lipca 2017 o 10:36, autor: 0 670
Las to nie tylko komary

Nadleśnictwo Sława Śląska chce przekonać mieszkańców okolicznych gmin, że pobyt w lesie nie musi kojarzyć się tylko ze swędzącymi ukąszeniami i pozostałymi górami śmieci po tych co w lesie nie koniecznie potrafią się zachować. 9 września odbędzie się Dogtreking, który zupełnie zmieni oblicze lasu.

Dogtreking to rodzaj spaceru z psem połączonego z biegiem na orientacje. Uczestnicy dogtrekingu otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi do których muszą dotrzeć. Jak przekonują organizatorzy forma jest dowolna, można biec, maszerować czy udać się na spokojny spacer. Nadleśnictwo Sława Śląska, które zorganizuje tego typu imprezę 9 września, chce przy okazji przekonać wszystkich, że las może być wspaniałym miejscem rekreacji, która nie będzie nudna, a także nie zaburzy funkcjonowania lasu. Przy okazji organizacji dogtrekingu zorganizowano i rozstrzygnięto już konkurs prac plastycznych na plakat i logotyp imprezy, a także co jakiś czas serwowane są nowe informacje dotyczące imprezy, na przykład jej strony kulinarnej. Wszyscy zainteresowani już wiedzą, że na uczestników dogtrekingu czeka wspaniały bigos, pieczony dzik, sok z brzozy i wiele innych pyszności. Przy okazji rozstrzygano czym tak naprawdę jest bigos i skąd wzięła się nazwa jednej z najbardziej popularnych potraw w Polsce. Żeby przyciągnąć jak największą ilość uczestników przygotowano również liczne materiały promocyjne, w tym film pokazujący czym jest dogtreking. Polecamy go państwa uwadze, jak również inne artykuły zamieszczone na stronie Nadleśnictwa Sława Śląska. Do zobaczenia w lesie.

(red./ foto: Nadleśnictwo Sława Śląska)

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl