TworzymyGłos Regionu

Julia Ścisłowska z awansem na Mistrzostwa Europy Juniorów

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 10:23, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2019 o 16:14, autor: 2 1055
Julia Ścisłowska z awansem na Mistrzostwa Europy Juniorów

W minioną sobotę 13.04.2019r odbyły się w Ustrzykach Dolnych – Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy. W gronie blisko 300 zawodników świetny występ zanotowali młodzi wschowscy zawodnicy.

Srebrny medal Mistrzostw Polski, na dystansie 5 km wywalczyła Julia Ścisłowska, również znakomite 6 miejsce zajęła Maria Ciemierzewska. Obie rywalizowały na bardzo trudnej trasie, usytuowanej na zboczu Laworty. Dzięki rewelacyjnej postawie 16-letnia Julia Śisłowska, podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego, będzie reprezentowała Wschowę i Polskę na Mistrzostwach Europy U20 w Biegach Górskich, które odbędą się na początku lipca w szwajcarskim Zermatt.

Start był bardzo cennym doświadczeniem dla debiutantów w gronie U16; Gabriela Dziełakowskiego, Ewy Wyrwińskiej i Wiktorii Ciesielskiej. Zawodnicy trenera Andrzeja z LLKS Osowa Sień ponownie potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Młodzi zawodnicy po starcie zwiedzili pobliskie atrakcje turystyczne odległych Bieszczad. Szkoda, że z przyczyn zdrowotnych nie wszyscy wschowscy zawodnicy mogli wystartować. Brawa dla młodzieży – miejmy nadzieję, że przy wytrwałej pracy pójdą w ślady starszych kolegów.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, UMiG we Wschowie, Banku Spółdzielczego we Wschowie i HZZ Osowa Sień. Dziękujemy!!!

Przed tygodniem wschowscy biegacze trenera Andrzeja Orłowskiego, w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski, rywalizowali w 34 Biegu Sokoła, gdzie wszyscy uplasowali się w pierwszej 6. Bieg na 2000 m U16 Dominik Dudziak - 2 miejsce, Wiktoria Ciesielska 4 miejsce, Ewa Wyrwińska 6 miejsce. Na dystansie 5 km w kategorii U20 Julia Ścisłowska - 1 miejsce, Maria Ciemierzewska – 2 miejsce.

(AO)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Barbara Kajca
16.04.2019 16:37

Brawo Julcia! Zdobywaj Europę! Gratulacje dla Ciebie i trenera!!!

avatar
~M.D.
16.04.2019 22:24

Gratulacje Julka

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl