II miejsce Orlików Korony w Halowym Grand Prix Góry

Poniedziałek, 06 lutego 2017 o 09:20, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2017 o 16:43, autor: 1 1532
II miejsce Orlików Korony w Halowym Grand Prix Góry

Dnia 04.02.2017 r. zawodnicy Korony Wschowa z rocznika 2006 wzięli udział w  Halowym  Grand Prix Góry 2017 w kategorii Orlik. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. W meczach grupowych grano „każdy z każdym” a w zależności od zajętego miejsca w grupie, finałową potyczkę grano o miejsca z zespołem z drugiej grupy ( szóste miejsca w grupach o miejsca 11 i 12, piąte o 9 i 10, itd.). Jedynie pierwsze i drugie miejsca z grup grały z sobą półfinały.

Pierwsze miejsce z grupy A z drugim miejscem z grupy B i odwrotnie. Koroniarze w fazie grupowej zajęli drugie miejsce po jedynej przegranej z Dąbroczanką Pępowo 2  do 3 i przyszło nam się zmierzyć ze zwycięzcami grupy A – Stalą Brzeg Opolski. Był to najładniejszy mecz w wykonaniu naszego zespołu, gdzie na uznanie zasłużył cały nasz zespół a w szczególności pięknie paradujący w naszej bramce Miłosz. Wygraliśmy to spotkanie 3 do 0 i w finale ponownie mieliśmy za rywala zespół z Pępowa, który w półfinale pokonał I drużynę gospodarzy 3 do 1. Chcieliśmy zrewanżować się za porażkę w grupie, mając jednak świadomość, że przeciwnik dysponuje wieloma świetnymi zawodnikami na zmianę, czego u nas brakowało (tylko jeden na zmianę). Chociaż zespół bardzo się starał, ponownie ulegliśmy Dąbroczance, tym razem 2 do 0. Brakło nam świeżych sił i szczęścia ale mimo wszystko byliśmy zadowoleni z kolejnego udanego turnieju. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal a trzy pierwsze zespoły wracały do domu z okazałymi pucharami.

Z powodu wypoczynku zimowego i chorób wielu naszych zawodników, na turniej pojechaliśmy w okrojonym składzie. Zaledwie sześciu ambitnych i walecznych chłopców reprezentowało Koronę Wschowa w roczniku 2006 w Grand Prix Góry: Miłosz Subocz – bramkarz, Maksymilian Dworkiewicz – kapitan, Filip Kąkalec, Natan Sosnowski oraz Szymon i  Adrian Czyż.

Końcowa klasyfikacja Halowego Grand Prix Góry 2017 w kategorii Orlik w kolejności od pierwszego miejsca: Dąbroczanka Pępowo, Korona Wschowa, Stal Brzeg Opolski, FC Góra I, Santos Głogów, GKS Krzemieniewo, FC Góra II, Santos Świebodzin, Orły Czernina I, Orły Czernina II, FC Góra III i FC Góra IV.

Foto i relacja: Zbigniew Filipowski.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~andrew
06.02.2017 09:53

Brawo dla Korony. Takie turnieje pokazują, że w naszej gminie Korona wykonuje bardzo dobrą pracę w szkoleniu dzieci i młodzieży, a gdzie jest Pogoń i Avia? O drużynach z tych klubów w ogóle nie słychać, bo po prostu ich nie ma, albo jak w przypadku Avii jest jedna, tylko po to, żeby nie płacić kary za brak drużyny młodzieżowej. TYLKO KORONA!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl