TworzymyGłos Regionu

Jak wybrać idealne fotele do biura?

Piątek, 08 stycznia 2021 o 12:00, aktualizacja Piątek, 08 stycznia 2021 o 13:27, autor: 0 403
Jak wybrać idealne fotele do biura?

Urządzanie biura należy dokładnie przemyśleć. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasi pracownicy będą przez cały czas wydajni i bardziej zadowoleni ze swojej pracy. Jednym z najważniejszych sprzętów w biurze jest odpowiedni fotel. To właśnie na nim pracownicy spędzą wiele czasu. Niektórzy zapominają, że źle dobrany fotel może bardzo negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dlatego musi on spełniać kilka cech, które sprawią, że pracownicy będą z niego zadowoleni. Jak więc wybrać idealny fotel biurowy?

Dostosuj go do stanowiska pracownika

Nie mamy w tym momencie na myśli wyglądu mebli, ale warto pamiętać, że ono również ma znaczenie. Ważniejszy jest jednak fakt, że rzadko można trafić na fotel biurowy, który będzie uniwersalny. Z reguły lepiej wcześniej określić, w jaki sposób dany użytkownik będzie wykonywał swoją pracę. W tej sytuacji wybór odpowiedniego fotela stanie się o wiele łatwiejszy. Przygotowaliśmy więc najpopularniejsze sposoby pracy biurowej oraz informację, jaki rodzaj krzesła będzie do nich pasował:

  • praca przy komputerze lub analiza dokumentów - fotel powinien posiadać podłokietniki i siedzisko;
  • długie i częste rozmowy telefoniczne - najlepiej wybrać sprzęt wyposażony w zagłówek oraz z możliwością regulowania oparcia;
  • prace wymagające częstej zmiany pozycji - należy zwrócić szczególną uwagę na wygląd oparcia i siedziska fotela;
  • praca na różnych poziomach, np. na recepcji - istotna jest wysoka jakość oparcia, zagłówka i podłokietników.

Czy wygląd fotela biurowego jest istotny?

Wiele osób może mieć dylemat, czy wygląd fotela biurowego jest istotny. Zdania są podzielone! Są osoby, które uważają, że jest on nieistotny. Dla innych może to być niezwykle istotna kwestia, więc poświęcają jej wiele uwagi.To w końcu, jak jest z tym wyglądem. Przy wyborze fotela biurowego warto skupić się na estetyce, ale nie powinna to być cecha decydująca. W końcu jego odpowiedni design świetnie wpływa na wizerunek firmy, a także samopoczucie pracownika. Fotele biurowe w Warszawie można kupić w wielu wersjach, więc każdy bez problemu znajdzie taki, który świetnie wpisze się w klimat jego firmy. Warto też pamiętać, że dobry design może iść w parze z doskonałą jakością oraz ergonomią. Dlatego nie będzie trudno znaleźć model, który spełnia wszystkie najważniejsze cechy.

Które cechy fotela biurowego są najważniejsze?

Pozostaje więc pytanie, które cechy fotela biurowe są najważniejsze. Warto zwrócić uwagę na wysokość, która powinna być regulowana, aby dostosować ją do potrzeb różnych pracowników. Kolejną istotną kwestią są podłokietniki, a dobieramy je do rodzaju pracy wykonywanej przez podwładnego. Natomiast oparcie powinno mieć kształt profilowany do kształtu kręgosłupa, najlepiej z ruchomym podparciem kręgosłupa. Siedzisko musi być miękkie, ale nie warto wybierać zbyt głębokiego, ponieważ może to negatywnie wpływać na użytkownika. Warto też wybierać model z wentylacją - nawet niewielkie otwory mogą zwiększyć komfort pracy oraz trwałość fotela.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl