Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu? Młodzież ze Szlichtyngowej już to wie

Piątek, 11 sierpnia 2017 o 14:00, aktualizacja Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 o 13:44, autor: 0 1022
Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu? Młodzież ze Szlichtyngowej już to wie

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange, bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Wczoraj uczniowie ze Szlichtyngowej, podczas spotkania z Trenerami Orange, zobaczyli jakie ćwiczenia sprawdzają się we wspólnych aktywnościach z rodzicami.

Na boisku w Szlichtyngowej odbyły się zajęcia w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję. 

Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. W treningu wzięły udział dzieci z Grupa Virtus ze Szlichtyngowej. Jak powiedziała trener klubu Radosław Wasilewski –  Wczorajszy trening uważam za bardzo udany. Poznaliśmy sporo nowych aktywności i zabaw ruchowych, które na pewno w przyszłości będziemy wykorzystywać podczas zajęć. Myślę, że uczniowie pokażą je rodzicom, bo sport jest doskonałą opcją na wspólne spędzanie czasu.

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

Trening w Szlichtyngowej, uczący aktywności, które można wykonywać wspólnie z rodzicami, był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski, w tym Grupa Virtus, biorących udział w programie ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

(KO)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl