TworzymyGłos Regionu

Jak wysłać paczkę kurierem bez wychodzenia z domu?

Wtorek, 25 czerwca 2019 o 12:18, autor: 0 227
Jak wysłać paczkę kurierem bez wychodzenia z domu?

Wysyłanie paczek nigdy nie było tak proste jak obecnie. Naszej przesyłki nie musimy już pakować, obwiązywać sznurkiem i nieść na pocztę. Wystarczy kilka minut i nasza paczka wyruszy w drogę!

Jak wynika z danych firmy konsultingowej PricewaterhouseCoopers, w ubiegłym roku Polacy wysłali prawie 650 milionów paczek. Wędrowały one nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami. Obroty firm kurierskich w roku 2018 sięgnęły ok. 6,5 mld zł, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do roku 2017. Rosnąca z roku na rok liczba przesyłek powierzanych firmom kurierskim to efekt coraz większego zaufania, jakim je darzymy. Już co drugi Polak uważa korzystanie z ich usług za łatwe i bezpieczne.

Paczka za paczką

Liczba firm kurierskich w Polsce rośnie z roku na rok, podobnie zwiększają się obroty na rynku przesyłek. Inaczej niż jeszcze kilka lat temu wygląda praca samych firm kurierskich. Przede wszystkim skróceniu uległ czas potrzebny na dostarczenie przesyłki. Paczka, która ma dotrzeć z Polski na przykład na Wyspy Brytyjskie, nadana w firmie kurierskiej InPost potrzebuje na to 2–3 dni, podczas gdy jeszcze niedawno tradycyjna poczta potrzebowała na to tydzień lub dłużej. Na dodatek wysyłający nie traci kontroli nad swoją przesyłką w chwili powierzenia jej kurierowi. Nowoczesna firma spedycyjna udostępnia bowiem swoim klientom narzędzia internetowe, dzięki którym mogą oni 24 godziny na dobę śledzić drogę, jaką pokonuje ich paczka. A przy tym jest to najtańszy kurier krajowy.

 Coraz łatwiej, coraz szybciej

 Jak wysłać paczkę kurierem? Bardzo łatwo! Firmy kurierskie chcą skorzystać z rosnącego zainteresowania swoimi usługami i konkurują o klientów, ułatwiając im na różne sposoby odbieranie i wysyłanie paczek. InPost oferuje doręczenia w sobotę, specjalne ubezpieczenia, a także powiadomienia (SMS-owe lub e-mailowe) o nadaniu lub doręczeniu. Aby zamówić kuriera, nie musimy już nawet dzwonić do firmy. InPost, podobnie jak inne firmy kurierskie, ma bowiem swoją stronę w Internecie. Aby z niej skorzystać, nie trzeba nawet się rejestrować i zakładać konta. Paczki można odbierać w domu czy biurze albo w jednym z kilku tysięcy paczkomatów InPost. Ich liczba rośnie z miesiąca na miesiąc. Do paczkomatów trafiają nie tylko przesyłki już opłacone, ale również te wysłane w opcji „za pobraniem”, ponieważ firma wyposażyła je w terminale płatnicze oraz opcję bezgotówkowych, szybkich przelewów.

Bez wychodzenia z domu

Największym ułatwieniem dla nas jako klientów jest to, że aby wysłać paczkę kurierem, nie musimy już wychodzić z domu. To kurier przyjedzie po przesyłkę do nas do domu. Samo zamówienie złożymy zaś w ciągu kilku minut za pomocą internetowego strony internetowej InPost. Wystarczy wpisać do panelu, jaką nasza przesyłka będzie mieć długość, szerokość, wysokość i masę. Deklarujemy też, ile paczek chcemy wysłać oraz czy chcemy dokonać zamówienia jako zalogowany użytkownik, czy też jako osoba niezarejestrowana na portalu. Wybieramy również sposób płatności – to wszystko również możliwe jest bez logowania. Warto jednak przemyśleć rejestrację, ponieważ wiąże się ona z rozmaitymi możliwościami, na przykład rabatami za wysyłkę paczek. 

 

Przesyłki podróżują coraz szybciej. W związku z tym firmy kurierskie starają się dostosować swoje usługi do oczekiwań klientów i ich potrzeb. Warto z tego korzystać.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl