TworzymyGłos Regionu

Jak stworzyć nastrój w salonie poprzez odpowiednie wyposażenie

Wtorek, 05 grudnia 2017 o 14:09, autor: 0 723
Jak stworzyć nastrój w salonie poprzez odpowiednie wyposażenie

Kanapa, stolik, telewizor – wydawałoby się, że to standardowe wyposażenie przeciętnego salonu. Tymczasem nawet drobiazgami da się wprowadzić do niego niezwykły nastrój, nawet jeżeli nie jesteś wykwalifikowanym projektantem wnętrz.

1. Regał

Żeby wprowadzić do salonu kulturalny nastrój, zastanów się nad wstawieniem regału, na którym znajdzie się miejsce na szeroko pojęte dzieła kultury. Książki, płyty, komiksy – to zależy od Twoich upodobań. Każdy z nas, nawet jeżeli nie należy do zdeklarowanych i zapalonych czytelników czy melomanów, ma ochotę choćby czasem zajrzeć do dobrze wydanej książki lub posłuchać ulubionej muzyki. A czy będzie to album z przepisami kulinarnymi, literatura science-fiction, czy kolekcja XIX-wiecznych poetów, nie ma już większego znaczenia.

2. Plakaty, fotografie i obrazy

Na estetykę wnętrza salonu wpływa nie tylko dobór mebli i koloru ścian, ale także tego, co na nich wisi. Możesz zdecydować się na plakaty do salonu, zdjęcia czy obrazy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Pamiętaj jednak, że przewagą plakatów jest możliwość ich częstej wymiany przy wykorzystaniu zaledwie jednej antyramy. Każdy znajdzie coś dla siebie – obojętnie, czy kocha przyrodę, zwierzęta, ładne widoki, czy dzieła popkultury. Z pewnością warto nie pozostawiać ścian „na golasa”, a pomyśleć, co nada salonowi jedynego w swoim rodzaju charakteru i dopełni go.

3. Rośliny

W zasadzie trudno sobie wyobrazić dom lub mieszkanie, w którym nie ma choćby jednej, symbolicznej rośliny. Niektórzy hodują w domu pomarańcze, inni zasadzają zioła, kolejni wykorzystują każdy wolny centymetr na parapecie, żeby dostawić doniczkę. Krótko mówiąc, istnieje wiele możliwości, a każda z dróg jest dobra. Ciekawym pomysłem są drzewka, egzotyczne rośliny, a także umiejętnie skomponowane bukiety świeżych kwiatów. Prezent dla niej lub dla niego, a może osobisty wybór. Rośliny to prawdziwa pasja, która buduje klimat wnętrza.

4. Przeszklony barek

Nawet jeżeli już dawno zapomniałeś o tradycyjnych meblościankach, warto pomyśleć nad wstawieniem do salonu przeszklonego barku. W środku można przechowywać ozdobną ceramikę, szkło do alkoholu, ulubione trunki albo słodycze.

5. Pamiątki i drobiazgi

Wreszcie przypomnijmy o tym, co każdy z nas lubi w mniejszym lub większym stopniu. Pamiątki, drobiazgi, bibeloty. Jeśli nie są ustawiane zgodnie z jakąś ideą, bezsensownie ograniczają przestrzeń i zbierają kurz. Ale gdy nadasz im znaczenie poprzez odpowiednie ustawienie, sprawia, że salon stanie oryginalny i nie do podrobienia. Swoją drogą, to nieśmiertelny pomysł na prezent na parapetówkę!

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl