Koszykarski weekend we Wschowie

Poniedziałek, 13 listopada 2017 o 15:26, aktualizacja Poniedziałek, 20 listopada 2017 o 16:51, autor: 1

Mimo Narodowego Święta Niepodległości wypadającego w sobotę, nie próżnowali koszykarze i koszykarki WSTK.

W sobotnie popołudnie swoje zmagania na parkiecie zaczęły młodziczki. Pierwsza drużyna WSTK, która reprezentuje nasz klub w Lubuskiej Lidze Młodziczek nie miała problemów z pokonaniem ekipy AZS AJP I Gorzów Wlkp. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando podopiecznych Czesława Kuppe. Ostatecznie końcowy wyniki to 81:41

Niestety trzecia porażkę w sezonie, a pierwsza na własnym parkiecie ponieśli seniorzy. Dziś nie sprostali liderowi tabeli III ligi i niepokonanej drużynie MKS Mazbud Szczawno Zdrój.

Sam początek spotkania wskazywał już ze będzie to trudny pojedynek. Goście bardzo szybko uzyskali przewagę. Nasza drużyna starała niwelować straty . Jednak doświadczenie i skuteczna gra MKS- u pozwoliła na zbliżenie się wyłącznie na 8 oczek do przerwy ( 35:43). Po przerwie nastąpiła niemoc jeżeli chodzi o grę w ataku naszej ekipy. Obrona strefowa gości plus nasze straty i błędy powodują ze w III kwarcie MKS uzyskał ponad 20 punktowa przewagę. W IV kwarcie jednak staramy odrabiać straty. Ostatecznie ten fragment gry wygrywamy 22:14, ale niestety cale spotkanie kończy się nasza porażka 67: 80.

Szkoda ze nie udało się zrealizować naszych przedmeczowych założeń. Widocznie jeszcze za wcześnie by myśleć o wygrywaniu z czołowymi ekipami naszej ligi. Nie poddajemy się jednak i trenujemy dalej ciężko. Brawa dla drużyny ze walczyła do końca o jak najlepszy wynik. Dziękujemy również kibicom, którzy bardzo licznie zapełnili hale sportowa Szkoły Podstawowej nr. 3

WSTK Wschowa - MKS Mazbud Szczawno Zdrój 67:80 ( 19:25 16:18 10:23 22:14)

Punkty dla WSTK zdobywali: J. Chałupka 15 B. Kin 12 M. Zgrzebnicki 9 K. Naramski 9 D. Chalupka 8 A. Skonieczny 5 J. Krówczyński 4 D. Jastrzębski 3 K. Łukanus 2.