TworzymyGłos Regionu

Integracja online w escape roomie? Oczywiście, że tak!

Czwartek, 08 października 2020 o 19:00, autor: 0 108
Integracja online w escape roomie? Oczywiście, że tak!

Miejsca, które dotąd zdawały się mieć sens jedynie, gdy odwiedzało się je osobiście, obecnie obsługują klientów, którzy znajdują się dziesiątki, setki czy tysiące kilometrów dalej. Restauracje z dowozem, lekcje języków obcych online czy nawet dostawy piwa pod same drzwi nikogo nie dziwią, ale w jaki sposób udaje się zorganizować integrację wieloosobowego zespołu firmowego przez zabawę w Escape Room, gdy nie można się faktycznie w nim zjawić? W 2019 roku sam pomysł powodowałby co najwyżej pobłażliwy uśmiech i pukanie się w czoło – dziś jest to możliwe, popularne – ba, nawet preferowane bardziej niż zabawa stacjonarna. Jak dzieje się taka magia?

Magia, której nie widać

Zabawa polega na wspólnym rozwiązywaniu zagadek logicznych w pomieszczeniach przygotowanych specjalnie do takiej zabawy. Klimatyczny pokój może stanowić na przykład szpital psychiatryczny, pokój słynnego detektywa czy celę więzienną. To jednak standard wywodzący się z czasów z przed pandemii. Jednak kilkanaście osób musi za pośrednictwem sieci widzieć ten pokój, „znajdować się w nim” i podejmować decyzje dotyczące działań zmierzających do wydostania się. Większość spraw technicznych obsługują przy takich zabawach agencje eventowe, choć firmy i korporacje korzystają tak naprawdę z tych najpopularniejszych i najbardziej sprawdzonych (na polskim rynku najczęściej wymienia się tu Argentum Event). W jaki sposób możliwa jest wspólna zabawa w jednym miejscu bez przebywania w tym miejscu?

Człowiek „na pilota”

Pewne elementy gry muszą odbywać się także na miejscu. Dlatego też sam Escape Room nie odbiega niczym od tego, do którego faktycznie w przyszłości ponownie przychodzić będą uczestnicy zabawy. Jednak nowym zjawiskiem jest tutaj tak zwany „Mistrz Gry”, czyli rola znana wszystkim amatorom gier typu RPG. Tak naprawdę jest to pracownik danego miejsca, który zaopatrzony będzie w kamerę (lub kamery), przez które wszyscy uczestnicy imprezy integracyjnej będą widzieć pomieszczenie. Mistrz Gry pełni tutaj rolę swoistego „człowieka na pilota”, który będzie oczami, ale także rękami i nogami zespołu próbującego wspólnymi siłami wydostać się z obiektu. Będzie on wykonywać wszystkie polecenia ustalone wspólnie przez zespół i będzie informować o wszelkich konsekwencjach takich działań. Oprócz wrażenia grania w bardzo realistyczną grę w perspektywie pierwszej osoby, pracownicy będą zmuszeni do możliwie najściślejszej współpracy – czyli cel integracji zostanie osiągnięty.

Czy to nie jest nudne?

Absolutnie nie. Standardowa rozgrywka trwa około godziny, potrafi dostarczyć mnóstwo emocji i sprowokować do kreatywnego działania w warunkach doskonałej zabawy. Taka forma eventów jest coraz bardziej popularna i zyskuje coraz większe grono zwolenników ze względu na oryginalność pomysłu i bardzo interesującą formę spędzania czasu z kolegami z pracy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Argentum Event. Chcesz zorganizować swoją integrację online? Sprawdź szczegóły: https://www.argentum-event.pl/oferta/team-building-online/

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl