Kolejne pieniądze na doposażenie pracowni w I ZS

Wtorek, 13 marca 2018 o 10:00, aktualizacja Czwartek, 15 marca 2018 o 10:47, autor: 14 696
Kolejne pieniądze na doposażenie pracowni w I ZS

9 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka, Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło i Skarbnik Powiatu Wschowskiego Magdalena Jędrzejczak podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Doposażenie pracowni zawodowych w I Zespole Szkół we Wschowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 Osi Priorytetowej 9 Infrastruktura społeczna, Działania 9.3 Rozwój infrastruktury edukacyjnej Poddziałania 9.3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Przedmiotem projektu jest wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne czterech pracowni dydaktyczno-egzaminacyjnych w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Celem głównym projektu jest zasadnicza poprawa warunków kształcenia w edukacji ponadgimnazjalnej zawodowej w I Zespole Szkół we Wschowie.

Cele szczegółowe projektu: dostosowanie wyposażenia do warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy, dostosowywanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy poprzez zakup wyposażenia, które wspiera kształcenie zawodowe; rozwój infrastruktury w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych poprzez zakup wyposażenia ICT i multimedialnego oraz oprogramowania; poprawa warunków kształcenia względem potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zakup specjalnego oprogramowania dla osób niedowidzących.

Całkowity koszt realizacji projektu: 461 850,00 zł
 
kwota dofinansowania- 392 572,49 zł; 
 
Powiat Wschowski – 69 277,51 zł.

(PW/foto: UMWL)

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar
~psl około 4%
13.03.2018 10:20

Najsłabszy powiat ale za to reprezentacja najsilniejsza . Trzy osoby jechały podpisywać umowę na około 300 tysięcy złotych, inne powiaty reprezentacja skromna ale za to umowy na dużo poważniejsze sumy liczone w milionach złotych /Trzebiechów, Rzepin ponad 6 milionów/. Ale zawsze okazja na darmową wyżerkę i zdjęcia . A bukiecik był?

avatar
~psl około 4%
13.03.2018 11:28

http://lubuskie.pl/uploads/pliki/Biuro_prasowe/Pliki2018/umowy.pdf

avatar
~@
13.03.2018 11:59

Każdy grosz się liczy.Dziękujemy.

avatar
~Cg
13.03.2018 19:36

Nawet taka wiadomość przeszkadza i drażni.

avatar
~Adaś
14.03.2018 12:27

Czy Twoje życie jest aż takim "koglem-moglem ", ....... skoro śledzisz ten portal (Zw) od 4h do 24h aby tylko wpisać swoją niechęć do jakiejkolwiek inicjatywy to jest to smutne ? Można wiele zarzucić naszym Panom Starostom , można p. Kuryłło wręcz obarczyć nie przydatnością jego do pełnionej funkcji ale jeśli pojawiają się tego typu informacje ( darmo środki) to krytyka nie może być automatem . Powiem wprost , jest to podłością, samemu nic nie robić, nic nie dać temu miastu od siebie , tak to najczęściej bywa, a całą swą energię skupiać na "minusowaniu" wszystkiego , ....... a najczęściej z powodu, bo On ma . Formą "dania" temu miastu można okazać się w różny sposób: wysokim podatkiem, talentem , ciężką pracą czy swym przydatnym zawodem, .... jest to "coś" zawsze podzielnego, między dobrem osobistym a tym dla kogoś . Co można w informacji przekazania miastu Wschowa, kwotę ok. 392tys., widzieć złego ? Przecież to ostanie ze dwa trzy lata co w ogóle można cokolwiek dostać tak bez wielkiego wysiłku . Czy jest to złe , że Starosta piszę i od czasu do czasu choć troszkę, a potrzeby wielkie, coś tam otrzymuje ? Czy też może lepiej jest nic nie pisać i nic nie otrzymywać , być pasywnym i niezadowolonym ......... że też znowu nam nie dali , ale za to jaki spokój (Szlichtyngowa) ? Portal Zw skupia małą grupę społeczną , głównie powiatu Wschowa więc wydawać by się mogło , że informacje tu zawarte są kierowane do osób najbardziej zainteresowanych , mieszkańców od urodzenia (najczęściej) a mimo wszystko zachowujecie się Państwo jakoby już byliście spakowani a "hejt" dawał Wam odepchnięcie w przyszłość . Dzisiaj ONZ opublikował na nowy rok klasyfikację krajów w których żyje się najbardziej radośnie ........ od lat Skandynawia jest pierwsza , ... a sąsiad, sąsiadowi odpowiada - Hello , ..... oj, warto pomarzyć , zwłaszcza na tym portalu. Adaś

avatar
~pol
14.03.2018 14:34

Adaś nudny jesteś. Wiosna idzie, wyjdź trochę na powietrze, zostaw ten komputer.Analityk wschowski. Spróbuj w świecie rzeczywistym, zobaczymy czy bez klawiatury będziesz taki dobry.

avatar
~Wyborca
14.03.2018 16:56

Ad. "pol" - czytam Was obu i twój hejt non stop, tylko pod innymi nickami, uważasz jest aż tak dobry ? Żebyś chociaż raz napisał coś mądrego ?

avatar
~Kotwicki Jan
15.03.2018 02:36

"Doposażanie" tych wszystkich pracowni to takie łatanie wieloletnich zaniedbań szkolnictwa zawodowego. Spowodowane jest przez centralne decyzje: najpierw było hasło "cięcie" więc wszyscy cięli a jaka padło hasło "doposażanie" to biedaki zlecieli się po forse a mrszalica z faryzejskim gestem rozdała. Inna sprawa to tytuł tego gestu - koszmar! Czego to urzedasy nie wymyślą ! Wg mnie cała ta "operacja" jest wydarzeniem wstydliwym i powinno być załatwione dyskretnie.

avatar
~Adaś
15.03.2018 11:11

Ad. "J.K." - forumowiczu , ...... zgadzam się, zgadzam się , za wyjątkiem - cyt. ".. cała ta "operacja" jest wydarzeniem wstydliwym ...." ale po której stronie ma być ten wstyd ? Jeszcze raz, teraz mój cyt. - " ... Czy też może lepiej jest nic nie pisać i nic nie otrzymywać , być pasywnym i niezadowolonym ......... że też znowu nam nie dali , ale za to jaki spokój (Szlichtyngowa) ? " . Janku , to kwota nie mała jak dla takiego biednego powiatu, to kwota celowa więc myślmy razem , że zostanie nie obciążona żadnym kosztem ubocznym (premia dla urzędnika ?) Adaś

avatar
~Jan Kotwicki
15.03.2018 12:46

Gdy likwidowano kierunki szkolenia zawodowego /oczywiście na rozkaz góry/ to nikt nie protestował, pokornie podporządkowano sie tym złym decyzjom. Po niewczasie połapano się że to błąd i zaczęto odbudowywać coś co powinno być likwidowane. My UPR-owcy jesteśmy przeciwni takiemu centralnemu zarządzaniu edukacją gdyż odbiera to inicjatywę i autorstwo indywidualne nauczycieli, jednym słowem zwalnia od myślenia. Wyeliminowuje jeszcze jedną bardzo ważną okoliczność - konkurencję. Będzie przesadą z mojej strony gdy powiem że konkurencja jest dobra na wszystko ale jej obecność zdecydowanie korzystnie oddziaływuje na poziom nauczania. Takie rozdawanie nie swoich pieniędzy możliwe jest w państwie socjalistycznym. A tak w ogóle to państwo nie powinno zajmować się edukacją. Ale to jest temat na szerszą debatę!

avatar
~Adaś
15.03.2018 14:20

Ad. "J,K." - cyt. "My UPR-owcy jesteśmy przeciwni takiemu centralnemu zarządzaniu edukacją ..." - nie tylko edukacją , .... WSZYSTKIM Janku ! Temat na czasie .... HANDEL , tym również . Adaś

avatar
~ext7
15.03.2018 14:13

ad „Jan Kotwicki” Panie Janku odkąd pamiętam to ,tu na tym forum ,permanentnie wrzuca pan granat na szkolne podwórko. Dlaczego??? Tego nie wiem. Z mojego punktu widzenia(jak o szkołę chodzi) mamy do czynienia z cudem ,wszak ta przetrwała idiotyczne pomysły spółki Handke-Radziwiłowa (AWS) i po powrocie do starego ,sprawdzonego przez wiele dziesięcioleci systemu ma się coraz lepiej. Jak Pan myśli czyja to zasługa???

avatar
~do ext7
15.03.2018 14:58

Bo się przekręcę , ty chyba dawno w szkole nie byłeś i z żadnym nauczycielem nie rozmawiałeś co oni myślą na temat tej reformy PiSu

avatar
~Kotwicki Jan
15.03.2018 15:22

Prosze porozmawiać z uczniami. Jeżeli nawet potrafią sformułować jakieś zdanie to i tak "szydlo wyjdzie z worka" - zapaść totalna. Wiedza aplikowana uczniom jest wiedzą pozorną. Jest to choroba systemowa i niekoniecznie należy za ten stan rzeczy winić nauczycieli. Przez dziesięciolecia niewiele się zmieniło, no najwyżej na gorsze. To centralne zarządzanie nauką wykańcza edukację a przejmowanie wzorców i ideologiczne naśladownictwo "oświeconego zachodu" dopełnia tragedii.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaKrzysztof Owoc: Pani jest tutaj tylko gościem
20.03.20180 149
W poniedziałek, 19 marca, odbyła się druga w tym miesiącu nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Jedyną poruszaną przez radnych sprawą było przeznaczenie 190 tysięcy złotych na remon...
nazwa
Kolizja na Kamiennej
19.03.201817 7272
nazwa
Wybierać mądrze
19.03.20180 67
nazwa
Błędny obraz gminy
18.03.20185 914

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl