TworzymyGłos Regionu

Kolejne pieniądze na doposażenie pracowni w I ZS

Wtorek, 13 marca 2018 o 10:00, aktualizacja Czwartek, 15 marca 2018 o 10:47, autor: 14 1138
Kolejne pieniądze na doposażenie pracowni w I ZS

9 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka, Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło i Skarbnik Powiatu Wschowskiego Magdalena Jędrzejczak podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Doposażenie pracowni zawodowych w I Zespole Szkół we Wschowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 Osi Priorytetowej 9 Infrastruktura społeczna, Działania 9.3 Rozwój infrastruktury edukacyjnej Poddziałania 9.3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Przedmiotem projektu jest wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne czterech pracowni dydaktyczno-egzaminacyjnych w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Celem głównym projektu jest zasadnicza poprawa warunków kształcenia w edukacji ponadgimnazjalnej zawodowej w I Zespole Szkół we Wschowie.

Cele szczegółowe projektu: dostosowanie wyposażenia do warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy, dostosowywanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy poprzez zakup wyposażenia, które wspiera kształcenie zawodowe; rozwój infrastruktury w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych poprzez zakup wyposażenia ICT i multimedialnego oraz oprogramowania; poprawa warunków kształcenia względem potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zakup specjalnego oprogramowania dla osób niedowidzących.

Całkowity koszt realizacji projektu: 461 850,00 zł
 
kwota dofinansowania- 392 572,49 zł; 
 
Powiat Wschowski – 69 277,51 zł.

(PW/foto: UMWL)

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar
~psl około 4%
13.03.2018 10:20

Najsłabszy powiat ale za to reprezentacja najsilniejsza . Trzy osoby jechały podpisywać umowę na około 300 tysięcy złotych, inne powiaty reprezentacja skromna ale za to umowy na dużo poważniejsze sumy liczone w milionach złotych /Trzebiechów, Rzepin ponad 6 milionów/. Ale zawsze okazja na darmową wyżerkę i zdjęcia . A bukiecik był?

avatar
~psl około 4%
13.03.2018 11:28

http://lubuskie.pl/uploads/pliki/Biuro_prasowe/Pliki2018/umowy.pdf

avatar
~@
13.03.2018 11:59

Każdy grosz się liczy.Dziękujemy.

avatar
~Cg
13.03.2018 19:36

Nawet taka wiadomość przeszkadza i drażni.

avatar
~Adaś
14.03.2018 12:27

Czy Twoje życie jest aż takim "koglem-moglem ", ....... skoro śledzisz ten portal (Zw) od 4h do 24h aby tylko wpisać swoją niechęć do jakiejkolwiek inicjatywy to jest to smutne ? Można wiele zarzucić naszym Panom Starostom , można p. Kuryłło wręcz obarczyć nie przydatnością jego do pełnionej funkcji ale jeśli pojawiają się tego typu informacje ( darmo środki) to krytyka nie może być automatem . Powiem wprost , jest to podłością, samemu nic nie robić, nic nie dać temu miastu od siebie , tak to najczęściej bywa, a całą swą energię skupiać na "minusowaniu" wszystkiego , ....... a najczęściej z powodu, bo On ma . Formą "dania" temu miastu można okazać się w różny sposób: wysokim podatkiem, talentem , ciężką pracą czy swym przydatnym zawodem, .... jest to "coś" zawsze podzielnego, między dobrem osobistym a tym dla kogoś . Co można w informacji przekazania miastu Wschowa, kwotę ok. 392tys., widzieć złego ? Przecież to ostanie ze dwa trzy lata co w ogóle można cokolwiek dostać tak bez wielkiego wysiłku . Czy jest to złe , że Starosta piszę i od czasu do czasu choć troszkę, a potrzeby wielkie, coś tam otrzymuje ? Czy też może lepiej jest nic nie pisać i nic nie otrzymywać , być pasywnym i niezadowolonym ......... że też znowu nam nie dali , ale za to jaki spokój (Szlichtyngowa) ? Portal Zw skupia małą grupę społeczną , głównie powiatu Wschowa więc wydawać by się mogło , że informacje tu zawarte są kierowane do osób najbardziej zainteresowanych , mieszkańców od urodzenia (najczęściej) a mimo wszystko zachowujecie się Państwo jakoby już byliście spakowani a "hejt" dawał Wam odepchnięcie w przyszłość . Dzisiaj ONZ opublikował na nowy rok klasyfikację krajów w których żyje się najbardziej radośnie ........ od lat Skandynawia jest pierwsza , ... a sąsiad, sąsiadowi odpowiada - Hello , ..... oj, warto pomarzyć , zwłaszcza na tym portalu. Adaś

avatar
~pol
14.03.2018 14:34

Adaś nudny jesteś. Wiosna idzie, wyjdź trochę na powietrze, zostaw ten komputer.Analityk wschowski. Spróbuj w świecie rzeczywistym, zobaczymy czy bez klawiatury będziesz taki dobry.

avatar
~Wyborca
14.03.2018 16:56

Ad. "pol" - czytam Was obu i twój hejt non stop, tylko pod innymi nickami, uważasz jest aż tak dobry ? Żebyś chociaż raz napisał coś mądrego ?

avatar
~Kotwicki Jan
15.03.2018 02:36

"Doposażanie" tych wszystkich pracowni to takie łatanie wieloletnich zaniedbań szkolnictwa zawodowego. Spowodowane jest przez centralne decyzje: najpierw było hasło "cięcie" więc wszyscy cięli a jaka padło hasło "doposażanie" to biedaki zlecieli się po forse a mrszalica z faryzejskim gestem rozdała. Inna sprawa to tytuł tego gestu - koszmar! Czego to urzedasy nie wymyślą ! Wg mnie cała ta "operacja" jest wydarzeniem wstydliwym i powinno być załatwione dyskretnie.

avatar
~Adaś
15.03.2018 11:11

Ad. "J.K." - forumowiczu , ...... zgadzam się, zgadzam się , za wyjątkiem - cyt. ".. cała ta "operacja" jest wydarzeniem wstydliwym ...." ale po której stronie ma być ten wstyd ? Jeszcze raz, teraz mój cyt. - " ... Czy też może lepiej jest nic nie pisać i nic nie otrzymywać , być pasywnym i niezadowolonym ......... że też znowu nam nie dali , ale za to jaki spokój (Szlichtyngowa) ? " . Janku , to kwota nie mała jak dla takiego biednego powiatu, to kwota celowa więc myślmy razem , że zostanie nie obciążona żadnym kosztem ubocznym (premia dla urzędnika ?) Adaś

avatar
~Jan Kotwicki
15.03.2018 12:46

Gdy likwidowano kierunki szkolenia zawodowego /oczywiście na rozkaz góry/ to nikt nie protestował, pokornie podporządkowano sie tym złym decyzjom. Po niewczasie połapano się że to błąd i zaczęto odbudowywać coś co powinno być likwidowane. My UPR-owcy jesteśmy przeciwni takiemu centralnemu zarządzaniu edukacją gdyż odbiera to inicjatywę i autorstwo indywidualne nauczycieli, jednym słowem zwalnia od myślenia. Wyeliminowuje jeszcze jedną bardzo ważną okoliczność - konkurencję. Będzie przesadą z mojej strony gdy powiem że konkurencja jest dobra na wszystko ale jej obecność zdecydowanie korzystnie oddziaływuje na poziom nauczania. Takie rozdawanie nie swoich pieniędzy możliwe jest w państwie socjalistycznym. A tak w ogóle to państwo nie powinno zajmować się edukacją. Ale to jest temat na szerszą debatę!

avatar
~Adaś
15.03.2018 14:20

Ad. "J,K." - cyt. "My UPR-owcy jesteśmy przeciwni takiemu centralnemu zarządzaniu edukacją ..." - nie tylko edukacją , .... WSZYSTKIM Janku ! Temat na czasie .... HANDEL , tym również . Adaś

avatar
~ext7
15.03.2018 14:13

ad „Jan Kotwicki” Panie Janku odkąd pamiętam to ,tu na tym forum ,permanentnie wrzuca pan granat na szkolne podwórko. Dlaczego??? Tego nie wiem. Z mojego punktu widzenia(jak o szkołę chodzi) mamy do czynienia z cudem ,wszak ta przetrwała idiotyczne pomysły spółki Handke-Radziwiłowa (AWS) i po powrocie do starego ,sprawdzonego przez wiele dziesięcioleci systemu ma się coraz lepiej. Jak Pan myśli czyja to zasługa???

avatar
~do ext7
15.03.2018 14:58

Bo się przekręcę , ty chyba dawno w szkole nie byłeś i z żadnym nauczycielem nie rozmawiałeś co oni myślą na temat tej reformy PiSu

avatar
~Kotwicki Jan
15.03.2018 15:22

Prosze porozmawiać z uczniami. Jeżeli nawet potrafią sformułować jakieś zdanie to i tak "szydlo wyjdzie z worka" - zapaść totalna. Wiedza aplikowana uczniom jest wiedzą pozorną. Jest to choroba systemowa i niekoniecznie należy za ten stan rzeczy winić nauczycieli. Przez dziesięciolecia niewiele się zmieniło, no najwyżej na gorsze. To centralne zarządzanie nauką wykańcza edukację a przejmowanie wzorców i ideologiczne naśladownictwo "oświeconego zachodu" dopełnia tragedii.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl