TworzymyGłos Regionu

Kurs językowy nauczycielek SOSW Wschowa

Wtorek, 23 lipca 2019 o 10:54, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:47, autor: 6 2976
Kurs językowy nauczycielek SOSW Wschowa

Na dwutygodniowy kurs językowy do Dublina w Irlandii, wyjechały nauczycielki z SOSW we Wschowie.  Kurs odbył się 24 czerwca - 5 lipca. Na kurs języka niemieckiego do Wiednia pojechała jedna nauczycielka, w dniach 8-19 lipca. Wyjazdy odbyły się dzięki środkom pieniężnym z projektu POWER "Rozumiemy, doświadczamy, pomagamy", opracowanemu przez pracowników Ośrodka. 

W Dublinie, w szkole językowej CES oraz w Wiedniu przeprowadzono testy. Sprawdzały poziom znajomości języka, który kwalifikował osoby do poszczególnych grup. Sposobem na przełamanie barier językowych była obecność osób z całego świata. Rozmawiano w języku, w jakim prowadzono kurs. Na zajęciach panowała przyjazna atmosfera. Pozytywnie na uczestników, ich mobilizację i rozwój, wpływały metody nauczania. Nauczyciele kształtowali umiejętności mówienia, czytania, pisania, słuchania. Ćwiczyli gramatykę i wzbogacali słownictwo. 

Stosowanie języka ojczystego kraju, w którym przebywano, zmuszało do posługiwania się językiem w sytuacjach życiowych. M.in. przy załatwianiu spraw w szkole czy zrobieniu zakupów lub pójściu do restauracji.

Zorganizowano wycieczki do zamku Malahide, na Klify Moheru, Howth, Wicklow i Kilkenny, Trinity College, Groblę Olbrzyma, do Belfastu czy ciekawych miejsc w Dublinie, np. parku botanicznego i Temple Bar. Nauczcielka, biorąca udział w kursie w Wiedniu, odwiedziła m.in. Graz, Klosterneuburg. W stolicy miała okazje zwiedzić zamek Hofburg, pałac Schonbrunn, Muzeum Historii Naturalnej, muzeum Albertina, Weltmseum, parki miejskie, cmentarze gdzie spoczywają Ludwig van Beethoven, Johann Strauss, Wolfgang Amadeusz Mozart. 

Każda z nauczycielek, po ukończeniu kursu otrzymała certyfikat, ocenę opisową postępu w nauce i posiadanych umiejętności. Przekazano wskazówki do dalszej pracy.

W kolejnym roku szkolnym będzie możliwość realizowania projektu POWER. Uczestnicy wdrożą zajęcia językowe sród uczniów. przetłumaczą stronę www na język angielski i niemiecki. Poprowadzą spotkania informacyjne dla nauczycieli z innych szkół, którzy wrażają zainteresowanie realizacją projektu.

(Źródło, Foto: Powiat Wschowski)

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~lechwoj
23.07.2019 12:57

Super! Dzięki temu wszystkie dzieci w SOSW będą mówiły po angielsku. (...)

avatar
~Bez spiny
23.07.2019 17:28

Nie dzięki temu nawiązujązujemy kontakty ze szkołami w różnych krajach i dzieci jeżdżą na wycieczki, a my możemy wymieniać się doświadczeniami. Rodzice i nauczyciele są zadowoleni. Nasze dzieci odwiedziły już Anglię, Słowenię, Hiszpanię, Finlandię, Estonię. Mieliśmy wielu gości z różnych stron świata. Od kilku lat współpracujemy ze szkołą z Niemiec. Jest świetnie, zamiast zazdrościć do roboty.

avatar
~Taka natura
24.07.2019 13:06

Widzę, że niektórym z tego forum niełatwo jest zaimponować. Prędzej wybaczą porażkę, lenistwo, brak kompetencji, taką życiową gnuśność niż aktywność, sukces, pomysł na życie. Drogie Panie nauczycielki - GRATULACJE. Wszystkiego najlepszego. Są wakacje więc odpoczywajcie i naładujcie akumulatory na nowy rok szkolny.

avatar
~viator
24.07.2019 13:38

Brawo dla całego zespołu SOSW! Podróże kształcą, inspirują, dają siłę na codzienną trudną pracę. Zadowolony zespół to prawie 100% sukcesu. Życzę dalszej pomysłowej działalności w naszej społeczności!

avatar
~do powyższych
24.07.2019 17:41

No i fajnie. Dla najaktywniejszych podczas kwietniowego strajku w nagrodę atrakcyjne wycieczki. Forma rekompensaty za utracone zarobki. Z przedstawionego planu wycieczek wynika, że na wzmiankowane testy miałyście Panie czas tylko podczas przejazdu z miejsca na miejsce w autobusie.

avatar
~podglądacz
24.07.2019 18:49

Do powyżej-Oj ideolog. Pracujemy coby jokoś żyć, a nie żyjemy żeby tylko pracować. ;-)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl