TworzymyGłos Regionu

Jak urządzić ogród w sezonie wiosna/lato 2021?

Środa, 31 marca 2021 o 19:32, autor: 0 113
Jak urządzić ogród w sezonie wiosna/lato 2021?

Powoli żegnamy zimę, wypatrując już na horyzoncie pierwszych oznak wiosny. Cieplejsze dni oznaczają, że znowu więcej czasu będziemy spędzać na łonie natury – z reguły w swoich własnych ogrodach. Należy zatem zadbać nie tylko o uporządkowanie terenów zielonych po zimie, ale także skompletowanie umeblowania ogrodowego i aranżację przestrzeni ogrodu. Podpowiadamy, na jakie rozwiązania warto się zdecydować w nadchodzącym sezonie.

Nowoczesna altanka ogrodowa – pomysł na zagospodarowanie przestrzeni

 Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni na działce czy w ogrodzie jest nowoczesna altanka ogrodowa. Stanowi niejako podstawę aranżacji, jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu. Stworzy bowiem przestrzeń, w której można ustawić meble ogrodowe i będzie niezbędna podczas przyjęcia w plenerze. Dopełniona oświetleniem ogrodowym stworzy zaś niesamowity klimat. Dostępność rozmaitych wariantów pozwala dobrać model altany do stylu, w jakim zaaranżowany jest ogród. Altanka metalowa może się sprawdzić w romantycznym anturażu rustykalnego ogrodu. Drewniana będzie się pięknie prezentować w przestrzeni ogrodowej, urządzonej w sposób klasyczny. Zupełnie modernistyczny zamysł można natomiast zrealizować, decydując się na niecodzienne rozwiązanie i dopełniając przestrzeń altanką z betonowych płyt. Każde rozwiązanie będzie dobre, jeśli dobierzesz altankę do pozostałych elementów aranżacji ogrodu oraz zadbasz o to, by wybrany model spełniał twoje oczekiwania.

 

Umeblowanie ogrodu – na co się zdecydować?

Jeśli planujesz umeblowanie ogrodu – komplet ogrodowy to idealne rozwiązanie. Zawiera wszystko, co przyda ci się podczas przebywania w ogrodzie, a przede wszystkim poszczególne elementy zestawu będą do siebie pasować, tworząc harmonijne dopełnienie aranżacji. Warianty są bardzo różne. W zależności od twoich potrzeb – możesz się zdecydować na skomponowanie zestawu, składającego się z: krzeseł, kanapy/sofy, leżaków, puf oraz oczywiście stolika lub niższej ławy. Kwestią wyboru jest oczywiście także kolor, który można dobrać do swoich oczekiwań. Takie meble wykonuje się z różnych surowców, jak na przykład technorattan, rattan, aluminium, plastik, drewno. Od dłuższego czasu dużą popularnością są meble ogrodowe z technorattanu, który jest wytrzymały, ale także estetyczny i lekki.

 

Ogród nowoczesny czy klasyczny – co wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od osobistych preferencji. W nadchodzącym sezonie z pewnością będą królować trendy, skłaniające się w stronę naturalności. Triumfy będą święcić rozwiązania ekologiczne i zgodne z naturą. Jeżeli zatem chcesz podążyć za tymi trendami – postaw na ławki ogrodowe drewniane. Jak wiadomo – drewno jest naturalnym i cenionym od wieków surowcem. Meble takie charakteryzują się estetycznym i ponadczasowym designem, który dopasowuje się właściwie do każdej aranżacji. Ponadto w razie potrzeby można je przemalować, by całkowicie odmienić przestrzeń. W nowoczesnych ogrodach można z kolei bawić się formą i materiałami. Mile widziane są meble z metalu, technorattanu, plastiku, a nawet – jak już wspomnieliśmy – z betonu. Ważne, by meble nie zdominowały zanadto ogrodowej przestrzeni. Pierwsze skrzypce powinna bowiem grać natura – najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu jest soczysta zieleń, dopełniona barwną roślinnością. Idealnie dobrana tzw. mała architektura, umeblowanie oraz sprzęt ogrodowy powinny subtelnie wpasowywać się w otoczenie.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl