TworzymyGłos Regionu

Jak wybrać gabinet rehabilitacyjny?

Sobota, 04 sierpnia 2018 o 23:12, autor: 0 283
Jak wybrać gabinet rehabilitacyjny?

Rehabilitacja to niezwykle istotny element terapii i dochodzenia do pełni formy po różnego rodzaju urazach. Wiedzą o tym zarówno zwodowi sportowcy, osoby trenujące amatorsko, ale także wszyscy ci, którzy leczą skutki złamań, urazów ortopedycznych, neurologicznych i innych. Z usług rehabilitantów korzystamy z różnych powodów, często powierzając im to, co mamy najcenniejszego – nasze zdrowie. Zobacz, jak wybrać gabinet rehabilitacyjny i na co zwracać szczególną uwagę.

Oferta gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych jest obecnie niezwykle bogata i zróżnicowana. Teoretycznie, dzięki temu, wybór odpowiedniego fizjoterapeuty, który zaopiekuje się naszymi mięśniami lub stawami, nie powinien przysparzać problemów. Jednak podobnie jak w każdej innej branży, tak i w fizjoterapii znajdziemy lepsze i gorsze usługi, sęk w tym, by umieć je odróżnić. Aby mieć pewność, że swoje kroki kierujemy do właściwego gabinetu fizjoterapii, warto dokonać selekcji, zwracając uwagę na kilka czynników.

 

Zakres świadczonych usług

 

To bodaj najważniejszy czynnik, wpływający na decyzję o wyborze fizjoterapeuty. Poszczególne gabinety często specjalizują się w określonych rodzajach terapii, lecząc np. wyłącznie urazy ortopedyczne, lub neurologiczne. Innej rehabilitacji wymaga osoba dochodząca do pełni formy po złamaniu ręki, inne są potrzeby kogoś po przebytym udarze mózgu. Jeszcze innej opieki wymagają pacjenci chorzy np. na stwardnienie zanikowe boczne. Wybierając gabinet fizjoterapii, powinniśmy upewnić się, że świadczone w nim zabiegi będą odpowiadać naszym potrzebom.

 

Kadra i personel

 

O sile każdej firmy stanowią pracujący w niej ludzie. Nie inaczej jest w gabinetach fizjoterapii, które swoją markę budują w dużej mierze dzięki profesjonalizmowi swojej kadry. Wykwalifikowani masażyści i terapeuci, umiejący „doprowadzić” nawet trudne przypadki do właściwej sprawności, zwykle cieszą się największym uznaniem. Daje to gwarancję, że nasze ciało będzie w dobrych rękach.

 

Kolejki i terminy

 

Chyba największa bolączka całej polskiej służby zdrowia. Zarówno prywatne, jak i finansowane w ramach NFZ gabinety rehabilitacyjne każą długo czekać na wolny termin. Często czas oczekiwania wynosi kilka miesięcy, dlatego warto przed wyborem rehabilitanta zorientować się, jak długo trzeba czekać na przyjęcie. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż podejrzanie krótkie kolejki w porównaniu z innymi gabinetami, mogą świadczyć o niezbyt wysokiej jakości usług. Coraz więcej gabinetów pozwala sprawdzić wolny termin i rezerwować wizytę online tak jak https://bodymove.pl/ - ceniony warszawski gabinet fizjoterapii, świadczący swoje usługi m.in. reprezentantom Polski w piłce nożnej, koszykówce czy lekkiej atletyce.

 

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl