TworzymyGłos Regionu

Jak dbać o buty, aby wydłużyć ich żywotność?

Środa, 16 maja 2018 o 14:36, autor: 0 481
Jak dbać o buty, aby wydłużyć ich żywotność?

Odpowiednia pielęgnacja obuwia to podstawa długiego życia każdej pary butów. Zastanawiasz się, jak przedłużyć życie obuwia? Koniecznie sprawdź, jak powinno się dbać o buty.
Dziś coraz więcej osób zauważa, że dbanie o buty wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się początkowo wydawać, a ponadto w szerszej perspektywie okazuje się bardzo opłacalne. Nietrudno bowiem zauważyć, że zadbane i regularnie pielęgnowane obuwie znacznie dłużej nadaje się do użytku, aniżeli zaniedbane i niepielęgnowane buty. Jeśli zastanawiasz się jak wydłużyć życie swoich butów, koniecznie sprawdź, jak należy zadbać o obuwie.

Jak dbać o obuwie?

Wybieraj buty dopasowane do stopy

Osoby, które zastanawiają się jak wybrać odpowiednie buty, nie zawsze wiedzą, że rozmiar obuwia to nie wszystko. Wybierając obuwie należy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar stopy, lecz również warto zwrócić uwagę ewentualne schorzenia stop, wysokość podbicia stopy i jej kształt, a także wielkość, kształt i naturalne ułożenie palców u stóp. Buty, które nie będą dopasowane do rozmiaru i kształtu stopy, nie tylko szybciej się zużyją, ale także mogą wywołać dyskomfort, a w najgorszym przypadku pogłębią skutki ewentualnych schorzeń stóp.

Używaj ich stosownie do pogody i sytuacji

Użytkowanie jednej pracy obuwia przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne, nie jest dobrym pomysłem. Całoroczne buty zużywają się nawet kilkanaście razy szybciej niż dobrej jakości buty sezonowe. Każdy powinien posiadać kilka par butów, które będzie nosił w zależności od pogody i ich przeznaczenia. Tylko użytkowanie obuwia zgodnie z przeznaczeniem wydłuży ich żywotność, co z pewnością pozwoli nam oszczędzić niemałą sumę pieniędzy.

Nie zastanawiaj się, czy można prać buty w pralce, po prostu tego nie rób

Niektórzy wciąż myślą, że pranie obuwia w pralce to dobry pomysł. Tymczasem buty wyprane w pralce mogą nie nadawać się już do ponownego użytku. A jeśli wyjdą z pralki cało, najpewniej ich estetyka pozostawi wiele do życzenia. Pranie butów w pralce najczęściej zmienia właściwości materiału tym samym niszcząc obuwie. Białe buty szybciej żółkną, a kolorowe płowieją, klejone obuwie traci na trwałości, a materiał, z którego zostały wykonane buty mięknie i staje się wymięty.

Pamiętaj o regularnej pielęgnacji obuwia

Z łatwością można zauważyć, że regularna pielęgnacja obuwia znacznie wydłuża jego żywotność. Każdy, kto posiada buty, powinien posiadać także pastę i impregnat do butów, a także specjalny odświeżacz do obuwia. Pasta do obuwia nabłyszcza je i nadaje blasku. Impregnat do butów chroni powierzchnię obuwia przed namakaniem i zabrudzeniami. Z kolei odświeżacz do obuwia zabija bakterie we wnętrzu butów i niweluje nieprzyjemny zapach.

Niech wizyty u szewca staną się twoim rytuałem

W ostatnich latach oddawanie butów do szewca ponownie zyskuje na popularności. Okazuje się bowiem, że naprawa butów u profesjonalisty jest znacznie tańsza, aniżeli zakup nowego obuwia. Ponadto dobre usługi szewskie sprawiają, że wcale nie musimy rezygnować z naszej ukochanej pary butów.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 23
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 628

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl