Koniec piłkarskiego sezonu

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 o 12:20, aktualizacja Wtorek, 27 czerwca 2017 o 15:12, autor: 0 989
Koniec piłkarskiego sezonu

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie w regionie. Drużyny z terenu naszego powiatu w przyszłym sezonie zagrają na tych samych szczeblach rozgrywkowych, nikt nie wywalczył awansu, nikt nie spadł o poziom niżej.

W przypadku czwarto ligowego Dębu Sława Balcerzak i Spółka utrzymanie w IV lidze to na pewno dobra wiadomość. Zespół występujący w najwyższej klasie spośród innych powiatowych drużyn miał swoje wzloty i upadki w tym sezonie, po pierwszych kolejkach doszło do zmiany trenera, ale ostatecznie sławianie przyszły sezon zaczną w IV lidze. Ostatni mecz sezonu pozwoli również w dobrych nastrojach myśleć o przyszłości, ponieważ zakończył się zwycięstwem 4:2 nad ZAP Syreną Zbąszynek. Na finiszu Dąb sklasyfikowany został na 9 pozycji, uzbierał 39 punktów i odniósł 10 zwycięstw, 5 remisów i 15 porażek.

Zadowoleni pomimo porażki w ostatnim meczu mogą być również kibice i zawodnicy Korony Wschowa. Korona po zeszłorocznym awansie do klasy okręgowej nie ukrywała, że w tym sezonie chce zbierać doświadczenie i walczyć o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. I choć początek był trudny to ostatecznie Korona zgromadziła 42 punkty w 30 spotkaniach, notując w tym czasie 11 zwycięstw, 9 remisów i 10 porażek, co przełożyło się na 10 miejsce w tabeli.

Drużyny grające w A-klasie również zakończyły w miniony weekend rozgrywki. Ze zwycięstwa w ostatnim meczu mogą cieszyć się w Siedlnicy, gdzie Avia pokonała 2:1 Błękitnych Lubięcin i w Przybyszowie, ponieważ Dąb pokonał 2:1 Mieszko Konotop. Porażki w ostatnim spotkaniu zaznał natomiast MKS Orzeł Szlichtyngowa przegrywając 0:4 z Piastem Parkovią Trzebiechów. W całym sezonie najlepszym z naszych zespołów okazał się Dąb II Przybyszów, który rozgrywki zakończył na 6 miejscu z 36 punktami. Na dorobek Dębu składało się 12 zwycięstw, jeden remis i 13 porażek. Co ciekawe 10 w tabeli MKS Orzeł Szlichtyngowa przegrał tylko 12 meczów, jednak zanotował tylko 9 zwycięstw oraz 5 remisów, co złożyło się na 32 zdobyte punkty. Trzy punkty miej uzbierała kolejna w tabeli Avia Siedlnica, zwyciężając również w 9 spotkaniach, remisując w dwóch i przegrywając aż 15 meczy.

Grająca w B-klasie Pogoń Wschowa w minionym tygodniu rozegrała dwa mecze. Najpierw, w środę, do Wschowy przyjechać miała Polonia Kiełcz, aby rozegrać zaległy mecz 14 kolejki. Mecz się nie odbył, a Pogoni przyznano 3 punkty. Drugie spotkanie miało inny ciężar gatunkowy, ponieważ do Wschowy przyjechała Topola Łupice na ostatni w tym sezonie mecz derbowy. Spotkanie na pewno nie mogło nie podobać się kibicom, ponieważ padło w nim aż 7 bramek, a Pogoń pokonała Topolę 5:2. Jeszcze więcej bramek padło w ostatnim meczu Sparty Sławy, niestety wynik końcowy brzmiał niekorzystnie dla sławian, a ze zwycięstwa 4:5 cieszyli się zawodnicy Zorzy Nowej Żabno. Sezon na trzecim miejscu zakończyła Pogoń Wschowa, ósma była Sparta Sława, jedenasta Topola Łupice, a w trakcie sezonu wycofała się drużyna Korony II Wschowa.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl