TworzymyGłos Regionu

Korona Wschowa wzięła udział w prestiżowym turnieju

Środa, 13 grudnia 2017 o 09:53, aktualizacja Poniedziałek, 18 grudnia 2017 o 16:14, autor: 0 1109
Korona Wschowa wzięła udział w prestiżowym turnieju

W niedzielę w Drzonkowie odbył się turniej Falubaz CUP. Dzięki dobrym wynikom na lokalnych turniejach, nasza drużyna została zauważona i zaproszona na prestiżowy turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Falubaz. Był to dotychczas najsilniejszy turniej w którym mogliśmy brać udział, jechaliśmy tam po doświadczenie i lekcję futbolu, a ostatecznie udało nam się awansować do najlepszej szóstki turnieju.

W turnieju brało udział 12 drużyn. W tym m.in. Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Arkonia Szczecin, Parasol Wrocław, KS Polkowice czy AP Reissa z Poznania oraz najlepsze drużyny z województwa Lubuskiego czyli Chemik Gorzów, AP Falubaz, Ilanka Rzepin oraz UKS 4 Kostrzyn.

W pierwszej fazie turnieju, gdzie w dwóch grupach rywalizowano po 6 zespołów, przyszło nam się zmierzyć z nie byle kim, bo z: Pogonią Szczecin, Arkonią Szczecin, Chemikiem Gorzów, AP Reiss Poznań oraz UKS 4 Kostrzyn.

Do najlepszej fazy turnieju awansowały 3 najlepsze zespoły z grupy. Ta sztuka nam się udała po bardzo dobrej grze, w grupie 2 razy wygraliśmy, 2 razy zremisowaliśmy i tylko raz nieznacznie ulegliśmy Pogoni Szczecin w stosunku 2-1, która z kompletem punktów przeszła przez grupę jak burza, wygrywając wszystkie mecze w stosunku 3-0, 4-0.

Korona Wschowa - Chemik Gorzów 1-0 (Kacper Krembuszewski)

Korona Wschowa - AP Reiss Poznań 1-1 (Nikodem Klimpel)

Korona Wschowa - Czwórka Kostrzyn 0-0

Korona Wschowa - Arkonia Szczecin 2-0 (2x Igor Wilczyński )

Korona Wschowa - Pogoń Szczecin 1-2 (Nikodem Klimpel)

Tabela gr. B

 1. Pogoń Szczecin 15
 2. Chemik Gorzów 9
 3. Korona Wschowa 8
 4. AP Reissa Poznań 7
 5. Arkonia Szczecin 3
 6. Czwórka Kostrzyn 0

W fazie finałowej nie mieliśmy już nic do stracenia, w każdym meczu staraliśmy się z całych sił i rywalizowaliśmy z każdym jak równy z równy, a spotkaliśmy się tutaj znów z Pogonią Szczecin oraz Chemikiem Gorzów (Mistrz województwa Lubuskiego) oraz z FA Leszno (Vicemistrz województwa Wielkopolskiego), Zagłębiem Lubin oraz rosłymi chłopakami z Ilanki Rzepin.

W fazie finałowej zremisowaliśmy dwa mecze, a trzy przegraliśmy zajmując ostatecznie 6 miejsce w turnieju. Stawiliśmy czoła rozpędzonej Pogoni Szczecin remisując 0-0 i pozbawiając ich szans na zwycięstwo w turnieju na rzecz drużyny z Lubina.Gdyby sprzyjało nam troszkę więcej szczęścia mogliśmy pokusić się o trzecie miejsce w turnieju. Cieszą pochwały po całym turnieju od trenerów z drużyn przeciwnych oraz zebrane doświadczenie przez chłopaków grając przeciwko tak silnym markom w polskiej piłce. 

Wyniki:

Korona Wschowa - FA Leszno 0-2

Korona Wschowa - Zagłębie Lubin 0-3

Korona Wschowa - Pogoń Szczecin 0-0

Korona Wschowa - Chemik Gorzów 2-2 (Nikodem Klimpel, Igor Wilczyński)

Korona Wschowa - Ilanka Rzepin 0-3

Końcowa tabela

 1. Zagłębie Lubin
 2. Pogoń Szczecin
 3. FA Leszno
 4. Ilanka Rzepin
 5. Chemik Gorzów
 6. Korona Wschowa
 7. Arkonia Szczecin
 8. Parasol Wrocław
 9. AP Reiss Poznań
 10. AP Falubaz Zielona Góra
 11. Czwórka Kostrzyn
 12. KS Polkowice

Korona Wschowa – Piotr Powęski, Kacper Krembuszewski, Kuba Nowak, Sebastian Fogt, Igor Wilczyński, Nikodem Klimpel, Jakub Pryczak, Filip Bartkowiak.

Trener – Marcin Dobrowolski.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 319
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20189 1494

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl