TworzymyGłos Regionu

Jakie krzesła do restauracji warto wybrać, urządzając nowoczesny lokal?

Piątek, 05 stycznia 2018 o 09:13, autor: 0 821
Jakie krzesła do restauracji warto wybrać, urządzając nowoczesny lokal?

W ostatnich kilku latach sporym powodzeniem zaczęły cieszyć się weekendowe wyjścia do barów i restauracji. Polacy, dzięki modzie na gotowanie i z racji popularności telewizyjnych programów kulinarnych, zaczęli bardziej otwierać się na nowe smaki. Jak grzyby po deszczu na deptakach największych polskich miast wyrastają modne lofty, bistra i puby. W jaki sposób urządzić nowoczesny lokal gastronomiczny, który swoim wyglądem będzie zachęcać gości do wstąpienia na małe co nieco?

Minimalizm jest w cenie

W ostatnich latach restauratorzy zaczęli większą wagę przykładać do wystroju wnętrza swoich lokali. Zamiast ciężkich, brązowych, tapicerowanych krzeseł w restauracjach zaczęły pojawiać się lekkie w swej formie hokery, najlepiej te z oparciem. Tego typu wysokie krzesła – gięte lub wykonane w tradycyjnym stylu – świetnie sprawdzają się w przypadku miejsc takich jak bistra, w których goście mogą na chwilę przysiąść i posilić się przed wejściem do klubu. Hokery świetnie wpisują się w bistra i bary urządzone w stylu industrialnym, ale też minimalistycznym. Warto pamiętać, że do tak wysokich krzeseł muszą być dobrane blaty i stoliki o odpowiedniej wysokości zapewniające wygodę podczas spożywania posiłku czy raczenia się drinkami.

Hokery to jednak nie wszystko. Wśród modnych mebli barowych nie można pominąć wygodnych sof barowych, które dają idealną przestrzeń do spędzania czasu w większym przyjacielskim gronie. Szczególnie dobrze sprawdzają się dwie kanapy ustawione na kształt litery „L” lub narożniki pozwalające siedzieć do rozmówcy pod odpowiednim kątem.


Jakie meble warto wybrać do eleganckiej restauracji?

Wśród mebli, które sprawdzą się w elegantszych miejscach, warto wymienić zestawy drewnianych krzeseł i prostokątnych stolików. To klasyka, jeśli chodzi o meble do restauracji, do której zazwyczaj chodzi się w parze. W ostatnim czasie szczególnym powodzeniem cieszą się krzesła utrzymane w kolorystyce modnego chromu lub bieli, które nawiązują do stylu nowoczesnego. Równie ładnie sprawdzają się krzesła w stylu skandynawskim, które mogą dopełnić wnętrze kawiarni. Jasne meble pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń i nie przytłaczają tak jak ich ciemne odpowiedniki.

Warto pamiętać, że wystrój lokali gastronomicznych budują nie tylko meble, ale także kolor i okładzina ścian, sposób udekorowania baru, obrusy, zastawa i dodatki. Warto trzymać się jednego, na początku założonego, stylu. Całość powinna prezentować się wówczas spójnie i estetycznie.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 283
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20188 1481

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl