TworzymyGłos Regionu

Jolanta Denesiuk wnioskuje o remonty chodników i drogi w Osowej Sieni

Czwartek, 10 stycznia 2019 o 10:24, aktualizacja Niedziela, 13 stycznia 2019 o 20:23, autor: 37 2015
Jolanta Denesiuk wnioskuje o remonty chodników i drogi w Osowej Sieni

Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Jolanta Denesiuk interpelowała na grudniowej sesji w sprawie drogi powiatowej i chodników w Osowej Sieni. Potrzebny jest remont, szczególnie od fermy HZZ Osowa Sień do granicy terenu zabudowanego w kierunku Nowej Wsi. Zdaniem radnej potrzebny jest również remont chodnika w kierunku Zbarzewa.

- Droga powiatowa przebiegająca przez Osową Sień, jej nawierzchnia oraz ciągi piesze wymagają niezbędnego remontu, to jest wykonania nowej nawierzchni asfaltowej oraz wykonania nowych nawierzchni chodników – czytamy w interpelacji.

Niezbędny wydaje się również remont chodnika w ciągu drogi powiatowej w kierunku Zbarzewa.

- W celu poprawy bezpieczeństwa dzieci, uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, zasadne byłoby wykonanie nowej nawierzchni chodnika w ciągu drogi powiatowej oraz zamontowanie barierek ochronnych na wysokości budynku szkoły.

W odpowiedzi na wnioski przewodniczącej, starosta Andrzej Bielawski poinformował, że powiat przystąpi do rozmów z gminą Wschowa na temat ewentualnego udziału gminy w kosztach tych inwestycji. Rozmowy zostaną podjęte, kiedy powiat oszacuje koszty prac i sposób ich wykonania.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (37)

avatar
~To ja :)
10.01.2019 11:43

Także o zrobienie ścieżki rowerowej z osowej sieni do wschowy

avatar
~Marzen
10.01.2019 19:07

No w końcu komuś też zależy na ścieżce rowerowej z osowej sieni do wschowy. Tylko jestem ciekawa czy funduszy starczy !! Bo to odcinek drogi aż 4 km. ???

avatar
~Stanislaw k
11.01.2019 08:48

Jak pamietam byl Zukowski burmistrzem to zbierali podpisy na budowe chodnika z os.sieni do wschowy i co nic tyle to juz lat

avatar
~mieszkaniec
10.01.2019 12:37

Może najpierw budowa obiecanego przed wyborami chodnika w Kowalewie

avatar
~Trawel
10.01.2019 13:30

Na dokończenie czeka jeszcze rozpoczęta inwestycja na Nowych ogrodach. Od końca parku wolsztyńskiego do Buczyny mieli położyć nową nawierzchnie i wybudować chodnik wzdłuż Nowych ogrodów. Prowadzone prace kanalizacyjne spowodowały zniszczenie starej nawierzchni i po to inwestycja była podzielona na dwa etapy, żeby po skończonych pracach kanalizacyjnych dokończyć drugi etap budowy drogi. Teraz słyszę, że inwestycja ta ma być odwołana gdyż nowy burmistrz stwierdził iż nie ma na to środków. Widocznie priorytetem były podwyżki dla siebie. Jeżeli droga ta nie zostanie skończona według założonego planu, zrobię absolutnie wszystko żeby rozpisać referendum na odwołanie nowego burmistrza, który większość czasu i tak przesiaduje we Wrocławiu. Ten człowiek to jest porażka dla Wschowy. Jak nie zacznie w końcu dbać o dobro tego miasta i przyjmować mieszkańców osobiście w urzędzie jak obiecywał, referendum ma murowane. Pozdrawiam Wschowian

avatar
~Ewelina
10.01.2019 13:43

A droga od HZZ w stronę Wicentowa to kiedy będzie zrobiona bo tu są same dziury i nie ma wcale chodnika a też mieszkają tu dzieci co chodzą do szkoły!!!!?????

avatar
~Do trawel
10.01.2019 14:21

Wroclawianin pokazal nam ...swoje Ja. Burmistrzem mial być Strażak lub Giezek..Antkowiak ucieka od.problemów .Czy liczy sie tylko u niego kasa ? .Prawie 10 tys zl Co miesiąc .Gdzie obiecane TaXi Senior panie Antkowiak!!!!

avatar
~Re: do Trawel
10.01.2019 16:07

Uprzedzałem mieszkańców przed wyborami , że wybieracie celebryte , speca od PR-u , że się nabraliście na proste sztuczki. Tak bardzo Wschowianie chcieli nowej twarzy no to ją mają... We Wschowie nie będzie żadnej diametralnej zmiany , a jedynie c.d powolnej agonii tego miasta.

avatar
~Trawel
10.01.2019 16:34

Ani ja ani z tego co się orientuje, Nowe ogrody, nie głosowały na pana Antkowiaka. Przynajmniej nie większa część mieszkańców.

avatar
~Piw-Paw
10.01.2019 14:28

Pani Radna J. Denesiuk z tym projektem wyskoczyła jak Filip z konopi ...!, jak to nasze babcie z Osowej Sieni powiadały - ni z gruszki ni z pietruszki, od tak sobie aby zaistnieć po temacie - równie podobnym - jej koleżanki dot. boiska, itd.. Pytanie: - czy ten wyścig na programy to już będzie ich stałe zajęcie w obecnej Radzie....???, może to nie wygląda fachowo, ale jest na pewno zabawnie.....!

avatar
~mina
10.01.2019 14:59

Czyli uważasz,że chodniki,droga i boisko są super.To nie jest ''wyścig na programy'' to jest obowiązek radnych poruszanie tych tematów.A zabawnie a raczej strasznie jest jak się czyta to co piszesz.Całkowity brak pojęcia o tym o czym piszesz.

avatar
~Robinson
10.01.2019 16:05

Jakieś 15 late temu w Osowej Sieni zrobiono chodniki - efekt ? Ludzie i tak chodzili po drodze...Pamiętam to dokładnie bo trąbiliśmy na nich ... Po co to komu ? Ścieżka rowerowa to już lepszy pomysł.

avatar
~Pik
10.01.2019 18:24

Lepiej iść ulicą niż nogi sobie połamać na chodniku!

avatar
~aaa
11.01.2019 10:41

ale jaką część ich zrobiono? dosłownie kawałek + do tego robiono to na szybko przed dożynkami i zaczęły się bardzo szybko rozwalać, bezpieczniej było przejść ulicą. Proszę zauważyć jakie natężenie ruchu jest teraz w Osowej Sieni - prawdziwy dramat. Jest wielki strach żeby puścić dziecko z drugiego końca wioski (od strony Nowych Ogrodów) gdzie chodnika nie ma a tir za tirem tam jeździ- pobocza brak (rozwalone przez zjazdy tirów)

avatar
~Xks
10.01.2019 17:02

Pani radna zamiast zapelowac o chodnik w tylewicach skąd pochodzi to lepiej dbać o Osową sień przecież w tylewicach chodnik jest nie potrzebny droga koło pani radnej jest też dziurawa ale ona chyba tego nie widzi

avatar
~Do-Xks
10.01.2019 18:53

Czegoś tu nie rozumiem w Twoim tekście, jeśli się nie mylę to Radna pochodzi, ale z Osowej Sieni gdzie mieszka jej większa część rodziny oraz rodzina naszego obecnego Burmistrza......?, czy się mylę...?. To by się zgadzało w czyim interesie i w jakim celu zrodził się jest ten pomysł ..?. Jak widać przez ostatnie lata kadencji Radnej DZIURY w Tylewicach jej nie przeszkadzały i jak widać w dalszym ciągu nie przeszkadzają - coś w tym jest, albo i nie ...?. A co z drogą rowerową Wschowa - Lgiń?.

avatar
~Mariusz
15.01.2019 11:23

To Twoim zdaniem już teraz w Osowej Sieni nie będzie można żadnej inwestycji przeprowadzić? Najlepiej teraz wioskę zabić dachami i nic nie robić. Przeraża mnie Twoje myślenie. Pozdrawiam

avatar
~Adaś
10.01.2019 21:34

Tak repetować i "rypać" krytyką się ciągle nie da, ...... ja wmawiam sobie, że Jolka ma silną dłoń i może ściśnie co niektórych za "krtań" pod rygorem utraty pracy i nakaże, zleci, poprosi lub przyobieca - forma dowolna - aby zrobić coś więcej co nakazuje stosunek pracy . A może to właśnie jest teraz, czas nowego etapu, punktu zwrotnego dla gminy i miasta Wschowa ? Czy żyję nadzieją, czy się oszukuję hmmm ..... trudno o pełną deklarację, historia nauczyła, że rządzący na różnych szczeblach władzy dali nam wiele dowodów na to, że nic dla nich nie znaczymy, że suweren jest bagatelizowany od kamasza po beret . Ale w końcu kiedy jak nie na początku, po kolejnym cyklu wyborczym, przychodzi moment refleksji, namysłu i niepewności (ryzyka) ..... a może to są Ci właściwi ? Znam p. Denesiuk od dawna (jesteśmy kumplami), znam jej drogę prywatnego sukcesu jako przedsiębiorcy i na tej podstawie uważam, że ma potencjał, jest w etapie życia o jeszcze sporych możliwościach, zawsze była operatywna więc mam prawo wierzyć i przypuszczać, że uruchomi i na tym polu swojego działania te najlepsze cechy do racjonalnej pracy. Początki są trudne, materia władzy wymaga sporego doświadczenia ale też i my musimy zachować się przyzwoicie. Nie można już w trzecim miesiącu bezgrzesznie wypominać i stawiać sprawy na ostrzu tępej żyletki Pani/ie "Trawel" , instytucja odwoławcza (referendum) to porażka demokracji, to upadek na "pysk" przyzwoitości i etyki. Nowa władza musi najpierw okrzepnąć, utwierdzić się w stanie posiadania dobra po odeszłych i dopiero po czasie zacząć rytmicznie uderzać w struny gospodarczej inżynierii . Duży haust...... zapomnij, proszę nie przecenia i nie obiecywać sobie od razu tłustych "pączków" . Wschowa jest w posiadaniu bardzo biednego budżetu, środki pieniężne wystarczą nam przeżyć a resztę zależy jak "Bóg da ". To nie daje zbytnio optymizmu ale premier w "STODOLE" "złote kosze nosił", czyli jak będzie ...... ja pracować i płacić duże podatki będę ? Adaś

avatar
~wojciech
10.01.2019 21:36

Ten projekt przejdzie, trzeba się odwdzięczyć za przejście jolanty na stronę pis. Tak właśnie wygląda kupczenie stanowiskami w wykonaniu dojnej zmiany. Za ich polityczne gierki zapłacą jak zawsze podatnicy. Na chodnik w Kowalewie też się znajdzie kasa zadba o to radna sejmiku Małgorzata G-K. Już się boję jakie padną obietnice w tym roku ....

avatar
~Dino
11.01.2019 08:40

Szkoda, że nie pomyślała o Tylewicach!

avatar
~Mieszkanka
11.01.2019 09:22

A kto z radnych pomyśli o wybudowaniu chodników i zrobieniu dróg na osiedlu Przylesie? Zapraszam redakcję zw i radnych na spacer po naszych "uliczkach" szczególnie odnogach ulicy Czereśniowej w górę. My też mamy dzieci, które chodzą do szkoły, dorośli chodzą do pracy. A tak na marginesie. Na Czereśniowej (zanim dojdzie się do chodnika) strach z wózkiem iść tak szybko samochody jeżdzą, najgorsze jest to, że w większości to są mieszkańcy. A jaki jest bałagan na tych bocznych uliczkach, czy nie ma już odpowiednich służb w tym mieście, żeby lokalni "biznesmeni" posprzątali swoje śmieci odpadki? To, że mieszkamy na peryferiach, to nie znaczy że można o nas zapomnieć. Też płacimy podatki. Widać pieniędzy w budżecie jest pod dostatkiem, bo na naszym osiedlu pieniądze są do wzięcia od ręki, wystarczy tylko tu przyjechać i zobaczyć. Polecam służbom, jeżeli im się chce boczne uliczki osiedla, od zjechania z asfaltu Czereśniowej do wjechania na pseudo asfalt w górę i popatrzeć, gdzie leżą i stoją śmieci, sprzęty, gruz. To chyba najbardziej zaniedbane uliczki, nie wiem jak tym ludziom nie jest wstyd wyrzucać swoje śmieci i odpady na kogoś działki. Pytam poważnie, czy ktoś wreszcie zainteresuje się tym tematem? Czy zapanuje tu jakiś względny spokój i porządek? Czy ktoś z odpowiednich służb nauczy tych ludzi dbania o ład i porządek i poszanowania cudzej własności? Czy wyobrażacie sobie, że każdy z nas tak robi? Wtedy chyba utonęlibyśmy we własnych śmieciach. Tyle ludzi tu chodzi na spacery, jeździ rowerami, chodzi z kijkami. Wstyd dla mieszkańców, ale jak się zwróci uwagę jednemu czy drugiemu żeby posprzątali to się obrażają i odgadują na całe osiedle. Dlatego proszę przyjechać, zobaczyć i zrobić z tym porządek.

avatar
~Andrzej
11.01.2019 11:01

Przede wszystkim nowa droga Osowa sien do Wschowy i ścieżka rowerowa, bo droga do osowej jest jakaś porażka, drzewa dziury na poboczu... Nowa drogę z osowej w kierunku wicentowa i chodniki

avatar
~Trawel
13.01.2019 23:07

Kiedyś na Nowych ogrodach zajechała straż miejska i kazali sąsiadowi sprzątnąć gruz sprzed domu. Sąsiad robił remont i gruz leżał chwilkę, mimo to straż dała mu czas dwa tygodnie na uprzątnięcie terenu. Może to z nimi trzeba porozmawiać? Pozdrawiam

avatar
~@-Adaś
11.01.2019 11:25

Takie wychwalanie się kogo ty nie znasz i co ty nie wiesz o nich to już zakrawa o kpinę - w tym temacie posłuchaj forumowicza "wojciecha" i może przejrzysz na te swoje oczy o czym ty w ogóle piszesz i co piszesz, a mianowicie : - o jakiej drodze kariery?, o jakim biznesie?...itd. Ta twoja pani i jej podobne/ni już są w Starostwie trzecią kadencję i co teraz nagle się obudziła/li, a ta Radna nagle zatęskniła za rodzinna wsią ?. Zastanów się o kim i co piszesz?. A jak już piszesz o naszych tzw. ps. biznesmenach, którzy tak ochoczo co cztery lata zabiegają o głosy wyborców, by się dorwać do "DIET" - bo jaki prawdziwy, zapracowany biznesmen ma czas na pracę dodatkową bez uszczerbku dla swojej firmy - to dla czystości twoich intencji co do twojego pisania wypadało, by się przejrzeć ich "OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE", które składają i są do publicznego wglądu...... wówczas zobaczysz dla czego tak ochoczo rwą się na te stołki ?. Panie Adasiu.......

avatar
~do Adasia
11.01.2019 13:51

Pofatyguj się i sprawdź w powiecie ile razy nieobecna była na sesjach w ubiegłej kadencji, może będziesz pisał bardziej do rzeczy? może mniej poetyckim językiem?

avatar
~Mieszkaniec
11.01.2019 18:24

A może by tak droga w Dębowej Łęce na tzw. "folwark" ? Co chwilę urwane miski olejowe... O zawieszeniu już nie wspomnę...

avatar
~Xyz
12.01.2019 03:43

Tak jak pani Jola dba o te dziury w Tylewicach to nie dba nikt. Osobiście widziałam jak z mężem rozgarniała tłuczeń....

avatar
~Wyborca
12.01.2019 13:59

O drogi i chodniki w Tylewicach i przyczyny Górnej to już dawno interpelowala, i nie tylko o Tylewice ,bo często walczyła o Lgiń, Pani Jolu trzymam kciuki i do dziela

avatar
~Re: Andrzej
12.01.2019 15:07

Ale co Ty człowieku chcesz od tej drogi miedzy Wschową a Osową Sienią ? I tak jest lepsza niż niejedna dziurawa krajówka w naszym kraju. To co można zmienić to dla bezpieczeństwa zainstalować barierki, aby ktoś przypadkiem na drzewie się nie zatrzymał, bo te drzewa zaraz przy jezdni to bardzo niebezpieczna sytuacja.

avatar
~mieszkanka Lginia
12.01.2019 17:48

No proszę, Osową Sienią to Powiat się interesuje. W Lginiu o chodnik walczymy już kilka lat i bezskutecznie. W Lginiu też dzieci chodzą do szkoły po czymś co już chodnika nie przypomina .Ten "niby"chodnik był zbudowany w latach 80-tych poprzedniego stulecia.A wczasowicze? Przecież Lgiń to miejscowość wypoczynkowa, latem przewija się tu masa turystów.Dlaczego władze powiatowe tyle lat tego nie widzą? Pewnie nie chcą widzieć. Mamy radnego z Lginia w Radzie Powiatu. Dlaczego o ten chodnik nie walczy? Czy Osowa Sień jest lepsza od Lginia?

avatar
~ads
15.01.2019 12:39

a kiedy ostatnio się niby powiat interesował Osową Sienią? bez przesady, jedna z największych wiosek i nic nie można zrobić. A w Lginiu może kiepski ale jednak jest chodnik...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl