TworzymyGłos Regionu

Kurs dla Ciebie? Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Środa, 09 października 2019 o 21:11, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:04, autor: 1 312
Kurs dla Ciebie? Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Wschowie organizuje kolejną edycję kursu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia te (na mocy porozumienia o współpracy ) są dofinansowane przez Gminę Wschowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 14.10.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Wschowie ul. Zacisze 1 w gabinecie nr 7.

Informacje o projekcie:

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” jest programem edukacyjnym dla wszystkich zajmujących się wychowywaniem młodego pokolenia, a w szczególny sposób jest adresowana do Rodziców z racji ich podstawowej funkcji wychowawczej realizowanej w rodzinie.

Program został opracowany i działa pod opieką merytoryczną Centrum” Metodycznego Pomocy Pedagogiczno – Psychologicznej.

.„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” dostarcza dorosłym narzędzi do lepszego porozumiewania się, pomaga doskonalić własne umiejętności wychowawcze, uczy poszanowania uczuć i potrzeb młodych ludzi. Wskazuje również na fundamentalne znaczenie postawy rodzica i wychowawcy, opartej na jasnym i czytelnym systemie wartości, który sam realizuje.

Zajęcia warsztatowe prowadzone są w małej grupie (do 15 osób), metodami  aktywnie angażującymi uczestników w pracę nad poznawaniem i nabywaniem umiejętności wychowawczych.

W czasie zajęć uczestnicy zajmują się codziennymi sytuacjami dotyczącymi relacji z dzieckiem. Przyglądają się sposobom komunikowania, wyrażania uczuć, sposobom stawiania zakazów i nakazów oraz egzekwowania ich.
 W efekcie końcowym  rodzice wzmacniają swoje kompetencje wychowawcze, zwiększają skuteczność swoich oddziaływań wobec swoich dzieci lub podopiecznych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów.

Zajęcia organizowane są nieodpłatnie.

Prowadzące:

mgr Aleksandra Rodziewicz – psycholog

mgr Alicja Swat - pedagog

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mama
09.10.2019 23:46

świetne zajęcia! Warto poświęcić trochę czasu!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl