TworzymyGłos Regionu

Jak wybrać dobry dron do filmowania?

Piątek, 03 lipca 2020 o 16:45, autor: 0 186
Jak wybrać dobry dron do filmowania?

Drony w dzisiejszych czasach stają się coraz popularniejszymi urządzeniami. Mogą być doskonałą formą rozrywki. W przypadku problemu z doborem nietypowego prezentu warto wziąć pod uwagę wspomniane wcześniej urządzenie. Oprócz tego, że sprawi każdemu wiele radości, może okazać się również przydatnym urządzeniem w wielu sytuacjach.

Czym właściwie jest dron?

Dron to małych rozmiarów urządzenie, które działa na zasadzie znanych przez wszystkich samolotów zdalnie sterowanych. Potrafią utrzymywać się w powietrzu za pomocą śmigieł, mogą zawisnąć w bezruchu. Możemy nimi sterować na dalekie odległości za pomocą specjalnego pilota lub aplikacji na telefon, wszystko za pomocą bezprzewodowego połączenia, najczęściej WiFi.

Dzięki temu, że zasilane są wytrzymałymi akumulatorkami, które możemy ładować dowolną ilość razy, dron może pokonywać dalekie trasy bez obawy, że w połowie drogi będzie konieczność zawracania. Ich ogromną zaletą są również zamontowane kamery, które umożliwiają robienie zdjęć z wysokości kilkunastu metrów.

Dodatkowo mają one również funkcje nagrywania obrazu, lub przekazywania aktualnego widoku na bieżąco. Wystarczy do tego odpowiednia aplikacja, dzięki której po krótkiej chwili będziemy mogli obserwować obraz na żywo. Nowoczesny dron zapewnia fantastyczną jakość i niezapomniane wrażenia.

Czym kierować się, podczas wyboru drona do fimowania?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że w tym przypadku cena może mieć ogromne znaczenie. Jak wiadomo najtańsze urządzenia w supermarkecie można zdobyć już za kilkadziesiąt złotych. Jest to dobra zabawka tylko dla dzieci, gdyż zarówno ich wytrzymałość jak i jakość przekazywanego obrazu pozostawia wiele do życzenia.

Elektronika ma to do siebie, że ciężko na niej oszczędzać. Logiczne jest, że płacąc mniej za produkt, otrzymamy sprzęt zdecydowanie gorszej jakości. Przy nabywaniu nowej zabawki do filmowania musimy zastanowić się, jaka kamera w nim będzie dla nas najlepsza. Świetnym rozwiązaniem może okazać się dron z kamerą 4k. Zapewnia ona doskonałą jakość obrazu zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania filmów lub obserwowania pejzażu na żywo.

Jaki dron do filmowania będzie odpowiedni?

Świetnym urządzeniem do tego typu zadań może okazać się DJI Mavic Air Fly More Combo. Oprócz tego że posiada dość wytrzymałą baterię oraz umożliwia stabilny lot, wyposażony jest również w kamerę 4k.

Zapewnia zapis w najwyższej jakości, natomiast zminimalizowanie kątowych wibracji gwarantuje krystalicznie czysty obraz. Składa się z 12-pikselowej matrycy oraz z obiektywu z otworem przysłony f/2.8. Całość jest wykonana na prawdę solidnie. DJI Mavic Air Fly More Combo spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Warto również wspomnieć o możliwości tworzenia materiałów w zwolnionym tempie, dzięki czemu będziemy mogli obserwować niektóre zjawiska z jeszcze większą dokładnością. 8 gigabajtów pamięci wewnętrznej jest zdecydowanie wystarczająca, jednak w przypadku gdy tego potrzebujemy, możemy zakupić kartę micro SDXC aby ją rozbudować.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl