Koniec piłkarskiego sezonu

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 o 12:20, aktualizacja Wtorek, 27 czerwca 2017 o 15:12, autor: 0 782
Koniec piłkarskiego sezonu

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie w regionie. Drużyny z terenu naszego powiatu w przyszłym sezonie zagrają na tych samych szczeblach rozgrywkowych, nikt nie wywalczył awansu, nikt nie spadł o poziom niżej.

W przypadku czwarto ligowego Dębu Sława Balcerzak i Spółka utrzymanie w IV lidze to na pewno dobra wiadomość. Zespół występujący w najwyższej klasie spośród innych powiatowych drużyn miał swoje wzloty i upadki w tym sezonie, po pierwszych kolejkach doszło do zmiany trenera, ale ostatecznie sławianie przyszły sezon zaczną w IV lidze. Ostatni mecz sezonu pozwoli również w dobrych nastrojach myśleć o przyszłości, ponieważ zakończył się zwycięstwem 4:2 nad ZAP Syreną Zbąszynek. Na finiszu Dąb sklasyfikowany został na 9 pozycji, uzbierał 39 punktów i odniósł 10 zwycięstw, 5 remisów i 15 porażek.

Zadowoleni pomimo porażki w ostatnim meczu mogą być również kibice i zawodnicy Korony Wschowa. Korona po zeszłorocznym awansie do klasy okręgowej nie ukrywała, że w tym sezonie chce zbierać doświadczenie i walczyć o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. I choć początek był trudny to ostatecznie Korona zgromadziła 42 punkty w 30 spotkaniach, notując w tym czasie 11 zwycięstw, 9 remisów i 10 porażek, co przełożyło się na 10 miejsce w tabeli.

Drużyny grające w A-klasie również zakończyły w miniony weekend rozgrywki. Ze zwycięstwa w ostatnim meczu mogą cieszyć się w Siedlnicy, gdzie Avia pokonała 2:1 Błękitnych Lubięcin i w Przybyszowie, ponieważ Dąb pokonał 2:1 Mieszko Konotop. Porażki w ostatnim spotkaniu zaznał natomiast MKS Orzeł Szlichtyngowa przegrywając 0:4 z Piastem Parkovią Trzebiechów. W całym sezonie najlepszym z naszych zespołów okazał się Dąb II Przybyszów, który rozgrywki zakończył na 6 miejscu z 36 punktami. Na dorobek Dębu składało się 12 zwycięstw, jeden remis i 13 porażek. Co ciekawe 10 w tabeli MKS Orzeł Szlichtyngowa przegrał tylko 12 meczów, jednak zanotował tylko 9 zwycięstw oraz 5 remisów, co złożyło się na 32 zdobyte punkty. Trzy punkty miej uzbierała kolejna w tabeli Avia Siedlnica, zwyciężając również w 9 spotkaniach, remisując w dwóch i przegrywając aż 15 meczy.

Grająca w B-klasie Pogoń Wschowa w minionym tygodniu rozegrała dwa mecze. Najpierw, w środę, do Wschowy przyjechać miała Polonia Kiełcz, aby rozegrać zaległy mecz 14 kolejki. Mecz się nie odbył, a Pogoni przyznano 3 punkty. Drugie spotkanie miało inny ciężar gatunkowy, ponieważ do Wschowy przyjechała Topola Łupice na ostatni w tym sezonie mecz derbowy. Spotkanie na pewno nie mogło nie podobać się kibicom, ponieważ padło w nim aż 7 bramek, a Pogoń pokonała Topolę 5:2. Jeszcze więcej bramek padło w ostatnim meczu Sparty Sławy, niestety wynik końcowy brzmiał niekorzystnie dla sławian, a ze zwycięstwa 4:5 cieszyli się zawodnicy Zorzy Nowej Żabno. Sezon na trzecim miejscu zakończyła Pogoń Wschowa, ósma była Sparta Sława, jedenasta Topola Łupice, a w trakcie sezonu wycofała się drużyna Korony II Wschowa.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSubiektywne kalendarium samorządu wschowskiego
20.11.20178 476
Ósmy grudnia dwa tysiące czternastego roku. Wydawać by się mogło, że to data jak każda inna. 8.12.2014 r. Wtedy właśnie Danuta Patalas wypowiedziała słowa: Obejmując urząd burm...
nazwa
Szukamy właściciela
20.11.20170 334

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl