Kilka remisów, Topola gromi

Poniedziałek, 09 października 2017 o 14:56, aktualizacja Czwartek, 12 października 2017 o 18:56, autor: 0 1108
Kilka remisów, Topola gromi

Miniona kolejka rozgrywkowa w niższych klasach miała poważnie utrudnione zadanie, nie dość, że należało się podnieść po przejściu orkanu to za piłkarskie emocje w ten weekend odpowiadała Reprezentacja Polski. Kto jednak śledzi rozgrywki, w których grają drużyny z naszego powiatu na pewno nie mógł narzekać. Polecamy galerię, w której prezentujemy aktualne tabele, wyniki spotkań i rozkład gier w przyszłej kolejce.

W IV lidze Dąb Sława Balcerzak i Spółka w miniony weekend mierzył się z trzecią w tabeli Syreną Zbąszynek. Pomimo, że rywal do tej pory zebrał o kilka punktów więcej to spotkanie zupełnie po kontrolą miała drużyna ze Sławy. Wynik końcowy brzmiał 1:1, ale bardziej zadowoleni mogli być gospodarze bo Dąb kilkukrotnie raził nieskutecznością. Punkt zdobyty w meczu z drużyną z górnej części tabeli musi cieszyć, ale pewien niedosyt pozostał. Kolejne trzy punkty Dąb będzie miał szansę zdobyć w przyszłym tygodniu na swoim boisku w meczu ze Spójnią Ośno Lubuskie.

Korona Wschowa niestety ponownie zanotowała porażkę. Tym razem pogromcą drużyny ze Wschowy był Piast Czerwieńsk. Koroniarzom nie pomógł fakt rozgrywania meczu na swoim boisku i ulegli gościom 0:2. Kolejny mecz Korona rozegra na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie Stal Jasień.

Wielkie emocje tej kolejki związane były z meczami na szczycie A-klasy. Co ważne w obu tych spotkaniach grały drużyny z naszego powiatu. Niestety najbardziej zadowoleni z przebiegu tej kolejki mogą być zawodnicy i kibice Pogoni Przybyrów. Pogoń wygrała 1:0 z MKS Orłem Szlichtyngowa, a punktami podzieliły się drużyny Dębu II Przybyszów i Sparty Łężyca. W związku z tym samotnym liderem została Pogoń, a dwa punkty mniej mają Dąb, Sparta oraz Drzonkowianka Racula. Trzeci reprezentant naszego powiatu, Avia Siedlnica zremisowała na wyjeździe z LKP Stypułów i wyprzedziła tę drużynę w tabeli. Za tydzień Avia spróbuje na swoim boisku zdobyć punkty kosztem MKS Orłem Szlichtyngowa, a Dąb II Przybyszów na wyjeździe zmierzy się z Ikarem Zawada.

Wzór z Reprezentacji Polski wzięła grająca w B-klasie Topola Łupice. Gracze z Łupic skopiowali wynik z czwartkowego spotkania i pokonali 6:1 Polonie Kiełcz. Można przypuszczać czy widząc taką wierność w odzwierciedlenie wyników reprezentacji Rober Lewandowski i spółka chcieli się odwdzięczyć i z Czarnogórą skopiowali wynik Sparty Sława, która również 4:2 pokonała Modrzew Modrzyca. Niestety porażki doznała Pogoń Wschowa, ulegając 4:3 Zorzy Nowe Żabno. W następnej kolejce Pogoń Wschowa na własnym boisku zagra z Topolą Łupice a Sparta Sława w Wierzbnicy zmierzy się z Błękitnymi.

(olek/ foto: 90minut.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl