Kremy z filtrem nie działają?

Środa, 30 sierpnia 2017 o 14:40, autor: 1 595
Kremy z filtrem nie działają?

Słońce – dar życia dla ludzi i naszej planety. W naszej strefie klimatycznej jest, ale ciągle wydaje się nam za mało. Więc w czasie wakacji, dodatkowo plażujemy się na: poprawę humoru i na przetwarzanie witaminy D3. Róbmy to z głową i umiarem. Bo jak donoszą najnowsze opracowania, zabezpieczaliśmy się filtrami przed promieniowaniem UV, które jest degradujące, przyspiesza starzenie się naszej skóry, inicjuje powstawanie niektórych nowotworów skóry, tworzy szpecące przebarwienia.

 Ale okazało się, że znane nam i demonizowane promieniowanie UV stanowi tylko 10% energii emitowanej prze słońce . Nie mamy na chwilę obecną zabezpieczeń przed całą elektromagnetyczną działalnością słońca, która jak się okazuje stanowi energię podczerwoną, silnie działająca na starzenie się ludzkiej skóry. Wychodząc na słońce musimy o tym pamiętać i mieć świadomość, iż kosmetyk, nawet z filtrem SPF 50 zabezpiecza naszą skórę przed zmianą koloru, natomiast nie do końca przed destrukcją DNA i przyspieszonym działaniem wolnych rodników.

Każda kosmetyczka ze szkoły kojarzy przykład kierowcy tira, który każdego dnia, około południa przemierzał tą samą trasę. Jego lewy policzek, od strony drzwi, przez kilka lat był wystawiony na działanie słońca. Patrząc na zdjęcie poniżej, widać gołym okiem, jak nastąpił proces starzenia się. Dwie różne połówki twarzy.

Więc mając na uwadze najnowsze badania i mając świadomość, że kremy z filtrem nie zabezpieczają nas przed działaniem podczerwieni słońca – ograniczajmy swoją ekspozycję. Temat myślę, że aktualny, bo mamy możliwość podróżowania przez cały rok i często w nasze zimowe miesiące, lecimy się doświetlać. Jak najbardziej, tylko nie w godzinach południowych i pamiętając, że kremy z filtrem stanowią tylko 10% ochrony przed starzeniem się skóry.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (1)

avatar
~klmk
30.08.2017 22:33

Witamina D - witamina szczęścia . Jest niezbędna w naszym organizmie. Tak dla kości jak i mózgu . Potrzebna jest dla systemu nerwowego jak też do wszystkich funkcji życiowych organizmu. Jej braki są ogromne w naszym klimacie i skutki dramatyczne. W 1970 r. zaprzestano podawania jej w szkołach. Błąd jak dotąd nie poprawiony. Nasza dieta jest uboga w tłuszcze . Kremy z filtrem ni pozwalają przenikać jej do naszych organizmów. Każdy neurolog, psycholog, psychiatra powinien wchodzącemu doń pacjentowi wypisać skierowanie na badanie 25-Hydroxy Vitamin D. Norma powinna być między 60-100. Za nim wypisze leki psychotropowe. Każdy lekarz endokrynolog, ortopeda, diabetolodzy , ginekolodzy, pediatrzy powinni zaczynać badania od zbadania poziomu zawartości tej witaminy w organizmie. Wysoki poziom cholesterolu również jest sygnałem,że tej witaminy może brakować. Witaminę można absorbować z naszego słonka jedynie w godzinach południowych .Zalecam w samo południe kąpiel słoneczną ok 20 minut. Dla osób z dużym brakiem witaminy a więc na poziomie 30 i mniej łykać suplement w postaci oleistej i zawsze podczas posiłku z zawartością tłuszczu , chociażby łyżka masła najmniej 8000 j.m dla dorosłego . Dla starszych lub z tendencjami do zakrzepic polecam łykanie z witaminą K-2 MK-4 najlepiej forte 4000 j.m co 2-3 dzień. Pamiętać tylko trzeba, aby nie łykać jej , jeśli ktoś je leki przeciwzakrzepowe. Witamina K-2 pomaga szybciej przenosić się do miejsc w których D jest niezbędna. A więc zabiera z miejsc gdzie jest jej sporo do miejsc w których jej brakuje. A wracając do słońca . Czy ktoś słyszał aby biedni ludzie zamieszkujący gorące klimaty cierpieli na choroby takie jak czerniak skóry? Słońce to dar i bez niego stajemy się anemiczni, smutni, brakuje nam uśmiechu , brakuje nam sił. Słońce to życie. Kiedyś mieliśmy nawet zegar i kalendarz czasu słonecznego. Teraz mamy księżycowy. A zdjęcie wyżej hm . Mamy ogromna ilość kierowców zawodowych. Czy ktoś widział twarz kierowcy tak zmienioną ? Towarzyszą kierowcą kłopoty raczej z nadwagą . A więc polecam jak najczęściej zatrzymywać się na trasach i korzystać ze spacerów słonecznych. Bez filtrów . Żadnej chemii . Jest jej i tak cała masa w naszym otoczeniu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl