TworzymyGłos Regionu

Kto ma rację Danuta Patalas czy Sanepid?

Czwartek, 04 stycznia 2018 o 14:08, aktualizacja Czwartek, 11 stycznia 2018 o 09:56, autor: 32 2300
Kto ma rację Danuta Patalas czy Sanepid?

21 grudnia radni Rady Miejskiej we Wschowie spotkali się na ostatniej sesji w minionym roku kalendarzowym. Wiele emocji wzbudziła sprawa stanu wody we Wschowie. Danuta Patalas zapewniała radnych, że z wodą było wszystko w porządku, a nasz portal wprowadził mieszkańców w błąd. Nie wszyscy dali się przekonać.

Sprawę tego co działo się z wodą we Wschowie i Przyczynie Dolnej poruszył jako pierwszy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie Paweł Giezek. W swojej interpelacji odczytał komunikat jaki w dniu 7 grudnia wydała Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli oraz odtworzył materiał opublikowany w telewizji Master. Radny pytał dlaczego mieszkańcy nie zostali poinformowani o stanie wody. W trakcie składania interpelacji nieobecna była Danuta Patalas, jednak wiceburmistrz Miłosz Czopek zapewniał, że pani burmistrz na sesję dotrze i odpowie na to pytanie. Problem powrócił więc pod koniec sesji. Swoją odpowiedź Danuta Patalas rozpoczęła od zwrócenia się do naszej redakcji.

- Szanowni państwo krótko odpowiem, wiem że pan radny ma tutaj swoją koncepcje i pan Ziemek chyba, bo wiem, że pan zamieścił na zw.pl informacje odnośnie skażenia wody. Ja bym prosiła o odpowiedzialność dlatego, że wody skażonej nie było, a burmistrz ma obowiązek poinformować mieszkańców – mówiła burmistrz – Prosiłabym żeby takie informacje autoryzować u burmistrza, żebym mogła się wypowiedzieć, bo w tym momencie mieszkańcy Wschowy uzyskali z zw.pl informacje, że woda jest skażona.

Przypomnijmy, że na naszym portalu ukazała się jedynie informacja o treści komunikatu, jaki opublikowała Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Nowej Soli. Artykuł, o którym wspomina Danuta Patalas można przeczytać tutaj, a na stronie PPIS w Nowej Soli nadal dostępny jest rzeczony komunikat. W dalszej części Danuta Patalas przekonywała, że w wodzie nie było bakterii z grupy coli, między wierszami wskazując również, że to PPIS w Nowej Soli po części odpowiada za całe zamieszanie. Oto tylko niektóre z wypowiedzi Danuty Patalas.

- W tym wypadku próbki zostały pobrane z takiego miejsca, że można było podejrzewać iż nie są one odpowiednio pobrane. W związku z tym podjęłam decyzję, po konsultacji z Sanepidem, że nie ma skażenia wody, ale profilaktycznie wykonamy odkażenie – twierdziła burmistrz. – Nie było bakterii w wodzie, były w próbkach. (…) Próby pobrane z trzech miejsce nie odpowiadały norma, my zrobiliśmy trzy, cztery próby i wszystko było w porządku. (…) Sanepid pobrał próbki, które trzy dni były w tej samej butelce, w związku z tym nic nie mówię, bo teraz będę na ten temat dyskutować.

Radni nie podzielali opinii Danuty Patalas. Dopytywali również czy w takim razie gmina ma zamiar wystąpić o jakieś wyjaśnienia do PPIS w Nowej Soli. Radny Krzysztof Owoc zauważył również, że następnego dnia po ukazaniu się informacji na naszym portalu, inna informacja zamieszczona została na stronie wschowa.pl.

- Ja miałem przyjemność chodzić do Szkoły Podstawowej nr 1 i miałem dobrego polonistę, dzięki czemu odróżniam słowo ,,wyłącznie” od ,,zaleca się”. Wyłącznie przegotowaną wodę a zaleca się przegotować wodę to jest różnica. Moja mamusia zawsze mówiła mi: zalecam Ci synu zakładać czapkę zimą, a gdyby mówiła: zimą na zewnątrz wychodź wyłącznie z czapką, to parę przeziębień bym ominął – mówił radny. – Inną kwestią jest to, że na zw.pl nie było w ogóle mowy o skażeniu wody, była tylko informacja z Sanepidu z Nowej Soli o tym, że należy spożywać wodę wyłącznie po przegotowaniu, a nie, że zaleca się przegotowanie. To jest ta drobna różnica.

Ze względu na tak dużą rozbieżność zdań pomiędzy komunikatem PPIS w Nowej Soli, a słowami Danuty Patalas wypowiadanymi w trakcie sesji poprosiliśmy instytucję zajmującą się kontrolą jakości wody o komentarz w tej sprawie. W rozmowie telefonicznej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli wyjaśnił sposób prowadzenia monitoringu jakości wody w wodociągu komunalnym.

-  Jeżeli chodzi o badania wody w wodociągach komunalnych to badań nie przeprowadza się w losowych miejscach, tylko w tych, które ustalone zostały w porozumieniu z administratorem wodociągu jako miejsca monitoringu. Roczny harmonogram badań ustalany jest wspólnie i zapisany jest w rozporządzeniu. Obejmuje on badania przeprowadzone przez nadzór jak i badania administratora w ramach kontroli wewnętrznej – mówi mgr. inż. Józefa Meissner, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli. – Próbki pobrane przez naszą stacje badane są w Zielonej Górze, a administrator sam wybiera sobie akredytowane laboratorium. Ocena stanu wody odbywa się na podstawie wszystkich dostępnych badań, zarówno przeprowadzanych przez naszą stację jak i administratora.

Do słów Danuty Patalas dotyczących sposobu pobierania wody czy przetrzymywania prób w butelkach Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli odniesie się w najbliższym czasie, po zapoznaniu się z materiałem wideo z sesji Rady Miejskiej oraz pełną dokumentacją sprawy.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar
~Ja
04.01.2018 14:58

Cyrk po prostu. Ludzie dobrze się zastanówcie kogo wybieracie.

avatar
~Do Pani Burmistrz
04.01.2018 15:00

A próbki skąd byly pobrane z wodociągów Widmo. Żal mi tej Pani .Teraz widać dlaczego Giezek was opuścił ...wcale się jemu nie dziwię.

avatar
~Fakt
04.01.2018 17:16

Giezek ich zostawił jak się koryto w spółce komunalnej skończyło. Siebie warci. Kto robił kampanie Patalas ? Giezek

avatar
~Ela
04.01.2018 15:12

To jest CYRK w wykonaniu naszej DANUSI. Rady G tłumaczy jej a ona nie rozumie ... ? Do widzenia panie Czopek. Lud panu już nie zaufa. On też ma swój rozum...

avatar
~Dfh
04.01.2018 15:22

Co za dyrdymały ona opowiada, jak na wsiach było skażenie wody bakteria koli to nie było żadnej informacji ze strony urzędu ( po czasie pojawiła się na stronie umig Wschowa) a mówimy tu o osobach starszych, które nie maja dostępu do informacji. Na pewno tez nie była zakręcona woda w wodociągu. Ta kobieta chyba sama nie wie co się dzieje w gminie. Żałosne!!!

avatar
~Dfh
04.01.2018 16:01

Co za prostackie zachowanie pani burmistrz. Jak można w ten sposób się zachowywać?

avatar
~Antek
04.01.2018 17:35

To pytanie zasadnicze dlaczego S.K chlorowała wodę i w ten sposób marnowała parę setek złotych dodając do " dobrej wody " podchloryn sodu ?. Kto za tą rozrzutność zapłaci ? . Jak woda dobra to po co chlorować ? . Przecież poprzez to " niepotrzebne " chlorowanie sama S.K obniżyła jakość swojej wody .A chlorowanie było i to bardzo mocne co zresztą było czuć parę dni . Kto tam w tej S.K jest taki rozrzutny ? . Pani burmistrz jak się nie ma wiedzy o niczym to lepiej nie zabierać głosu i się nie ośmieszać . Pani zdanie na przeciwko zdaniu Sanepidu jest nic nie znaczące i powinna się pani cieszyć że Sanepid nie nałożył kary finansowej na pani psiapsiółki ze S.K . Myślę że następnym razem już tak lekko nie będzie .

avatar
~Ręce opadają
04.01.2018 17:42

Jak się tego słucha to ręce opadają. To nie Burmistrz miasta jest odpowiedzialny za jakość wody tylko przedsiębiorstwo wodociągowe, które ma swój własny zarząd. Z kim mamy umowę podpisaną? Z SK a nie z gminą. No ale może i lepiej, że się Patalas wypowiada, bo ta z SK to już w ogóle o niczym pojęcia nie ma. Patalas to przynajmniej na biologii coś tam się zna bo na przepisach sanitarnych to wcale.

avatar
~abc
04.01.2018 20:41

Tylko po części masz rację .S.K jest powołana przez burmistrza do zadań własnych miasta więc burmistrz kontroluje S,K i powołuje lub odwołuje prezesa S.K poprzez radę nadzorczą S.K którą powołuje burmistrz .

avatar
~Misiek
04.01.2018 17:43

Pani burmistrz co pani opowiada za pierdoły ! . Przecież w tych wodociągach gotowało się jak w ulu w czasie rojenia pszczół . Ta ze S.K jeździła w tę i tamtą stronę jak wściekła osa a pani coś mówi że woda była dobra a próbki złe . Niech pani zamilknie i przyjmie z pokorą wyniki sanepidu tak będzie lepiej dla pani i tej ze S.K . Zapewne żadnych napraw i wymiany urządzeń nie było ? . Niech się pani nie pogrąża w tych opowiastkach !

avatar
~Adaś
04.01.2018 17:53

Ad. "Ela" - forumowiczu , ....... rozumie doskonale ( p. Patalas) , tylko , że ma taki charakter , jak i ta druga , nie byle kto wie więcej od niej ....... przecież skończyła rolnictwo i "polizała" trochę chemii . A tego na pewno już nie wie p. Giezek, bo i skąd ? Buńczuczność, niewiedza, nieżyczliwość ........ i na tym koniec. Adaś

avatar
~Fschowa
04.01.2018 18:45

Od kiedy nastąpiła zmiana w Urzędzie i Sk nie ma Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocnych bez chloru. Podejrzewam że ktoś tu ma chyba umowę z marketami. W ciągu kilku godzin puste półki z wodami. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

avatar
~Baśka
04.01.2018 19:02

Panie Boże.....Boże ! chroń nas w przyszłości przed takim r a d n y m i i rządzącymi Miastem i Gminą! - Oj! chroń. Szczęśliwego Nowego Roku dla Suwerena !!!

avatar
~Wschowianin
04.01.2018 21:10

Całe to zajście ze skażeniem wody, nieudolność w komunikacji z mieszkańcami i ta polemika na sesji dowodzi, że całą tę ekipę trzeba pogonić gdzie pieprz rośnie, bo to co oni wyprawiają staje się bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

avatar
~ext7
04.01.2018 21:41

Hmm.. Przyznaję ,że nie ogarniam o co ten raban?? Przecież na ten czas z tą nasza wodą jest już OK. Noo.. oczywiście ,podobno było coś nie tak, ale nie na tyle ,żebyśmy do beczkowozu z wiaderkiem „lotać” musieli.. Tak sobie myślę ,że w tym przypadku nie o wodę tu chodzi ,a raczej o próbę „grillowania burmistrzowej” Tylko po co???.. Przecież Danuśka przeklina dzień kiedy zgodziła się firmować własnym nazwiskiem nie do końca jej własnego przedsięwzięcia. A jak znam życie kandydować na kolejną kadencję nie zamierza.(bo po jaką cholerę jej ten kłopot??) Ja się tam na ludziach i polityce nie znam, ale wydaje mnie się, że wielu tak jakoś dziwnie, na siłę szuka ofiarnego kozła. Oczywiście najlepiej kopać bezbronnych. No oczywiście, to mogę zrozumieć, wszak przecież w każdej społecznej grupie znajdzie się kilku konformistów ,sadystów etc. Rozumiem też ,że tylko krowa poglądów nie zmienia i chyba dlatego Panowie Kuchcicki i Giezek to uczynili, wszak z bydłem nie mają nic wspólnego. ad „Krzysztof Owoc” Z całym szacunkiem Panie Krzysztofie ,ale wymiana zdań z Panią Burmistrz ,to z Pańskiej strony taka w najczystszym wydaniu SOFISTYKA. Ja bardzo lubię czytać Pańskie publikacje, są bardzo rzeczowe (zawierają konkretną informację ,której poza „OWOCOWĄ WRZUTOWĄ” nie uświadczysz),ale na litość Boską nie strzelajcie sobie w stopę!!! Po co???

avatar
~do ext7
04.01.2018 22:47

No znowu ty nic nie rozumiesz ? . A pytam się czytać umiesz ? . Jak sobie przeczytasz komunikat jaki w dniu 7 grudnia wydała Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli to zrozumiesz czy grilujemy burmistrz czy raczej ona głupa wali . Dalej wymądrzasz się wiedzą i elokwencją na temat Owoca a zrozumienie komunikatu Sanepidu jakoś tobie nie idzie gładko . Jakby woda była dobra to po jaką cholerę chlorować wodę i w ten sposób zaniżać jakość wody ? . Przecież parę beczek 200l podchlorynu sodu też kosztuje . Wyciągaj wnioski poprawne z tej dyskusji i czytaj wypowiedzi swoich przedmówców tam też jest zawarta cała prawda . Wiedz jedno że jak coś złego dzieje się z wodą to zawsze będzie ona chlorowana a ty jak masz nosa to to wyczujesz bardzo szybko . I tu nikt nie musi być ekspertem aby stwierdzić że coś złego się dzieje z wodą . Pamiętaj podchloryn sodu też kosztuje i nikt bez przyczyny nie dodaje tak sobie do wody .

avatar
~do szanownego ext7
04.01.2018 23:45

Myślę, że zbyt pan psychologizuje, a pomija fakty, interpretuje, a nie skupia się Pan na istocie. Tak oczywiście można, nie mówię, że nie. Czy Pani burmistrz przeklina dzień, kiedy się zgodziła, czy go chwali pod niebiosa nie ma znaczenia, póki jest burmistrzem miasta. Co innego, gdyby próbowała, ale nie została burmistrzem, wtedy rozumiałbym wszelkie tego rodzaju dywagacje. Nie mamy jednak do czynienia z gimnazjalistką, tylko z dorosłą kobietą, która odpowiada za swoje czyny i słowa od przysięgi burmistrzowej przed społeczeństwem. A czy przeklina ten dzień czy nie, to społeczeństwo mało interesuje. Druga kwestia to sama sytuacja. Woda dzisiaj jest czysta, ale wtedy miała bakterię coli. Pisało o tym zw i można było zobaczyć w tv master. Wypowiadali się na ten temat ludzie z Sanepidu w Nowej Soli. Co robi pani burmistrz? Podważa działania Sanepidu. Wprowadza do publicznego obiegu standardy, które wymagają wyjaśnienia, ponieważ z wypowiedzi pani burmistrz wynika, że decyzje sanepidu ją nie obowiązują. Jeżeli Pana zdaniem dyskusja Owoca z panią burmistrz jest strzałem w stopę, to wydaje mi się, że Pan nie rozumie jednak powagi sytuacji. Albowiem nie chodzi tutaj o ten konkretny przykład, ale o sposób załatwienia tej sprawy i wysyłania komunikatów do mieszkańców gminy. Dla mnie tej sytuacji nie można poddawać analizie psychologicznej, którą Pan proponuje. Tutaj trzeba tę sytuację wyjaśnić, żeby następnym razem sanepid i burmistrzowa mówili jednym głosem, a nie, żeby jedna ze stron mówiła jedno, a druga - drugie. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

avatar
~alla
05.01.2018 09:23

Chyba bardzo sie zdziwicie jak niedlugo uslyszycie ze Patalas kandyduje znowu na burmistrza pytajcie jej dobrych znajomych

avatar
~do ~alla
05.01.2018 12:17

Co najwyżej może ona starać się o wymarzoną emeryturę . Słabo znasz psychologię tej kobiety . To że ona się tak napina jak jest na mieście to nie znaczy że jest silna psychicznie . Mowa jej ciała i zachowanie mówi wręcz co innego .

avatar
~Alek
05.01.2018 12:11

Przecież było wiadomo nie od dziś że wodociągi wymagają inwestycji . Ta sytuacja była wiadoma już dwa lata temu . Wiedzieli i nic nie robili żeby nie pakować się w koszty bo chciano za wszelką cenę pokazać społeczeństwu miasta jak dobrze pracuje nowy zarząd i ta " prezes " S.K . Nadmienię że bakterie E coli nie wykryto w studniach głębinowych co dowodzi że woda głębinowa jest dobra . Bakterie wykryto tam gdzie wodę się uzdatnia i jest transportowana kolektorami do sieci miejskiej . Po jej uszczelnieniu sanepid nie stwierdził dalszego zagrożenia . Kto uważnie patrzył jadąc w kierunku Głogowa mógł stwierdzić że owe prace trwały .

avatar
~Adaś
05.01.2018 12:33

Ad. ext7 - Witaj Krzysiu, .... tym razem to tak wygląda jakbyś mówił o trzech pierwszych kartkach , a sprawa ma się do całej książki ? Każde tego typu wydarzenie, zawsze już teraz będzie służyło do ugrania czegoś więcej .....w końcu to polityka i rok wyborczy. Pan Giezek skłócił się ze "swoimi" bo mu nie dali dobrego stanowiska ( o kasę chodzi ?), ....... a tak się kształcił na zawód "prezes" ? Obaj nie odeszli od swojej macierzy , wymieniasz dwa nazwiska G. i K. , w imię zacnego zrozumienia potrzeb obywatela ...... nie bądż naiwny ? Jeden i drugi za POSTAWĘ lojalnościową dostał pracę , której by nigdy nie otrzymali bez trybu służalczości . Nie wolno już dzisiaj stawiać tezy, tak jak to Ty zrobiłeś - "po co?" ...... to tak jakbyś przyzwalał na ten styl pracy , akceptował takie poczynania czyli brak jakichkolwiek działań pozytywnych ...... przykłady podane powyżej , w liczbach które mnie przerażają . Ja nie akceptuję taki stan dróg , brak w wielu miejscach oświetlenia, wymianę kard urzędniczych ze wskazania politycznego czy tylko obiecany bummm inwestycyjny , a w rzeczywistości to wydatkowanie na parę rolek papy. Teraz każda sprawa która ryśnie Urząd, będzie skrupulatnie wykorzystana do utrącenia "królowej" , do zadośćuczynienia sobie i upojenia swojej dumy. Ja z kolei widzę potrzebę zmiany burmistrza, ale jakość jeszcze nie widzę w tym "tańcu" wodzireja ? Adaś

avatar
~ext7
05.01.2018 18:38

Być może macie rację, że ja czytać nie umiem i tak naprawdę nie nic rozumię. Spróbuję tak łopatologicznie wyjaśnić !!! Dla mnie komunikat SANEPIDU opublikowany przez ZW był jednoznaczny: Woda we wschowskiej sieci nadaje się co najwyżej do spłukiwania kibla, a po przegotowaniu możesz zaryzykować coby se kawkę ,zupkę etc. uwarzyć, ale prysznic, mycie zębów raczej nie wskazane. No i co.?? A no to ,że jak pobiegłem na pięterko coby podzielić się z moimi „gówniarzami” tą smutną rewelacją ,potraktowali mnie z wielka wyrozumiałością(kilka zgrzewek mineralnej kupili) tak coby staruszka uspokoić, a wieczorem pod prysznic wleźli, a na noc zmywarkę włączyli. Na ten czas wszystko OK.- nikt nie zachorował ,nie umarł. Więc tak sobie myślę ,że z ta naszą wodą nie było aż tak źle. Jeden z Kolegów napisał ,że parę beczek polichloru sodu kosztuje. Tak to prawda, ale tzw chlorowanie to ,od wielu już lat jedyna metoda higienizacji sieci wodociągowej u nas – być może gdzieś tam są inne technologie. Adam, wydaje mnie się ,że tą naszą lokalną politykę tak troszkę ogarniam, i chyba dlatego strzelanie do muchy z wielkiej bombardy postrzegam jako marnotrawienie amunicji, wszak ta przydać się może w wyborczej kampanii.

avatar
~do ext7
06.01.2018 09:20

Chłopie kręcisz cały czas i próbujesz się teraz wybielić jak złapano ciebie na mówienie półprawdy . A to przykład " Przecież na ten czas z tą nasza wodą jest już OK " czyli sam podświadomie przyznajesz że jednak ta woda nie była całkiem dobra . Dalej w prześmiewczy sposób podajesz to " Noo.. oczywiście ,podobno było coś nie tak, ale nie na tyle ,żebyśmy do beczkowozu z wiaderkiem „latać” musieli.. Tak sobie myślę ,że w tym przypadku nie o wodę tu chodzi ,a raczej o próbę „grillowania burmistrzowej”. Czy po przeczytaniu tych twoich wypocin nadal mamy wierzyć że ty zrozumiałeś wtedy ten komunikat Sanepidu czy dopiero teraz ? . Piszesz że chlorowanie to ,od wielu już lat jedyna metoda higienizacji sieci wodociągowej u nas – być może gdzieś tam są inne technologie . Są inne technologie np bardziej bezpieczne np działanie promieniami UV . Sieć wymaga chlorowania w przypadku słabej jakości wody i słabej już jakości sieci wodociągowej i infrastruktury stacji uzdatniania wody . Nie ma potrzeby chlorowania wody gdy sieć i infrastruktura jest sprawna technicznie a woda nie wykazuje zanieczyszczeń bakteriologicznie . A tak swoją drogą widziałeś ostatnio parę lat do tyłu płukanie sieci ? . To też jest metoda utrzymywania sieci wodociągowej w należytym porządku . O innych świństwach dodawanych do wody w celu jej poprawy nie będę wspominał bo po co ludzi zastraszać ? . Nim coś " rewelacyjnego " nam oznajmisz to zastanów się trochę czy aby nie wyjdziesz na głupka . Pamiętaj groźne jest słowo pisane bo można je przeanalizować i wyłuszczyć co autor na prawdę miał na myśli .

avatar
~Sep
06.01.2018 14:36

Do ext7, nie pisz po pijaku, najpierw zastanów się nad sensem i logiką , a jak nie rozumiesz to nie pisz wcale. Jesteś tylko manipulatorem i kuglarzem , często za pośrednictwem słów tworzysz mity z których rakiem wychodzisz.

avatar
~ext7
06.01.2018 18:25

Szanowny „do ext7” Zarzucasz mi krętactwo, wybielanie, półprawdy. Właściwie to nie bardzo wiem na jakiej podstawie??? Być może, gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to, co nabazgrałem, pewnie tak byś nie napisał. Oczywiście rozumiem ,że większość na ZW ma „alergię „ na komentarze ext7,ale czy to jest powód coby mnie obrażać?? Hmm.. Krętacz, piskorz, kłamca ,moher, lewak, pijak(jak o czymś zapomniałem to ,proszę uzupełnić)to, takie inwektywy pod moim adresem. Czy aby na pewno słuszne??? Nie do mnie ocena należy! No dobrze! Powróćmy do tematu wody. Na ten czas wiemy ,co we „Wschowince” mamy. A co mamy??? Mamy ujęcie wody wolne od biologicznego paskudztwa i leciwą wodociągową sieć.(tak przynajmniej wynika z ogólnie dostępnej informacji ) .Jakie zatem wnioski możnaby wyciągnąć?? Wody u źródła higienizować nie potrzeba, ale już tą nieco starawą sieć (niekoniecznie szczelną)już tak. Tego niestety przy pomocy UV nie da się zrobić. Szkoda ,że nie napisałeś co oprócz chloru wtłaczane jest do tej naszej wodociągowej sieci, no wiesz tak coby zaspokoić ciekawość staruszka. ad.”Sep” Oj!!! Opamiętaj się serdeńko!!!

avatar
~do ext7
06.01.2018 20:55

Niestety żeby z tobą dyskutować to wolę drewno rąbać na opał . Z tego jest chociaż pożytek taki że mam w chałupie ciepło . Jeżeli chcesz poważnie jednak wchodzić w dyskusje to odnoś się do mojej wypowiedzi a nie wszystkich na tym forum . Np gdzie ty masz napisane że ja ciebie nazywam " piskorz, kłamca ,moher i lewak ? ? ? .Owszem piszesz półprawdy bo jak to ocenić " Przecież na ten czas z tą nasza wodą jest już OK " Tu z twojego wpisu jasno wynika że już jest dobrze .Samo słowo" woda jest już Ok" oznacza że wcześniej ta woda nie była taka OK . A ty mówisz nam że przeczytałeś oświadczenie Sanepidu ze zrozumieniem i twierdzisz że nie o wodę tu chodzi ale o grilowanie burmistrzowej . Niestety nikt nie chce grilować ale nie chce dopuścić do dalszych skażeń w przyszłości . Tak miedzy nami burmistrz i kierownictwo wodociągów i ta cała prezes S.K wiedziały już od dawna że należy przeprowadzić inwestycje sieci wewnętrznej aby zapobiec skażeniu wody . Niestety polityka wzięła górę i nie przeprowadzono żadnej kosztownej inwestycji żeby nie wchodzić w koszty . Chciano w ten sposób pokazać " osiągnięcia " nowego kierownictwa S.K jacy to oni są oszczędni w prowadzeniu firmy . Przecież ta S.K zrobiła tyle co kot napłakał inwestycji więc kasy systematycznie brakuje. Kupienie klombów za ponad 60 tyś pod ratusz też kosztuje a kupiono za pieniądze S.K . Myślę ze na tyle nie jesteś głupi ażeby tego nie wiedzieć jak śledzisz to forum .A co do uzdatniania wody to najlepiej dowiedz się z książek fachowych , tam opisują różne procesy i to na kilkuset stronach , może to coś tobie da do myślenia .

avatar
~ext7
06.01.2018 23:20

Wybacz, ale „do ext7” to taki uniwersalny nick , którym posługuje się wielu i w związku z tym trudno mi powiedzieć który „do ext7” danej inwektywy użył.(w każdym razie wszystkie wymienione zastosowały osoby ukrywające się pod znakiem „do ext7”) Masz racje ,że rąbanie drewna to czynność pożyteczna, ale dlaczego zatem zadajesz sobie tyle trudu i wdajesz się w internetową pyskówkę z jakimś tam ext7? Może jeszcze raz!!! Prościej się już nie da!!! Komunikat SANEPIDU(ten pierwszy) był dla mnie jednoznaczny-woda niezdatna do itd. Ten drugi odwoływał alarm. Problem w tym ,że o ile ja alarm potraktowałem poważnie to, już ta moja leniwa młodzież tenże olała. Hmm.. Z perspektywy czasu okazało się ,że leniuchy miały rację. Więc jak naprawdę było z tą naszą wodą????? Oczywiście do władzy można mieć pretensje ,że ta nie poinformowała naszej społeczności o potencjalnym zagrożeniu .To uczyniła( opozycyjna –tak mi się wydaje) ZW Werdyktu SANEPIDU nie wolno lekceważyć!! W jakąkolwiek dyskusję na temat aktualnej władzy mnie nie wciągniesz, bowiem w tej materii mam już dość ugruntowany pogląd, a jako ,że nie zwykłem kopać leżących milczeć będę.

avatar
~do ext7
07.01.2018 08:57

U ciebie problem polega na tym że ty za żadną cholerę nie chcesz się przyznać do tego że nie przeczytałeś zaleceń Sanepidu a twierdziłeś stanowczo że przeczytałeś z uwagą . Zdradziłeś się jednym zdaniem wypowiedzianym w prześmiewczy sposób " Przecież na ten czas z tą nasza wodą jest już OK " , a wystarczyło napisać że nasza woda była zatruta ( tak zresztą stwierdza Sanepid ) a teraz już jest OK. W ten sposób jakbyś tak napisał to by było wszystko OK . Nie ale ty dalej brniesz w jakieś spiskowe teorie i dalej wypisujesz swoje chore przemyślenia " Tak sobie myślę ,że w tym przypadku nie o wodę tu chodzi ,a raczej o próbę „grillowania burmistrzowej” Tylko po co???.. No właśnie po co pisać takie bzdury z twojej strony ? . Czy teraz pojmiesz dlaczego nie chcę z tobą dyskutować a wolę drzewo rąbać ? . Jesteś bardzo uparty a co gorsza myślisz że pozjadałeś wszystkie rozumy . Tu powinna się toczyć merytoryczna dyskusja a nie rzucać slogany i jakieś toczyć teorie spiskowe . Szmaty można żuć w eterze na CB lub ich forum . Co do władz też mam swój ugruntowany pogląd bo widzę ich działanie od środka . Wybory pokażą kto miał rację Ty czy ja z tą władzą jak zostaną ujawnione dokumenty co teraz obecna władza strzeże ich jak źrenice oka .

avatar
~do ext7
07.01.2018 07:17

I znowu cwaniakujesz . Burmistrz na ten pierwszy alarm Sanepidu odpowiedziała jednoznacznie, woda jest zdatna do użytku. Burmistrz do końca twierdzi , że sanepid jest w błędzie bo jej zewnętrzne laboratorium mówi inaczej . Jakoś tej sprzeczności nie rozumiesz ? Pani Ptalas wie swoje, bo i Ona jest po dobrych naukach chemii organicznej .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 320
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20189 1494

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl