TworzymyGłos Regionu

I Zespół Szkół gościł praktykantów z Niemiec

Czwartek, 30 sierpnia 2018 o 09:34, aktualizacja Środa, 05 września 2018 o 11:15, autor: 0 1284
I Zespół Szkół gościł praktykantów z Niemiec

Od kilku lat I Zespół Szkół we Wschowie we współpracy z Peter-Paul-Cahensly Schule  w Limburgu organizuje dla uczniów obu szkół dwutygodniowe praktyki w zakładach pracy. W czasie wakacji do Wschowy przyjechali Sami Sauermilch i Alexandra Lischka.

On – uczeń technikum budowy maszyn, a ona – uczennica klasy o profilu informatycznym. Uczniowie odbywali praktykę zgodnie ze swoimi kierunkami kształcenia. Sami w firmie PROTECH poznawał procesy technologiczne, obróbkę metalu i pracę przy maszynach sterowanych numerycznie CNC. Alexandra w firmie CASU poznała działalność internetowej firmy handlowej, między innymi obieg dokumentów handlowych, obrót towarami oraz zagadnienia finansowe.

Oboje praktykanci spotkali się we wschowskich firmach z miłym przyjęciem, życzliwą opieką. Pod fachowym okiem swoich opiekunów mogli poszerzać swoje kwalifikacje i zdobywać doświadczenie zawodowe w polskich firmach, uczestnicząc aktywnie w ich codziennym funkcjonowaniu.  
Na zakończenie praktyki Sami i Alexandra otrzymali zaświadczenia z krótką opinią i wykazem wykonanych zadań.

Praktyka zagraniczna to także poznanie kraju, w którym się ją odbywa. Dlatego praktykanci aktywnie spędzali czas po pracy. Zwiedzili Wschowę i poznali historię naszego miasta, uczestniczyli w Jarmarku Mieszczańskim, zwiedzili Leszno i Głogów oraz spędzili wolny czas nad jeziorem w Sławie, przyglądając się wyborom Miss Sławskiej Plaży.

Oferta praktyk zagranicznych jest aktualna także dla uczniów I Zespołu Szkół, jednak w tym roku nie zgłosili się chętni kandydaci.  Miejmy nadzieję, że  w przyszłym roku uczniowie Staszica wykorzystają swoją szansę na rozwój osobisty i poszerzenie zawodowych kwalifikacji w niemieckich firmach  
w Limburgu.

Nad organizacją i przebiegiem praktyki czuwali nauczyciele I Zespołu Szkół Beata Wasyliszyn i Marek Jarosz, a koordynatorem praktyki z PPC-Schule był jak co roku pan Sebastian Wendt.

Praktyka była możliwa dzięki  dofinansowaniu, którego udzieliła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Tekst: I ZS

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl