TworzymyGłos Regionu

Jolanta Wielgus wygrywa nasza sondę

Piątek, 05 października 2018 o 16:27, autor: 31 2509
Jolanta Wielgus wygrywa nasza sondę

Pod wpisem, w którym przedstawialiśmy kandydaturę Jolanty Wielgus na stanowisko burmistrza Szlichtyngowej, zamieściliśmy sondę, w której zapytaliśmy internautów na kogo zechcą w najbliższych wyborach oddać swój głos. W związku z problemami technicznymi artykuł przepadł, jednak udało nam się odzyskać wyniki sondy.

Przypomnijmy, że w najbliższych wyborach samorządowych o stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa ubiegać się będą dwie kobiety Elżbieta Rahnefeld, aktualna burmistrz, oraz Jolanta Wielgus, była wiceburmistrz Szlichtyngowej. W sondzie zapytaliśmy państwa kto zostanie burmistrzem następnej kadencji. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Jolanta Wielgus, która zgromadziła 327 głosów, czyli 72 procent wszystkich wskazań. Na Elżbietę Rahnefeld zagłosowało 129 internatów. Jaki będzie prawdziwy wynik wyborów dowiemy się 21 października.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (31)

avatar
~Adaś
05.10.2018 17:37

Tu jest ok, tu mieszkańcy gminy mają już decyzję w "ręku" ....... tu ocena kończącej się kadencji p. burmistrz jest certyfikatem tego co zostało dokonane ? Słupki dokonanych działań co zrobiono, co sama zapowiedziała p. burmistrz, a co miało być wykonane, są bardzo zróżnicowane dlatego zmiana jest oczekiwana. Czy PiS wygra w Szlichtyngowej tego nikt nie wie ? Życzę obu kandydatom uczciwej kampanii i niech wygra lepszy . Kadencja 2014-18 należy do zakończonej i chyba niespełnionych oczekiwań ? Adaś

avatar
~marek
16.10.2018 22:47

Głosuj a nie losuj Wybierz mądrze Tylko Jolanta Wielgus - ktoś miejscowy wie co jest najbardziej potrzebne Ja głosuję za p. J. Wielgus Nie będę załował

avatar
~marek
16.10.2018 22:55

Ostatnia kadencja nic nie pokazała Czas na zdrowy ( gospodarczy ) rozsądek i zmianę tylko p. J. Wielgus w tym czasie może dać przyszłościową zmianę

avatar
~wyborca
05.10.2018 19:36

Mam nadzieję, że 21.10. też będzie wygrana p. Jolanty.

avatar
~Xxx
06.10.2018 19:03

Trzymam kciuki za Panią Jolę

avatar
~bystry
16.10.2018 22:10

Adoptowany burmistrz z zewnątrz nic nie pokazał. szkoda czasu Głosuje na Jolante Wielgus Czasy przywożenia w teczkach dygnitarzy się skończyły 25 lat temu Tylko p. Jola wie co w okolicy jest potrzebne Nie zmarnuj swojego głosu

avatar
~Mieszkaniec
07.10.2018 07:32

Sondaż zrealizowany na zlecenie Pani Wielgus. Żenada!!!!. Pani ELU trzymam kciuki za PANIĄ zrobiła Pani w naszej gminie tak wiele choć budżet niewielki. Pozdrawiam Panią serdecznie

avatar
~ooo
08.10.2018 07:16

Pomówienia? Może proces w trybie wyborczym? Ujawnij się trolu

avatar
~do Mieszkańca
10.10.2018 09:27

Panie Mieszkaniec pokaż pan co zrobiła obecna burmistrz mimo że budżet tak niewielki ?. Co można zrobić jak się pracuje a raczej przychodzi do urzędu na dwie lub trzy godziny dziennie ? . Co najwyżej można wypić dwie kawy i skonsumować parę ciastek oraz powypytywać jakie nastroje dziś panują na mieście i w urzędzie . Można też przejść się wokół ratusza po sklepach i powęszyć jakie są nastroje . To można zrobić panie Mieszkaniec . Ja to widzę co się dzieje bo jestem tutejszy . A ty możesz tylko klepać w klawiaturę i wychwalać kogoś kto jest pozbawiony rzeczywistego postrzegania rzeczywistości .

avatar
~bystry
16.10.2018 21:58

Tylko Jolanta Wielgus wie co w gminie jest najwazniesze Jestem pewien ze zdrowy rozsadek zwycięży TYLKO JOLANTA WIELGUS burmistrzem

avatar
~bystry
16.10.2018 21:58

Tylko Jolanta Wielgus wie co w gminie jest najwazniesze Jestem pewien ze zdrowy rozsadek zwycięży TYLKO JOLANTA WIELGUS burmistrzem

avatar
~Adam
07.10.2018 10:03

A ta z ratusza lata po sklepach , zakładach i organizuje nasiadówki . Widać ma wielkiego pietra . Pozbyć się należy tego nieudacznika i szkodnika . Przecież ta kobieta więcej kasy wzięła z kasy miejskiej niż jest warta ta praca którą ona wykonała . Taniej by było nająć jakieś biuro rozliczeniowe niż ją w tym ratuszu zatrudniać . Ludzie ocknijcie się każdy inny człowiek będzie lepszym burmistrzem i tańszym niż obecna . Gdyby tylko co dziennie zrobić coś dla miasta i okolicznych wsi to wasze miasto i wieś wyglądałoby o niebo lepiej . Przecież to jest najmniejsza gmina w kraju . Sami widzieliście jak do tej pory zaczynał pracę burmistrz . Ośmiu godzin prawie nigdy nie " pracowała " lub prawdę powiedziawszy nie urzędowała bo nudziła się ale była doskonała w knuciu i obrabianiu i urabianiu opinii o innych . Takiej zakłamanej intrygantki miasto do tej pory nigdy nie zaznało .

avatar
~xxxxxxxxxx
07.10.2018 10:59

Darmozjad z grupą nieudaczników ! koniec wrabiania i obrażania ludzi , co zrobiła? posterunek policji i nic więcej a w większości zamieszanie.

avatar
~@!-xxxxx-
07.10.2018 12:21

Ha...ha,ha,ha ...!, zasługa obecnej pisowskiej Burmistrz w Naszej Kochanej Szlichtyngowej.....: ..."zrobiła posterunek policji...?, - czy to jakieś ja.......a?. Kto zrobił ten posterunek?: - najpierw ten sam Komendant Policji dla taniej "chwały i poklasku", ku podlizania się u wówczas rządzących zlikwidował ten Posterunek, a teraz ten sam Komendant, którego żona i teść startują z listy pisu w wyborach we Wschowie również "ku fałszywie rozumowanej chwale i osobistego poklasku" otworzył z panią Burmistrz ten sam Posterunek Policji !!!. Co to ma być?, - to jak w powiedzonku pisu " czarne to białe, białe to czarne", to jest ta chwała i zaszczyty czterech rządów pis w Naszej Szlichtyngowej......?????? Żenada ! Pani Jolu wracaj na Naszego Burmistrza i zrób z tym wszystkim porządek !!!!!!

avatar
~Do mieszkańca.
07.10.2018 13:19

Wymień to wiele.

avatar
~jola
07.10.2018 19:58

Szanowni forumowiczowie, Pani Jola nie występuje przeciwko PiS a tylko startuje na burmistrza, który obecnie jest z tej formacji. Tylko ta osoba nie może dłużej sprawowac tej funkcji, gdyż przez 4 lata zdążyła podzielić i skłócić całe nasze społeczeństwo nie wykonując nic z obietnic jakie składała 4 lata temu. Nie pozyskała żadnych środków unijnych a oddana ostatnio muszla koncertowa wybudowana za ok. 400 tys zł jest przykładem złego myślenia i niegospodarności. Zastanawiający jest fakt, że inwestycja ta została oddana bez żadnego aplauzu i rozgłosu medialnego jak inne. Czyżby wyszło coś nie tak? Ostatnio klakierzy urzędującej burmistrz próbują straszyć mieszkańców na wypadek gdyby wygrała Pani Jola jakimiś niedorzecznościami związanymi z przedsiębiorcą z poza naszej gminy. Są to zwykłe pomówienia, które mogą być w sądzie. Tak więc P. Jolu nie słuchaj plotek tylko rób swoje, może doczekamy sie normalności a emerytka niech idzie na emeryturę!

avatar
~Anty PiS po
08.10.2018 17:36

Pani Jola burmistrz ?To tak jakby wybrać pana burmistrza z poprzedniej kadencji...

avatar
~do Anty PiS po
09.10.2018 19:14

i bardzo dobrze !

avatar
~Anty PiS po
11.10.2018 20:34

Dobrze?a co dobrego było za rządów poprzedniego burmistrza?Bo nie przypominam sobie ?Nie obstaje za nikim,ale myślę że ci co najwięcej psiocza na obecną burmistrz to ci co mieli największe korzysci z rządów poprzedniego rzadzacego w Szlichtyngowie .Także niech wygra lepszy i powodzenia dla kandydatek.

avatar
~Konkretne pytanie, liczę na konkretną odpowiedź.
16.10.2018 15:28

Proszę mi tylko powiedzieć, cóż takiego dokonała pani Wielgus jako wieloletnia pracownica referatu organizacyjnego w gminie (oprócz Dnia Szlichtyngowy, który zresztą od zawsze był dnem). Co zrobiła na rzecz wsi i gminy, jako mieszkanka chcąca startować w wyborach, skoro mieni się społecznikiem. Nie jestem zwolenniczką PiS ale w wyborach wesprę panią Rahnefeld. A do adwersarzy jeszcze raz kieruję pytanie o podanie kilku inicjatyw zrealizowanych przez samą panią Wielgus. Chętnie zmienię zdanie, jeżeli przytoczycie państwo konkretne argumenty.

avatar
~mieszkanka
16.10.2018 16:00

tyle zrobila co my wszyscy bo tyle mogla ,ale obecna pani burmistrz jako wlodarz mogla duzo zrobic ,a co zrobila ? nabrala pozyczek ? prosze wymienic co zrobila?

avatar
~??
16.10.2018 16:53

Za chwilę mnie zasypiecie tą mnogością działań pani Joli :) Miejscie litość, bo nie udźwignę :) A tak poważnie, co to znaczy, że zrobiła tyle, co my wszyscy? Co to za tłumaczenie? Przecież nie trzeba siedzieć w gminie, żeby coś dla gminy robić. Od tego są organizacje pozarządowe, można być radnym, można działać nawet całkiem nieformalnie. Więc czekam. Co w ostatnich latach dla gminy zrobiła pani Jola? Śmiało, nie krępujcie się.

avatar
~ Drzewce
16.10.2018 16:09

pani Wielgus nie mogla ale pani burmistrz mogla zablokowac inwestycje smierdzacej SWINIARNI ,niech juz lepiej idzie na ta emeryture.

avatar
~Jak kamień w wodę
18.10.2018 11:24

Wystarczyło zadać pytanie "co zrobiła przez ostatnie lata pani Jola" i ... cisza.

avatar
~do jak kamień w wode
18.10.2018 12:56

a co mogła zrobić skoro obecna (miejmy nadzieje, że już niedługo) pani burmistrz zwolniła panią jolę w wigilię

avatar
~bystry
16.10.2018 21:49

Szkoda słów Tylko Jolanta WIELGUS Zna gmine od podszewki Potrafi słuchać ludzi Ja głosuję na Jolantę Wielgus

avatar
~bystry
16.10.2018 21:55

Nie ma to jak wstawić kogoś z zewnątrz w nowa społeczność Tak było wcześniej kompletnie brak znajomości lokalnych problemów Pani Jolanta Wielgus zna gminę lepiej niż kto kolwiek będę na nią głosował Nie polityka i skłócanie ludzi , tylko budowaniem i łączeniem dochodzi się do celu

avatar
~bystry
16.10.2018 22:00

Tylko ktoś miejscowy wie co jest najpilniejsze do zrobienia p. J. Wielgus burmistrzem

avatar
~bystry
16.10.2018 22:04

Nie polityka- bo wszyscy będą skłóceni Trzeba głosować za dobrym gospodarzem Idźmy do wyborów Nie badźmy bezczynni z kłębkiem pretensji później Niech mniejszość nie decyduje o losach większości Trzeba głosować Ja zagłosuje na Jolante Wielgus

avatar
~marek
16.10.2018 22:51

NIE ZMARNUJ SWOJEGO JEDYNEGO GŁOSU ŻEBYS PÓŻNIEJ NIE ŻAŁOWAŁ CZAS SKŁÓCENIA MINĄŁ CZAS ŁĄCZYC i BUDOWAĆ SZKODA CZASU NA SRZECZKI

avatar
~do jak kamień w wodę
18.10.2018 12:52

A co niby miała zrobić nie mając władzy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl