Jak zidentyfikować nieuczciwego mechanika samochodowego

Piątek, 06 lipca 2018 o 10:19, aktualizacja Piątek, 06 lipca 2018 o 10:21, autor: 2 289
Jak zidentyfikować nieuczciwego mechanika samochodowego

Zabranie samochodu do nowego warsztatu to ćwiczenie zaufania. Niestety, nie wszyscy mechanicy samochodowi są tak uczciwi, jak być powinni

Zabranie samochodu do nowego warsztatu to ćwiczenie zaufania. Niestety, nie wszyscy mechanicy samochodowi są tak uczciwi, jak być powinni. Wszyscy znamy stereotyp: przesiąknięte smarem kombinezony, usta wypełnione tytoniem, czapeczka zalana olejem (założona przodem do tyłu), brudne dłonie. Znalezienie dobrego mechanika samochodowego może być wyczerpującym zadaniem.

Aby pomóc ci zidentyfikować godnych zaufania mechaników, przygotowaliśmy listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kiedy zabierasz samochód do naprawy. Jeśli twój mechanik zdaje się wpisywać w któryś ze scenariuszy, warto poszukać innego.

1. Uważaj na zastraszanie. Kiedy mechanik mówi coś w stylu "Nie pojechałbym tym samochodem dalej ani kilometra" lub stosuje inne taktyki przestraszenia, aby zniechęcić cię do opuszczenia warsztatu wraz z samochodem, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest właśnie to zrobić. W końcu samochód cię tam zabrał; prawdopodobnie da radę dojechać do innego warsztatu.

2. Poszukaj certyfikatów. Pieczęcie certyfikacji różnych grup przemysłu motoryzacyjnego powinny być eksponowane w renomowanych warsztatach. Pieczęcie te wzbudzają zaufanie i mówią, że właściciel firmy poważnie podchodzi do swojej reputacji. Jeśli nie widzisz takich certyfikatów, zapytaj dlaczego.

3. Zadawaj dużo pytań. Zapytaj, jak długo pracują. Zapytaj o alternatywne rekomendacje. Zapytaj o sprzęt. Powinno się unikać każdego mechanika, który mówi "Nie potrzebuję wyszukanego sprzętu". Śmiało: pytaj, pytaj i pytaj. Renomowany mechanik będzie miał odpowiedzi na wszystko.

4. Miej to na piśmie. Nigdy nie podpisuj pustego formularza upoważnienia do pracy. Zawsze otrzymuj pisemne oszacowanie, zanim mechanik rozpocznie pracę. I nie zapomnij zapytać o gwarancję! Każdy porządny mechanik powinien gwarantować swoją pracę.

5. Poproś o swoje stare części z powrotem. Wydaje się to niepoważne, ale odzyskanie starych części zapewni, że rzeczywiście zostały one wymienione i wymagały wymiany.

6. Nie przyjmuj ‘nie’ za odpowiedź. Nie, lampka kontrolna silnika nie powinna być włączona przez cały czas. I nie jest to "prawdopodobnie jakaś obluzowana część’. Każdy mechanik, który bagatelizuje taki wskaźnik, nie jest godny zaufania. Jeśli lampka kontrolna silnika jest włączona, jest ku temu powód. I powinieneś dowiedzieć się, co to jest.

7. Skontaktuj się z dealerem! Czasami wadliwa część zostanie objęta gwarancją lub wycofaniem i może być naprawiona przez dealera za darmo. Przeprowadź rekonesans, zanim oddasz auto do mechanika.

8. Odrób swoją pracę domową. Rozejrzyj się po okolicy w celu poznania innych mechaników. Uzyskaj drugą opinię. Wygoogluj to. Trochę należytej staranności pomoże ci zachować bezpieczeństwo, twój samochód w super stanie, a podejrzanych mechaników trzymać z daleka.

Jeśli chcesz mieć pewność, że oddajesz samochód do godnego zaufania, rzetelnego i kompetentnego mechanika, odwiedź Skoda Centrum Poznań. Autoryzowany serwis zajmie się nie tylko Skodą, ale również innymi modelami samochodów. Skoda Centrum Poznań to gwarancja jakości. Odwiedź stronę internetową www.skoda.centrumpoznan.pl i poznaj szczegóły oferty.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (2)

avatar
~Kotwicki Jan
09.07.2018 09:09

A co powiecie o oddaniu swego dziecka szkole, która nie tylko nie przygotuje młodego człowieka do życia w kraju rozdzieranym przez trzy stronnictwa - pruskie, ruskie i żydowsko-amerykańskie ale jeszcze nafaszeruje mózg lewacko-liberalną ideologią? W szkole gdzie panuje propaganda sukcesu, nauczyciel historii ucieka z miasta przed Leszkiem Żebrowskim, inny znowu "bombarduje" / słowo użyte przez ucznia/ Gazetą Wyborczą ani wykształcenia ani wychowania nie będzie. Zaraz pewnie zacznie się atak jaki to ja głupi jestem, powinienem dawno zdechnąć i w ogóle te sprawy zostawić "starszym i mądrzejszym". Jeżeli już to wolałbym usłyszeć to od konkretnych osób i publicznie.

avatar
~kierowca do ~Kotwicki Jan
10.07.2018 20:26

"Jak zidentyfikować nieuczciwego mechanika samochodowego". Panie ~Kotwicki Jan. Taki jest temat artykułu. Chodzi o to, jak uniknąć "mechaników oszustów". A Pan pisze bzdety, które, nie mają nic wspólnego z tematem. Jaki związek mają mechanicy samochodowi ze stronnictwami -" prusko, rusko i żydowsko-amerykańskimi". Myślę że musisz koniecznie udać się do odpowiedniego specjalisty. Domyślasz się do jakiego? Jesteś zaślepiony jakąś ideologią i ciągle bazgrzesz "chore" komentarze. Idź chłopie na spacer, podziwiaj przyrodę, zrób porządek wokół swojego domostwa. Odpuść sobie chłopie, wyluzuj. Jedź na ryby alb o na grzyby. Przeczytaj spokojnie tekst, który napisałeś. Nie na temat,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaW Sławie budują nowe mieszkania
20.07.20180 176
Koniec mówienia o inwestycji w budowę nowych mieszkań, właśnie rozpoczął się czas realizacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie rozpoczął budowę bloku mieszkalno-usł...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl