TworzymyGłos Regionu

Jak urządzić pokój gościnny?

Piątek, 03 lipca 2020 o 16:40, autor: 0 178
Jak urządzić pokój gościnny?

Polacy na całym świecie słyną z gościnności. Jednak tradycja pokoju gościnnego, przeznaczonego specjalnie dla osób, które z jakiegoś powodu zostają u nas na noc, nie jest jeszcze dobrze ugruntowana w naszej kulturze. Właśnie dlatego mało kto wie dokładnie jak taki pokój urządzić. Podpowiadamy, o czym pamiętać, aby była to przestrzeń dobrze spełniająca swoje funkcje. 

Pokój gościnny - o czym trzeba pamiętać?

W przypadku pokoju gościnnego liczy się nie tylko aranżacja, ale także umiejscowienie. Jeżeli mamy taką możliwość umieśćmy go w pewnej odległości od pokoju dziennego w miejscu zacisznym i spokojnym. Dobrym rozwiązaniem jest poddasze albo piętro. Warto także zadbać o to, aby była to przestrzeń, która spokojnie pomieści dwie lub nawet trzy osoby.

Pokój dla gości powinien obfitować w bardzo przyjemny klimat. Dbajmy więc o to, aby był on regularnie wietrzony i na bieżąco sprzątany. Dobrym rozwiązaniem są świeczki zapachowe i przyjazne komfortowe dodatki. 

Kolejna kwestią, o której warto pamiętać jest to, aby wystrój pokoju był jak najbardziej neutralny. Zadbajmy o to, aby kolorystyka obfitowała w biele, beże i szarości, czyli kolory, które doskonale wpisują się w neutralne gusta. Niezwykle istotna jest dobra wentylacja wnętrza, utrzymywanie go w czystości oraz zadbanie o to, aby znajdowały się w nim elementy umilające czas. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie go w książki, gazety czy radio, które umilą gościom czas.

Pokój dla gości - jakie meble i dodatki?

Jedną z najważniejszych kwestii, o których musimy pamiętać podczas urządzania pokoju dla gości jest dobór odpowiednich mebli. Podstawą jest oczywiście łóżko. Powinno być wygodne i w miarę możliwości dwuosobowe. Warto zadbać o dobrej jakości materac oraz solidną konstrukcję ramy. Jeżeli jednak pokój gościnny, którym dysponujemy jest niewielki warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Ciekawym przykładem jest sofa włoska rozkładana. Dobrej jakości mebel tego rodzaju jest nie tylko wygodny, ale także wprowadza do pomieszczenia mnóstwo walorów estetycznych. W momencie, kiedy gościmy przyjaciół lub rodzinę, sofa włoska rozkładana szybko i sprawnie zmieni się w wygodne łóżko. Na co dzień zaś może służyć jako kanapa i miejsce do siedzenia. 

Zadbajmy także o to, aby w pokoju gościnnym znalazła się komoda, krzesło oraz niewielkie biurko. Koniecznym elementem jest także szafa, która koniecznie musi być pusta w momencie przyjazdu gości. Specjaliści radzą, aby w żadnym wypadku nie traktować pokoju gościnnego jak domowego składzika. W przypadku, kiedy goście zjawią się w naszym domu niespodziewanie, odgruzowywanie pokoju "na szybko" będzie zachowaniem w bardzo złym tonie.

Jeżeli wydzielamy przestrzeń przeznaczoną dla gości, dbajmy o to, aby jej funkcja nie była zaburzona. Nawet jeżeli pokój na co dzień nie jest użytkowany, jego dobre wyposażenie będzie prawdziwą wizytówką gospodarzy. Dobrze więc pamiętać, że jest to miejsce, które powinno być przede wszystkim czyste, wygodne i komfortowe - a w miarę możliwości także stylowe. 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl